Freelander 2006 Td4 Güten Düşüş Ve Motor Ikazı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan LoRdxx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,550

LoRdxx

Yeni Üye
Selamlar,

2006 model emektar freelander td4 ümüz ile bir süredir doğada ki hayvanlara gıda ve ilaç yardımı yapıyoruz trakya bölgesinde.

Bugün aracımızda şöyle bir sorun oldu: Otobanda cruse modda 100km ile giderken hafif rampada surat sürekli düşmeye başladı... 80 e geldiğin de cruise den cıkıp kontrolu ele aldıgım da gaza bassam da hızlanamadığımı güçten ciddi düşüş yaşadığımı gördüm.

Gaza tepkime neredeyse vermiyordu.. 70 -80 km üzerine çıkamadım. bir süre sonra sağa çekip durdum.. Sarsıntılı durdu biraz.

Sonra çalıştırım... motor ikaz ışığı yandı :(.. o şekilde 60 km geçmeden eve kadar geldim.. Rampalarda araba 20 km hızlara düşüyor.. Çekiş yok.. motor da sarsıntılı.

Yağında eksiltme olmadı 1 ay önce zaten servisten çıkmıştı.. Çalışırken de arkadan büyük bir duman filan çıkarmıyor. normal..

ama çekiş bitti ve sarsıntı var...

Ne olabilir ? yarın ustaya (trakya da pek bilen de olmamakla beraber) göstereceğim..

Tecrübeniz bilginiz var mı acaba ?

Bir dostum turbo nun borusunda birşeyler olabilir dedi ama bilemiyorum...

Selamlar....

Selamlar,

2006 model emektar freelander td4 ümüz ile bir süredir doğada ki hayvanlara gıda ve ilaç yardımı yapıyoruz trakya bölgesinde.

Bugün aracımızda şöyle bir sorun oldu: Otobanda cruse modda 100km ile giderken hafif rampada surat sürekli düşmeye başladı... 80 e geldiğin de cruise den cıkıp kontrolu ele aldıgım da gaza bassam da hızlanamadığımı güçten ciddi düşüş yaşadığımı gördüm.

Gaza tepkime neredeyse vermiyordu.. 70 -80 km üzerine çıkamadım. bir süre sonra sağa çekip durdum.. Sarsıntılı durdu biraz.

Sonra çalıştırım... motor ikaz ışığı yandı :(.. o şekilde 60 km geçmeden eve kadar geldim.. Rampalarda araba 20 km hızlara düşüyor.. Çekiş yok.. motor da sarsıntılı.

Yağında eksiltme olmadı 1 ay önce zaten servisten çıkmıştı.. Çalışırken de arkadan büyük bir duman filan çıkarmıyor. normal..

ama çekiş bitti ve sarsıntı var...

Ne olabilir ? yarın ustaya (trakya da pek bilen de olmamakla beraber) göstereceğim..

Tecrübeniz bilginiz var mı acaba ?

Bir dostum turbo nun borusunda birşeyler olabilir dedi ama bilemiyorum...

Selamlar....

Benzeri birşey benim de İstanbul' dan İzmir' e giderken başıma gelmişti. İzmir' de önce bir Land Rover servisine sonra pompacıya gitmiştim. Enjektörün birinin vidası kırılmış ve enjektör yerinden çıkmıştı. Yani sizin de enjektörle ilgili bir durum olabilir.

Ha bu arada İzmir' deki Land servisi tam bir şark kurnazı idi. Gider gitmez hemen enjektör takımını değiştirelim, 3500 TL dedi. Ben bir baksaydık, belki sadece bir enjektörde küçük problem vardır deyince de paran yoksa Land Rover' a binmeyeceksin filan demişti. Neyse, vaktimiz sınırlıydı bununla uğraşmayıp pompacıda işimizi hallettik.

Selamlar.

Benzeri birşey benim de İstanbul' dan İzmir' e giderken başıma gelmişti. İzmir' de önce bir Land Rover servisine sonra pompacıya gitmiştim. Enjektörün birinin vidası kırılmış ve enjektör yerinden çıkmıştı. Yani sizin de enjektörle ilgili bir durum olabilir.

Ha bu arada İzmir' deki Land servisi tam bir şark kurnazı idi. Gider gitmez hemen enjektör takımını değiştirelim, 3500 TL dedi. Ben bir baksaydık, belki sadece bir enjektörde küçük problem vardır deyince de paran yoksa Land Rover' a binmeyeceksin filan demişti. Neyse, vaktimiz sınırlıydı bununla uğraşmayıp pompacıda işimizi hallettik.

Selamlar.

Selamlar

Aynen bugun trakyada ki motor ustamız enjektör kablosunun temas sorununu keşfetti 1 dk da gördü. 3 piston çalışıyormuş motor.. Düzeltip yerine soktu, sorun bitti. 30 TL ye halledildi işçilik sadece..

Çok teşekkürler

Selamlar,
Eğer araçtaki problem devam ederse yakıt deposunda bulunan alçak basınç yakıt pompası ve filtreyi değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu parçalardaki sıkıntılar daha sonra enjektörlerde problemlere sebep olabiliyor bilginize..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR