Eyyy , Sahteci Vatandaşım.....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulent kocoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,234

bulent kocoglu

Kamp III
Web
www.anadol.org
Ey, Sahteci Vatandaşım,

Sen, Yüksek oranda GDO lu pirinci bizlere yedirdin ,ama,
En sevdiğin torununu, sahte şöför öldürmedimi,

Sen, sahte rakı yapıp satıyorsun, ama,
Eşin , hastalandığı zaman eczaneden aldığı antibiyotik de sahteydi,

Sen, sahte bal yapıp satıyorsun, ama,
Kardeşin, sahte rakı içtiği için şu anda hastanede can çekişiyor,

Sen, sahte ilaç yapıp satıyorsun, ama,
Kızın, sahte bal yiyerek, hastalanacak,

Sen, Sahte baharat yapıp, satıyorsun, ama,
Amcan, sahte kaşar peyniri yediği için besin zehirlenmesine uğrayacak,

Sen, Sahte benzin yapıp satıyorsun, ama,
Teyzenin kızı, sahte benzin alan eşinin arabası yolda arızalanınca doğuma yetişemeden öldü,

Sen, Sahte, sıvı yağ yapıp satıyorsun, ama,
Deden, sahte doktora muayene oldu, yanlış tedavi nedeni ile öldü.

Sen, sahte dişcilik yapıyorsun ama,
Baban, sahte sıvı yağ ile beslendiğinden şu anda kanserle mücadele ediyor.

Sen, Sahte ehliyet alıp, trafiğe çıktın ama,
Annen, sahte deterjandan zehirlenerek, hastaneye kaldırıldı.

Sen, Sahte diploma alıp, işe girdin ama,
Oğlun, beş yıllık gerçek üniversite diploması ile boşta geziyor.

Sen, Sahte deterjan üretip piyasaya sürdün, ama,
Halan, sahte ehliyetli bir sürücünün çarpması ile vefat etti.

Sen, para basıp piyasaya sürdün , ama,
O paraları yiyemeden, meslektaşının yaptığı sahte bir şeyle öleceksin……..
Sen, ah sen ! neler yaptığının, kimlere zarar verdiğinin farkında mısın.

Etiketler
Ynt: Eyyy , Sahteci Vatandaşım.....

Merhabalar,
Bülent bey, çok güzel bir konuya değinmişsiniz.
Acaba bunları şimdiye kadar neden cezalandırmadılar hala anlayamadım.
Bakın ne güzel bir suçlama "gıda terörü". Bu terör milyonları etkiliyor.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Duygu ve düşüncelerimizi ne de güzel yansıtıyor; teşekkürler. :smiley:

Cavid Sezen

Ağzınıza sağlık. Bir de vergi, harç, zam vs. yerleştirip de bu "sahte-kaçak" piyasasının oluşmasına zemin hazırlayanlar da duysalar...

işin trajikomik tarafı yetkılıler daha once prıclerı test yaptıklarını ve problem olmadıgı soyluyolar sonra üniversite ve basşka yetkişi kurumların incelemesi sonucunda GDO tespit edilince savunma olarak efendim biz inceledigimizde yoktu sonradan bulasmış olabilir ..İşin asıl cozulmesi gerekeken o ilk tahlili yapan kişiler ..daha neler neler yedirmişlerdir bize ..işin ucu para ..mal varlıgı arastırılmalı..

GDO tartışmaya açık bir konudur. Genetiği ile oynanmış patates kanser yapmamakta ama fazla azot ile gübrelenmiş bilinçsiz üretilmiş patates kanser yapmaktadır. Fakat GDO'lu ürünün üzerinde GDO'lu olduğunun yazması lazım. Tüketicinin ne aldığını bilmeye hakkı var ne de olsa.

Merhabalar,
Arkadaşlar, sayın bakan Hayati Yazıcı bir parti GDO lu pirinç in Tekirdağ gümrüğünden çekildiğini açıkladı, Tarım bakanı hayır sonradan bulaştı diyor. Hani Çernobil patlayınca dönemin bakanı rahmetli Cahit Aral ekranlarda çay içip hiç zararı yok aksine faydası var demişti. Bizler bunlara alıştık.
Günümüzde su ürünleri tahsil edenler veya ziraat tahsil edenler bunların hangisi balık sektöründe (yetiştirme) yetkili veya satın aldığımız ürünlerin üzerinde, hatta sağlığımızı ilgilendiren bitkisel ilaçların müsaadesi ve ruhsatlandırılması neden tarım bakanlığına ait.
Mutlaka bu konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarımız vardır, zahmet edip bizlerle paylaşabilirlerse birşeyler öğrenmiş oluruz.

Bir vatani yoneten insanlarin tek amaci siyasetse, hizmet etmek icin secildiklerini bilmiyorlarsa,
Devleti zengin etmek saglik masraflarini azaltmak icin yukardaki tum uckagitlar icin tedbir almayi degilde
Yandaslarin maddi cikari icin oy icin yasal ve Islam inancinin geregi tedbirleri almiyorlarsa ve bu hatayu yapana hala oy vererek hata yapan halkimiz varsa ne degisir bu dunyada ?

Adamlar önce üniversitede pirincin GDO lu olduğunu açıkladılar. Sonra tarım bakanı çıktı bulaşmıştır dedi. Bunun üzerine testi yapanlar yeniden test etti ve bulaşmayla falan olamayacağını beyan ettiler. Daha sonra bakan tekrar karşı çıktı ve başka birileri test etti ve (nasıl oluyorsa) pirinç GDO suz çıkıverdi. İlk testi yapanlar da açığa alındı. (Sanırım yalan söyletemediler, o yüzden cezalandırıyorlar.) Bu iş GDO lu olanlar etiketlensin falanla olmaz. GDO lu ürün ithalatına izin verildiği sürece o ürünler öyle yada böyle bünyemize sokulur. Yasaklanır ve üzerine sıkı kontrol yapılır, ancak böyle önü alınır. Ama birilerinin hiç işine gelmez... Aynen mısır şekeri olayında olduğu gibi, küresel güçlerin elinde bu işler. Zararlı mı olayına gelince, beni hiç ırgalamaz. Ben doğal olanı istiyorum, hepsi bu.

Merhabalar,
Bu pirinç para verip alınmış, bu işte dünyanın parası var öyle kolay değil GDO lu demek.
Belki de günlerce sürecek analizi 2 saatte yaptırıp önceki sonucu yalanlatıp adamı açığa aldırırlar.
Ben bu analiz sonuçlarını bizlerle doğru olarak paylaşmayanlara bağırıyorum " BU ÜLKE SENİNLE GURUR DUYUYOR" hani bizde hemen herkes için ne ve kim olduğuna bakmadan bağırılır, bende bağırdım.
Ne güzel deseler ki bu pirinç GDO lu o zaman pilav yemeyeceğiz değil mi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri