Fransa-provence Lavanta Rotaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,764

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Fransa-Provence Lavanta Rotaları

Fransa’ ya planladığımız gezinin hazırlıklarına başladık. Gezimizı Fransa’ nın Provence bölgesindeki Lavantanın çiçek açtığı temmuz ayına planladık. Gezi iki rotadan oluşuyor ve toplam 900 km uzunlukta.
Birinci rotayı PDF dosya olarak yüklüyorum. Ikinci rotada önümüzdeki günlerde hazır olacak.

Ekli dosyalar

• Lavendel Route 1.pdf
    3.5 MB · Görüntüleme: 289

Etiketler
Ynt: Fransa-provence Lavanta Rotaları

Sevgili Hüseyin abi 2013 gezimizde lavanta rotasının alt kısmı olan Cannes Avignon Montelimar kısmını gezmiştik.On gün boyunca özelllikle bu rota üzerindeki Fransız köylerine bayılmıştık.Özellikle bu sitede var olan yol üstü köyleri görmenizi tavsiye ederim.Fransa'da sayılı güzel köye verilen bu ünvan köy girişinde tabela olarak gösteriliyor.

http://www.les-plus-beaux-villages-de-france.org/en/map-most-beautiful-villages-france

Bu rotada muhakkak görülmesi gereken yer olarak Gordes'i şiddetle tavsiye ederim.

Bizim gezdiğimiz yerlerden

Provance kısmında

Antibes
Grasse (parfümün başkenti)
Biot
Tourettes sur loup köyleri...

Lavanta rotasında
Gordes
Sault
Saint Remy
Les baux köyleri görülmeye değer.

Bu sene yapacağımız 37 günlük rotamızın ana ekseni olan Almanya Rhen ve Mosel vadisi,Fransa'nın bahçesi Lorie şatolar rotalarının dönüşünü 2013 gezimizde tamamını gezemeyip yarıda bıraktığımız Lavanta rotasının üst kısmını Montelimar Valance arasındaki Drome vadisini kısmından geçireceğiz.
Valance http://www.lesoleilfruite.com/content/fr/le-camping/accueil/1/ 'den 12 17 Ağustos arasında beş günlük rezervasyonu yaptırdık.Böylece tadı damağımızda kalan lavanta rotasının üst kısmı olan Drome vadisini iki sene sonra gezmiş olacağız.

Şimdiden bu rota ile ilgili tecrübelerinizi bekliyor olacağız sizlere keyifli geziler diliyoruz Münih'e selamlar..

1899385 10152187399239485 98400646 o

537219 10151861857909485 108337642 n

1956849 10152255172414485 498216222 o

10003758 10152270307164485 678855556 o

1231639 10151859793129485 1487513259 n

Sevgili Hüseyin, bu sene mayısta planladığımız seninkine benzer rotayı araya Türkiye'nin girmesi ile biliyorsun seneye attık. Senin başlığı görünce de iyi ki öyle olmuş dedim. Artık "armut piş" modunda takipteyim. ;)
Gaston ve Pierre'e bizim muhakkak geleceğimizden bahsedebilirsin. Umarım fiatları arttırmazlar ?

Mustafa, Zell/Mosel'da 4 sene çalıştım. İnanamıyacağın kadar çok kamping ve karavan park ünitesi var. Yer tavsiyesi aslında gereksiz. İki yamaç arasında mecburen hepsinin içinden geçiyorsun. En kötüsü bazen karşı kıyıya geçmek gerekebilir.
Fakat Bonn ile Bingen arası Ren nehrinin üzerinde 40 a yakın şato var. Bu fırsatla hiç kaçırmayın derim. Haritadaki isimleri tıklıyabilirsin.
http://www.loreley-info.com/eng/rhein-rhine/castles.php

Sevgili Mustafa,

Resimler ve bilgiler için teşekkürler. Verdiğin listedeki ve linkteki köyler hakkında ben internetten bilgi topluyorum. Sonja‘ da mutlaka Provence gezi rehberini alacaktır. Böylece iyi bir ön hazırlık olacak.

Drome vadisinin çok güzel olduğunu Alman gezi anılarında da okudum. Heyecanla hazırlanıyoruz.

Verdiğin birinci linke (Fransa‘ nın en güzel köyleri) benzer Almanca bir link buldum (Provence eyaletinin en güzel köyleri) ve hemen okumaya başladım.
http://www.provence-info.net/die-schoensten-doerfer.html

Resimlerinden arka planda manastır olan görüntü çok meşhur. Bu manastırı (Abtei Senanque) bizde mutlaka görmek istiyoruz. Mümkün olursa manastırın park yerinde geceleyerek çevreyi yürüyerek tanımak istiyoruz.
http://goo.gl/xFZU6I

Ren Nehri kıyılarında görülmesini tavsiye edeceğim yerler hakkında küçük bir pdf dosya hazırlıyorum.

Mesut abi merhaba geçen hafta Antalya'da Fatih abi ile görüşmenizden haberdar oldum umarım geziniz keyifli geçiyordur.Bu seneki gezimiz için tavsiyelerinizi bekliyorum.Almanya için özellikle

http://www.germany.travel/tr/sehirler-kueltuer/top-100/germany-travel-attractions.html

sitesinden çok faydalandım ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim.Harita üzerinde Amanya'nın en popüler 100 destinasyonunu gösteriyor çok faydalı.

Ren nehri kıyısındaki kampımızı

http://www.campingplatz-ruedesheim.de/en/

sağolsun Hüseyin abi ayarladı burada beş gün konaklayacağız.

Hüseyin abi Lavanta rotasının en güzel yerlerinden biri olan Senangue manastırını ziyaret ettiğimizde fotoğraftada göreceğin gibi lavanta çiçekleri daha yeni yeni açıyordu.Manastır girişinde tur otobüslerinin konakladığı geniş bir otopark mevcut.Bu manastır sana özellikle tavsiye ettiğim Fransa'nın en güzel 100 köyünden biri olan Gordes'in hemen dibinde her iki yerde çok güzel.Selamlar...

Aşagıdaki ilk foto manastırın otopark kısmından.Diğerleri Gordes köyünden...

10013447 10152270307049485 917631412 o

1899385 10152187399234485 1141289353 o

1556458 10152187392344485 1310531583 o

1899385 10152187399264485 546110465 o

1899385 10152187399269485 886016406 o

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Sevgili Hüseyin, bu sene mayısta planladığımız seninkine benzer rotayı araya Türkiye'nin girmesi ile biliyorsun seneye attık. Senin başlığı görünce de iyi ki öyle olmuş dedim. Artık "armut piş" modunda takipteyim. ;)
Gaston ve Pierre'e bizim muhakkak geleceğimizden bahsedebilirsin. Umarım fiatları arttırmazlar ?

...

Sevgili Mesut, Stuttgart üzerinden Provence ikimiz içinde sanıyorum yaklaşık aynı uzaklıkta. Yani okadar da uzak değil. Birgün bakarsın Provence’ de pastisin ve lavanta kokusunun eşliğinde sohbet ediyoruz ;).

Hüseyin istersen biz dönerken, yani eylül sonunda Ammersee kıyısında, popomuzu sivrisineklere yedirirken "stark bier" eşliğinde de sohbet edebiliriz. :D

Biralar benden, tutup tütsülediğin füme balıklar senden...

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Hüseyin istersen biz dönerken, yani eylül sonunda Ammersee kıyısında, popomuzu sivrisineklere yedirirken "stark bier" eşliğinde de sohbet edebiliriz. :D

Biralar benden, tutup tütsülediğin füme balıklar senden...

Mesut güzel bir fikir. Bugünlerde sivrisinekler çok felaket. Gündüzleri bile saldırıyorlar. Ama eylül sonuna kadar sanıyorum karınları doyacaktır. :D

Fransa-Provence Lavanta Rotası ikinci bölümünün planlaması da bitti.
Ikinci bölümüde PDF dosya olarak gönderiyorum.

Not: Forumda PDF dosya yüklemekte şu anda sorun var. Mümkün olunca dosyayı yükleyeceğim.

Fransa-Provence Lavanta Rotası ikinci bölümünü PDF dosya olarak gönderiyorum. Gezimize önümüzdeki Perşembe günü başlamak istiyoruz. Almanya’ da evimizin önündeki lavanta çiçek açtığına gore Provence’ deki lavantalarda çiçek açmış olmalı.

Ekli dosyalar

• Fransa-Provence Lavanta Rotası ikinci bölüm..pdf
    3.1 MB · Görüntüleme: 275

Hüseyin bey, bu rotayı arşivimize kazandırdığınız için size teşekkür ediyoruz. İhtiyaç duyduğumuzda elimizin altında bu tür kaynakların olması yolculuk öncesinde büyük kolaylık sağlıyor, güven veriyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR