Freelander Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,767
Ynt: Freelander Almak İstiyorum

Teşekkürler üstad,

Zahmet edip epey yazdın.

Çok makbule geçti. Söylediklerinize kulak vereceğim ve arabaya bakarken bunları soracağım.

Tekrardan çok sağol...

Etiketler

İbn Arabî' Alıntı:
Teşekkürler üstad,

Zahmet edip epey yazdın.

Çok makbule geçti. Söylediklerinize kulak vereceğim ve arabaya bakarken bunları soracağım.

Tekrardan çok sağol...

estağfurullah, fikir verebildimse ne mutlu bana . ))) bu arada hemşeri sayılırız, ben de Trabzon'luyum ama mecburi gurbetçilerinden, yaylaların keyfini sorunsuz bir araçla çıkartmanız dleğiyle...

Bence alınabilecek tek "ekonomik" ve fazla baş ağrıtmayacak land rover bir defenderdır. Freelander gibi bir araç arıyorsanız aynı işi görebilecek ve başınızı çok daha az ağrıtacak başka alternatifler var. Suzuki vitara, Honda crv, Toyota rav4, Subaru forester vs gibi.

bu saydığınız araçları karşılaştırıyolar bi araştırın seyredin bakalım hangisi daha başarılı en son youtube da izlemiştim duruyodur sanırım açın izleyin hatta kullanın farkı daha ii anlarsınız allah herkesin gönlüne göre versin saygılar.

Kaan çelik' Alıntı:
bu saydığınız araçları karşılaştırıyolar bi araştırın seyredin bakalım hangisi daha başarılı en son youtube da izlemiştim duruyodur sanırım açın izleyin hatta kullanın farkı daha ii anlarsınız allah herkesin gönlüne göre versin saygılar.

honda yı kaale bile almıyorlardı benim seyrettiğim karşılaştırmada : )) direktmen çıkartmışlardı testten, subarı 180 küsür beygiri ile düz yolda iyi ama araziye sokulmayacak kadar masraflı, bunların içerisinde sadece ve sadece suzuki freelanderden arazi için tercih edilebilirki soruyu yazan beyefendide yayla yolları hariç bu tür şartlara girmeyeceğini ifade etmiş, elbette tercih kendisinin, cümleten kazasız belasız sürüşler...

Arazi aracı alınırken bakılır. Araçta sabit aks var mı? Şaşe nasıl? Bunlar binek arabalar ile kıyaslanır. Aynı ise arazi aracı kılıklı olan o araç ancak bir suv'dur ve stablize yollarda yerden yüksek olduğu için kullanılır, 4x4 olduğu için karda çamurda binek araçlara kıyasla daha iyidir ama arazi aracı değildir. Şimdi freelander sahipleri baksınlar araçlarının akslarına sabit aks mı mc pherson mu? Ondan sonra tartışalım.

SUV kullanıyor olmakta bir yanlışlık yok ben de kullanıyorum ama suv'un da nispeten ekonomik olanı var ikide birde arıza çıkaracak olanı var.

Sabit aks iyidir, ama bahsettiğiniz sarhoş aksların da kötü olduğunu kimse söyleyemez. yeni tip oynar yapı, havada teker kalmasını engellemek amacı ile yapılmış bir uygulama. malum artık bu tür araçlar elektronik kontrollü. eskisi gibi mekanik araç yok denecek kadar az. dolayısı ile Mc Pherson ya da benzeri aks yapılarını kötülememek lazım.

hangisini tercih edileceği kullanıcıya, yani araçtan ne bekleyeceğini bilmesi gerekene düşüyor.

Sabit aksların yerini git gide mc pherson almaya başlıyor, kamyonetlerin bile çoğunda ön düzen mc pherson. Yol tutuş ve konfor açısından çok daha iyi. Görünüşü jip gibi olan bir araçla asfalt üzerinde emniyette olmanızı sağlıyor. Tabi bu aracın arazi kabiliyetinin pahasına oluyor, ama suv kullanıcılarının çoğunun gerçek bir arazi aracına ihtiyacı olmadığı düşünülürse çok ta mantıksız değil.

Konu hakkında daha fazla bilgi için http://www.bilgiustam.com/suspansiyon-sistemi-nedir-nasil-calisir/ adresine bakabilirsiniz.

2006 MODEL fREELANDER HSE DİZEL ALMAK İSTİYORUM. DAHA ÇOK ŞEHİRİÇİ SUV OLARAK ALMAYI PLANLIYORUM. TAVSİYELER EKSİLER ARTILAR NELERDİR ACABA?

Arkadaşlar ben de freelander alacaktım hemde 2002 oktavya ile takas yapacaktım ama diğer siteleride gezdim araştırdımBu arac hakkında doğru dürüst olumlu bir mesaj yok cok sıkıntılımı gercekten almak istediğim arac 2001 td4 se otomatik vitezpaket hakikaten cok sıkıntı yaşarmıyım yakıt cok fala yakarmı tahmin edersem işletme maliyetleride bakım falan epey yüksek zaten şehir içi kullanacağım arada bir cıkarsak fırssat bulursak daga bayıra cıkacağım.cok kararsız kaldım yardımlarınız bekliyıorum

Herkese merhaba,

Ben biraz önce bir FL2 aldım:smiley: kendime hayırlısı olsun. Önümüzdeki hafta teslim alacağım aracı. Yalnız lastikleri hemen değiştirmek istiyorum. Hafif arazi koşullarında ve şehirde de üzmeyecek lastik önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Ben mesajları yeni gördüm. Bir freelander td4 kullanıcı olarak aracımdan, performansından ki hem asfaltta hem çamurda hem de toprakta çok memnunum. Memnuniyetsiz olan arakdaşlarımın da mutlaka bir nedeni vardır. Ancak bir araç kötü diye hepsini kötülememk lazımdır. Birde elma ile armutu kıyas etmemek lazımdır. Her aracın kendine has üstünlükleri ve zaafları mutlaka mevcuttur. Ben asfaltta 200 yapayım, yolun bittiği yerde araziden gideyim, olmadı tarladan bir iki çuval patates alayım ordan da bağa gidip üzüm koparayım dersenzi; freelander 2005 ve sonrası bir td4 dışında bunu en ekonomik ve dayanaklı olarak yapacak yok derim. Bilenler benim aracımla nerelere nasıl girdiğimi bilirler. Standart asfalt lastiği ile bir çok yere girdim. Lastik nedeni ile kaltığımda oldu acemliğim sayesinde de ama hem aracıma verdiğim para için üzülmedim hem de land rovere helal olsun dedim.

Sorusu olan ?

goodbyear atr al abi bende var asfalt yol tutuş on numara arazi 20 numara tırmanıyo cok fena saygılar.

Kaan çelik' Alıntı:
goodbyear atr al abi bende var asfalt yol tutuş on numara arazi 20 numara tırmanıyo cok fena saygılar.

eyvallah. forumdaki tavsiyeler üzerine BF Goodrich baktım ama benim aldığım aracıçtaki lastik ebatlarındaki üretimlerini sonlandırmışlar. Aracın üzerinde de halihazırda Good Year Wrangler 4 mevsim lastikleri var. Onu AT ile değiştirelim tavsiyen üzerine:smiley:

bende var abi wrengler atr utandırmaz o lastik hem yol tutuş cok ii arzi tırmanıyo bırakmıyo lastikler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri