Freelander Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tanyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,768

Etiketler
Ynt: Freelander Almak İstiyorum

rıdvan sanırım bayinin elinde yoktur lastiklerin siparişini veriyosun fabrikasından alıp gelio bayi sen bana numaranı ver ben ordan istersen aratırım yada ben ararım adama sorarsın bilgi alırsın isterseniz tel lede beni arayabilirsiniz 0 532 734 6128 iyice araştırın alacaksanız sanırım yakınınızdaki good year bayisine gitsenizde size temin edebilir.

Kaan çelik' Alıntı:
rıdvan sanırım bayinin elinde yoktur lastiklerin siparişini veriyosun fabrikasından alıp gelio bayi sen bana numaranı ver ben ordan istersen aratırım yada ben ararım adama sorarsın bilgi alırsın isterseniz tel lede beni arayabilirsiniz 0 532 734 6128 iyice araştırın alacaksanız sanırım yakınınızdaki good year bayisine gitsenizde size temin edebilir.

Eyvallah bendeki lastikleri de değerlendirebilirsek söüper olur. telefonum 0541 212 77 55

Freelander hakkında yazılanları okudum, bikaç satır eklemekten alamadım kendimi. Yaklaşık 1 yıldır 98 freelander 1.8i kullanıyorum. Daha önce sahibi olduğum araçlar arasında ( 94 corolla, 90 200E, 2005 fiesta tdci, 2004 307 1.4hdi, 2005 megane 1.6, 98 passat 1.8) en çok keyif aldığım araç bu oldu. Ardahan'da görev yaptığım için sürekli kar, buz, çamur vs ile iç içeyim. Bu araçla birlikte bunların hepsi korkulu rüyam olmaktan çıktı. Kardeşim gibi seviyorum aracımı.Tek sıkıntısı LPG. Aldığımda 1 aylık atiker marka sistem takılmıştı. Diğer sistemlerde performansı nasıl bilmiyorum ama şu anda 1300cc araç kullanıyor gibi hissediyorum kendimi. Rampalarda arkadaşlar inip itmek istiyorlar aracı, benzine alıp kurtarıyorum artık durumu. Yakıt tüketimi makul. 100km de 10lt Lpg tüketimi var (şehir dışı). Geçtiğimiz yaz şehirler arası uzun yol katedeceğim için şaftı çıkartmıştım, tadından yenmez olmuştu yakıt tüketimi. Yedek parça konusunda da sıkıntılı bir araç olmadığını düşünüyorum. Amörtisör, rotlar, kayışlar vs gibi sık değişen parçalar diğer araçlarla aynı. Pahalı olan kaporta aksamı ve akla gelmiycek ufak parçalar.Örnek: Havalandırma sisteminin 1. ve 2. kademesi çalışmıyordu, düğmenin altında switch varmış sanırım. Orjinali 120 TL imiş, fakat ustam bunun Tempralardaki ile aynı olduğunu, onun fiyatının da 20 TL olduğunu söyledi. Taktım, şimdi bi sıkıntı yok. İyi bir usta ile bu tür sorunlardan da kurtulabiliriz sanırım.
Eğer beklentilerinizi karşılıyorsa iyi bir kontrolden sonra bence gönül rahatlığıyla alınabilecek bir araç. Almadan önce yazılanları okumuş ve çok korkmuştum ama korktuğum başıma gelmedi şükür. Neden böyle kötü bir ün salmış anlamak daha güç oldu benim için. Ben mi şanslıyım yoksa sadece araçları sorun çıkaran arkadaşlar mı yazıyor bilemiyorum. Herkese hayırlı alışverişler dilerim.

s a bu araca yorum yazanların %90 nı yok arkadaşta vardı komşuda şöle oldu muhabeti fakat sorsan bi tane olsa binsek arızası önemli değil der ve şu var ki kimse kavağı taşlamaz herkes elmayı taşlar allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin herkesede böyle arabalar nasip etsin saygılar.

Kaan çelik' Alıntı:
s a bu araca yorum yazanların %90 nı yok arkadaşta vardı komşuda şöle oldu muhabeti fakat sorsan bi tane olsa binsek arızası önemli değil der ve şu var ki kimse kavağı taşlamaz herkes elmayı taşlar allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin herkesede böyle arabalar nasip etsin saygılar.

Kaan sana tüm kalbimle katılıyorum. 2 senedir sadece hava filtresi ve yağını değiştirdim. Ben ce kullananların araçları yada kullanmaları kötü. Birde çok ağır offroada sokup aracın sağını solunu kırıp sonra dayanıksızmış gibi bir hava oluşuyor gibi geliyor bana....

Saygı ve sevgi ile....Alacak arakadşlara şiddetle tavsiye olunur...

Bende frelander 2002 2003 model td 4 hse düşünüyorum.bu zamanakadar dizel br araç almadım alırken nelerine bakıp almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

AKAZ41' Alıntı:
Bende frelander 2002 2003 model td 4 hse düşünüyorum.bu zamanakadar dizel br araç almadım alırken nelerine bakıp almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

td4 motor ve bmw triptonic şanzıman için mutlaka bi anlaşmalı yada özel adam gibi serviste bilgisayar sistemli arıza kontrolü yapılmalı. istanbulda iseniz bu konuda yardımcı olurum. Kaporta olarak üst tavan çıtası ve kapı fitillerine iyice bakın, sunroof mekanizması ve paslanma kontrolü çok önemli, aracı liftte kaldırıp göz ile mutlaka yağ sızdırmazlığı ile alt sürtme yerlerine bakmalıdır. Özellikle turbosunun ve hava akışmetresinin arızasını bu aracın performansını bilen biri hemen anlar bilmeyen biraz zor anlar. Bunlar en büyük masraf açan sorunlardır. Bir de HSE ile SE özellikleri bilinçli veya bilinçsiz çok karıştırılıyor. İyi ayırt etmek lazım.

Detaylı sormak istediğiniz var sa yardımcı olurum. Ben kendi aracımıda satıyorum. Ancak benimki 2006 model.

Saygılarımla

AKAZ41' Alıntı:
Bir sorum daha olacak, HSE ile SE arasında çok özellik farkı varmı ,siz hangisini tavsiye edersiniz.

HSE ile SE arasında deri koltuk, iç döşeme farkı, ısıtıcılı koltuklar gibi konfor ve lüks farkı vardır. Motor yada şasi olarak bir ayrım yoktur. Ama satarken HSE yi satmak daha kolay olmaktadır. Fiyat farkı alırken nerdeyse yok gibi, satarken 2-3 bin tl farkı vardır..

Saygılar

Herkese Merhaba,

Öncelikle forumdaki görüşleriniz, arazi taşıtlarında yeni olanlar için oldukça faydalı olmaktadır.
Bende Freelander almaya niyetlendim.İnternet veya galerilerde bakıyorsunuz 2000-2002 model arasındaki araçların 20-25.000 TL civarında satıldığını görüyorsunuz.2 adet aracı servise götürdüm. "ask google" yaparak istanbul avr. veya and. yakasında bulunan servislere danıştım.Bir kişi dahi olumlu görüş verse almaya hazırdım ama maalesef.

Yeni almak isteyenlere bu iş için 2 gün idari izin kullanan bir çalışan olarak, servisler tarafından bana iletileni iletmek istiyorum.
"Eğer boşa para harcamak istiyorsan al!"

hangi servisler diye sormayın, google'a "LandRover servis" yazın gelen firmaları arayın.Ben nerdesye 1 sayfa dolusu servisi telefon ile aradım ve almaktan vazgeçtim.

Şimdi ise 2004 g.vitara bakıyorum.genelde görüşler olumlu.Bu haftasonu bir araç sahibi ile buluşup ilk suzuki servis deneyimini yaşayacağım.Ama 20.000 ile 25.000 arasında önereceğiniz başka bir araç olur ise sevinirim.Sıkı bir arazi kullanımında değil,Kocaeli Kandıra tarafındaki köyüme gitmek ve büyük bir araç kullanma isteğimden dolayı arıyorum.

Herkese iyi günler dilerim....

sentuerk arkadaş paylaşım için teşekürler sizi izliyorum bilgilerini güncel paylaşırsanız cok kişiye hayrın dokunmuş olur selamlar.

sentuerk' Alıntı:
Herkese Merhaba,

Öncelikle forumdaki görüşleriniz, arazi taşıtlarında yeni olanlar için oldukça faydalı olmaktadır.
Bende Freelander almaya niyetlendim.İnternet veya galerilerde bakıyorsunuz 2000-2002 model arasındaki araçların 20-25.000 TL civarında satıldığını görüyorsunuz.2 adet aracı servise götürdüm. "ask google" yaparak istanbul avr. veya and. yakasında bulunan servislere danıştım.Bir kişi dahi olumlu görüş verse almaya hazırdım ama maalesef.

Yeni almak isteyenlere bu iş için 2 gün idari izin kullanan bir çalışan olarak, servisler tarafından bana iletileni iletmek istiyorum.
"Eğer boşa para harcamak istiyorsan al!"

hangi servisler diye sormayın, google'a "LandRover servis" yazın gelen firmaları arayın.Ben nerdesye 1 sayfa dolusu servisi telefon ile aradım ve almaktan vazgeçtim.

Şimdi ise 2004 g.vitara bakıyorum.genelde görüşler olumlu.Bu haftasonu bir araç sahibi ile buluşup ilk suzuki servis deneyimini yaşayacağım.Ama 20.000 ile 25.000 arasında önereceğiniz başka bir araç olur ise sevinirim.Sıkı bir arazi kullanımında değil,Kocaeli Kandıra tarafındaki köyüme gitmek ve büyük bir araç kullanma isteğimden dolayı arıyorum.

Herkese iyi günler dilerim....

Yetkili servislerdeki kişilerin land roverdan uzak dur demelerini anlayamam. Ben 3 senedir kullanıyorum. TD4 versiyonu için konuşuyorum. v6 ve v8 benzinli ve eski tip BMC motorlu ingiliz land rover ler için değil. td4 olup freelander dan mutlu olmayan ve sorunu halledilemeyen hiç bir araç yok. Temiz 2004 td4 alıp kullanın. İçiniz rahat olsun. Suzuki de iyi. Ama onun parçalarının fiyatı land roverdan daha pahalı. Umarım alacağınız araçla yüzünüz gülerek sıkıntı yaşamadan kullanırsınız.

Saygılar...

Herkeze iyi akşamlar.Benim bir kaç sorum olacak bugün 2004 se model 135 bin km de frelander a baktım.Arababanın hiç bir kazası ve boyanmış hiç bir yeri yok kasa olarak çok güzel fakat bir sorun var aracı çalışltırdığımız zaman çok sesli çalıştı araç sahibi ısınınca ses azalıyor dedi dizel ama fazlası vardı banagöre motor kulak takozu sesi gb ,ama sahibi aracı anıl otoda bakım yaptırıyormuş anıl otoda önemli deyil demiş ,fakat ses olarak rahatsız edici .İkinci sorum ise vitese takınca kalkışta tık diye fazla iğmeleniyor sanki birşeye vuruyor gb şimdi esas sorum bu arabaya ekspertiz rapora almak istiyorum rapor için ksifler gb yetkili bir bayiyemi götüreyim yoksa anıl otoyamı götüreyim yardımcı olursanız sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri