FreeLander Kalkışta Titriyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,214

necil

Zirve
Merhabalar
Ben şimdi üye oldum sayfanıza.Gördüm ilgimi çekti çok beğendim diyerek klasik anlatımla başlamayayım yazıma.Land rover ile ilgili bir sorunum olduğu için üye oldum.Bölümünü buluncva kendimide tanıtmak isterim.Burası arbalar ile ilgili bölüm olduğu için öncelikle sorunumu yazayım.Bakarsınız aynı sorıunu yalşayan bir arkadaştan cevabınıd alabilirim.
Ben 2000 1.8 benzinli LR freelander sahibiyim.o yıldan beri bende bu araç hiç sorun yaşamamıştım bu güne kadar ama son günlerde açık trafikte kalkışta sorun yokken azıcık trafik sıkışığp dur kalk yapmaya başlayınca tireyerek kalkıyor yerinden yani zorllanıyorum diyor.
En çok bu akşam yaptığı için bakayım bir cevap bulabilirmiyim dedim.Ben debriyaj balata ve bilye ömrünü bitirdimi acaba diyorum.Axaba bu yazımı okursanız ve sorun ile ilgili biliyorsanız yazarsanız çok memnun olurum.
İşim düştü geldim gibi oldu ama beni tanıyınca belki hoşgeldin bilre dersiniz Bilmem artık :eek:)
Herkese merhaba tekrar hepiniz sağlıcakla kalın.

Etiketler
Ynt: FreeLander Kalkışta Titriyor

Selamlar,
onclelikle aramiza hosgeldiniz, ayrica tanismamiza vesile olan bu derdinize de "tessuflerimi" iletirim, zira masraf kapnizda anladigim.. Mevsimlerden kış olsa idi "üşümüştür" gibi bir yorum da yapardım ama bu hava şartlarında geçersiz kalıyor ;-(

Şaka bir yana aracınızın modeline (ki, buna uygun km'de yaptığını varsayıyorum) ve anlattığınız sendromlara göre bence haklısınız, baskı/balata gibi duruyor derdiniz. tekrar hoş geldiniz aramıza. reha

Reha bey ilgi ve nezaketinize çok teşekkür edrim öncelikle.LR Freelander ile ilgili bölümde benzinli 1.8 çok kötülenmiş ama ben şanslıyım herhalde ilk aldığım zamanlarda yetkili sewrvis bakımlarını yaptırmıştım.Sonrası da bir arkadaşım bakıyor servisinde .Arazide kullandım çok defa söylenen kötülenen sebebler egzos masrafı dışında başıma gelmedi.Kuşkulandığım sorunu teyit ettiğiniz tekrardan teşekkür ederim.Kendimi tanışma bölümünde anlatayım bakarsınız sizin yardımınız gibi ben de belki bazı konularda yardım ederim.Görüşmek yazışmak üzere diyeyim.:eek:)

ALACAM LAND I

ARKADAS MALIYETI YUKSEKOLACAK AMA ADAM GIBI DURAN TEK ARABA. SAHLANMIS GIBI DURUYOR GERCEKTEN.ÖYLE COK ZOR SARTKARDA KULLAMMAYACAGIM IÇIN FREE LANDER UYGUN BANA. USTELIK TE 255 KURUS CI ICIN NORMAL.HEINIZI BU YAZ MERSININ DAGLARUNA TEELERINE BEKLIYORUM. RESIM CEKMEK ICIN HARIKA BIRYER

Selamlar,
oncelikle aramıza hosgeldiniz. Freelander, amacınıza uygun ise bence guzel ve "yakışıklı" bir araba. nazik davetiniz için de çok teşekkür etmek isterim.

Ancak, aklınızda olsun, gerekmedikçe büyük harf kullanmamanızı rica edebilir miyim? Zira, büyük harf "bağırmak" anlamına geliyor.. iyi günler dilerim, reha

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR