Frontera B 3,2 4 Cekere Gecmiyor Dugmeye Basıyorum Yanıp Sonuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osman_86 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,466

4 ceker sorunu

• arkadaslar vıtesı n ye alıp 4 ceker dugmesıne basıyorum arabanın altından gecıs sesı gelıyo her zam

Kullanılan: 2 66.7%
  • arazı vıtesıde calısıyor ama 4 ceker devreye gırmıyo

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

osman_86

Yeni Üye
arkadaslar vıtesı n ye alıp 4 ceker dugmesıne basıyorum arabanın altından gecıs sesı gelıyo her zamankı gıbı 4 ceker lambası yanıp sonuyo ama ama devamlı yanmıyo bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum

Etiketler
Ynt: Frontera B 3,2 4 Cekere Gecmiyor Dugmeye Basıyorum Yanıp Sonuyor

vitesi N ye neden alıyosun?

vites D de iken 4çeker tuşuna bas ve biraz bekle. eğer sabitlenmezse biraz ilerle geri git bir süre sonra sabitlenecektir.

benim ışıkta yanmıyo ama 4x4 devreye gırıyo .devreye gırıp gırmedıgını test ettınmı hıc

Kitaba göre 4x4 geçişlerinde otomatik ise N konumuna manuel ise boşa almakta "fayda" var. Malumunuz aslında yine kitaba göre 90kmh hıza kadar hareket halinde iken de 4x4 H konumuna geçiş mümkün.

4x4 düğmesine bastıktan sonra hem geçişte hem de 4x2 ye geçişte bir miktar hareket etmek işe yarıyor. Özellikle 3.2 lerde hub olmadığından tavsiye edilir.

hepsını denedım olmadı arkalar donuyo onler donmuyo

osman_86' Alıntı:
hepsını denedım olmadı arkalar donuyo onler donmuyo
Tarifinize göre şanzımanda sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Demek ki ön takımların kontrol edilmesi gerekiyor. Şimdiden geçmiş olsun.

önler dönmüyor ne demek yahu? araç 2 çekerken zaten önden çekiş, önden çekmemesi gibi birşey söz konusu değil

Lütfen beni aydınlatın,yıllardır Frontera ile ilgili bildiklerim yanlışmıydı?
Iki çekerdeyken arkadan itişli değilmidir bu araç?

osman_86' Alıntı:
arkadaslar vıtesı n ye alıp 4 ceker dugmesıne basıyorum arabanın altından gecıs sesı gelıyo her zamankı gıbı 4 ceker lambası yanıp sonuyo ama ama devamlı yanmıyo bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum
slm aracın 4 çekere geçmemesindeki sebepler 1:aracın motor bölümünde vestenhausun yanında ikitane valf var onlardan geçmez 2:arazi şanzumanının aracın sağ tarafına dekgeliyor iki fişli muşür var kablolar veya muşür arıza yapmışsa ondan geçmez 3:birde aracı dört çekere geçiren mekanizmanın içindeki lastik yırtılırsa dört çekere geçmez

Aracı ilk aldığımızda bizde de aynı problem vardı, sorun mekanizmaya giden hava borusunun yerinden çıkmış olması. Sizde de böyle basit bir problem olabilir, bir kontrol ettirin...

Araci n rSinde oluyo dediginiz mekanizma

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87254.msg1172620#msg1172620
birkaç sayfa incelerseniz resim açıklama vs. var.

Abi cok tesekur ederim 5 aydir bu arizayi ariyoduk kimse bulamadi gerci anlamiyolar resimde gosterdigin yeri kendim soktum dedigin gibi bi parca var icinde vakumla ileri geri hareket ediyo icinde hersey saglam disarida hortumlari taktim gayet calisiyo yanliz bi sikinti var 4 *4 de geciren taraftaki hortumda hic vakumlama yapmiyo hortumlarin yerini degistirdigim zaman 4*4 geciyo sizce diyer hortu neden vakumlama yapmiyo bi motorun yaninda falfler var onlarada baktim kontagi acinca tik tak calisma sesi geliyo anlasinlan falflerde saglam

Açıkcası araç uzun zamandır bende değil, o yüzden tam olarak mekanizmayı hatırlayamıyorum, yani hangi boru çıkmıştı bilemiyorum. Bu problem aracı ilk aldığımızda olan bir problemdi, bizden önceki sahibi hiç 4x4 ihtiyacı olmamış sanırım.
Forumdaki tecrübeli abilerim arkadaşlarım yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR