Garmin 60 Csx Yanlış Mesafe Ölçümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan salserol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,976

salserol

Ana Kamp
selamlar arkadaşlar...
3 sene evvel ikinci el garmin 60 csx satın aldım. 3 seneden beridir 50 den fazla yaptığım faliyetlerimde, yanımda bulunan insanların gps lerinden daha fazla mesafe kattetiğmi görüyordum. en sonunda samsung s3 telefonum ve garmin ile birlikte mesafesi belli olan izmir güzelyalı sahil yolunda 5 -6 km yol yürüdüm. yaptığım tesbitler sonucunda garmin %15 daha fazla gösteriyor. bilenler bilir sahil yolunda yürüyüşcü ve bisikletciler için mesafe tabelaları mevcut. Acaba garminde menülerde gözardı ettiğim bir ayar mı var
teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Garmin 60 Csx Yanlış Mesafe Ölçümü

aynı cihaz bende 10 yıldır mevcut spor yaparken.özellikle koşular yürüyüşler hep yanımdadır.elimde ayrıca macellan xl cihazımda mevcut.aynı yolları kıstas olun diye ölçüm yaparım.garmin 1550m ölçüüne macellan 1500m ile karşılık geldi.ama stadyumda gerçek ölçüm aldım.kouşu pisti parkuru 400m dir.garminle ayrı ayrı 3 kere ölçüm yaptım hatasız 400m ölçüm yaptı.yanlız fazla kıvrımlı yollarda hta vermesi normal.çünkü uyduların sinyal vermesi hata yaratabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri