Garmin mi ? Magellan mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tacan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,639

hangi gps cihazı daha iyi...

• magellan

Kullanılan: 14 58.3%
  • garmin

Kullanılan: 10 41.7%

• Kullanılan toplam oy
    24

tacan

Yeni Üye
Yer
balıkesir
Arkadaşlar,

2 adet GPS arasındA SEÇİM YAPMAK İÇİN SİZİN GÖRÜŞLERİNİZİ İSTİYORUM. mAGELLAN eXplorist XL mi yoksa GARMİN GPS MAP 60 CSX mi alayım? İkisi arasında 2 kata varan fark var(Macellan pahalı). GPSi hem karada hemde denizde kullanmak istiyorum öneri ve görüşlerinizi bekliyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Garmin mi ? Magellan mı ?

Selamlar,
sanirim direk bu "genel" sorunuza cevap almanız zor olabilir.. Zira, Garmin kullananlar Magellanı, Magellanı kullananlar da Garmin daha az bilirler.. En azından kendi namıma benim için durum bu ;-) Ama son zamanlarda bir karşılaştırma yapmış arkadaşımız var ise o çok daha iyi olur..

Daha gerçekçi cevaplar alabilmeniz için, beklentilerinizi açıklamanızda fayda var.. Ayrıca, bu konu genel olarak daha önce de tartışılmış idi, bilginize, reha

sağ olun reha bey,

tekne ile gezerken deniz haritalarından faydalanmak ayrıca maden ve orman içinde uyduları yakalayabilecek kabilyette bir gps cihazına ihtiyacımız var

magellan explorist xl magellanın el tipi gps lerinden en pahalı olanı aynı işlevi gören explorist 500 daha uygun fiyatta bir ürün garminin modeli için aynı şeyi söylemek mümkün mü ?

bir de kullanım amacınız ne tamam hem karada hem denizde ancak harita kullanacak mısınız, detaylı kara ve deniz haritası lazım mı, ne kadar iz kaydı ya da rota kaydı gerekir sizin kullanımınızda, daha önce gps kullanıdınız mı gibi sorulara cevap verirseniz daha sağlıklı cevaplar verilebilir.

saygılar

ewet daha önce gps kullandım bilgim fena değil fakat denizde kullnmadım deniz haritaları için acemiyim. Deniz haritalarının detaylı olması benim için daha iyi sonuçta kara haritalarının 25000 liklerinden kullanabilirim.

daha önce gps kullandıysanız magellan explorist XL ı explorist 500 kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim çünkü detaylı haritada hareket etmek istediğinizde çok detaylı olduğundan ancak 2-3 km lik alanı ekranda gösterebiliyor XL da bu alan çok daha genişliyor. detaylı deniz haritası da alırsanız o zaman değmeyin keyfine olur.

Bende Garmin e-trex , Magellen XL var.
Kullanım olarak Garmini daha detaylı ve prof. , Magellan'ı ise büyük ekranı ile daha kolay kullanımlı görüyorum.
Her ikisi de kendi alanlarında dünyada öncüler.Farkları ise Pepsi - Coca Cola gibi.

Sevgili 'Tacan'

Fanatik bir soru gibi algılayan bir çok insan olacaktır sorunuzu...

ama gerçekte mantık doğrultusunda bir cevap alabilmeniz biraz daha zaman alacak sizler için.....diye düşünüyorum...

Doğru bir adım için öncelikle bilinmesi gerekenler var....

Bu cihaz Teknenin ana cihazımı , yoksa yardımcı bir cihazmı olacağı..
Tekne nedir ? elkektrik durumu nedir..?
Ayrıca sürekli gezdiğiniz güzergahta mı, yoksa yeni bir dünya mı gezeceksiniz..?

BU SARULARI CEVAPLAYIN, Size en uygun cihaz için kişisel tavsiyelerim olacak.. Dostça selamlar..

tacan' Alıntı:
tekne ile gezerken deniz haritalarından faydalanmak ayrıca maden ve orman içinde uyduları yakalayabilecek kabilyette bir gps cihazına ihtiyacımız var

Selamlar,
ama aklınızda olsun, Maden içinde (daha doğrusu uyduyu görmeden) bu cihazlarin çalışması mümkün değil, mutlaka uyduyu görmesi gerekiyor.
Modern cihazların hepsinin alıcısı oldukça iyi (yani orman için) .. Ancak, Tekne'de "aşağıdaki kamarada" kullanacaksanız "harici anten bağlanabilen) bir model almanız, işinizi kolaylaştıracaktır. iyi günler dilerim, reha

TÜM ARKADAŞLARA YARDIMLARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. DENİZDE KULLANMAK İSTEDİĞİMİZ GPS'E DENİZ HARİTALARINI YÜKLEYEREK DERİNLİKLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ. UFAK BİR TEKNEMİZ (HEM YELKEN HEMDE MOTORUMUZ MEVCUT) VE ELEKTRİK TERTİBATIMIZ VAR.

tacan' Alıntı:
TÜM ARKADAŞLARA YARDIMLARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. DENİZDE KULLANMAK İSTEDİĞİMİZ GPS'E DENİZ HARİTALARINI YÜKLEYEREK DERİNLİKLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ. UFAK BİR TEKNEMİZ (HEM YELKEN HEMDE MOTORUMUZ MEVCUT) VE ELEKTRİK TERTİBATIMIZ VAR.

Selamlar,
öncelikle sizden ricamız, lütfen büyük harf kullanmayın. Magellanın mutlaka vardır (ama ben bilmiyorum maalesef) , Garmin'in de BlueChart adı verilen haritayı yuklediginiz zaman bulunduğunuz yerin derinligini size söyler. Tabii "bluechart" destegi olan (ki, cogu modelinde mevcuttur) bir model olmalı.. iyi günler dilerim, reha

Sayın Tacan,

Vermiş olduğunuz bilgilerden esinlenerek size kişisel tavsiyem, Teknede bir Notebok yada yeni nesil Netbok vasıtası ile bir PC de navigasyon yapmanız...

Gereken program "Maptech Chart Navigator Pro" ......

Haritalar ı dahi paylaşım sitelerinden bulabilirsiniz....

Tamamen Profosyonel bir programdır... En gelişkin el cihazlarına bakmak dahi istemezsiniz.... Tabi bir de Koca ekranda seyir müthiş......

Unutmadan ,GPS sinyallerini alabilmeniz için USB soketli bir anten yada Bluetoth GPS receiver ihtiyacınız olacak... Ortalama yurt dışı fiyatı 40€ -80€ arası .....

bu sistem aklınıza yattıysa daha fazla detaylar da verebilirim...

ayrıca bu program ile Auto pilot bağlantısı da yapabilirsiniz...
Saygılarımla......

Barbaros III' Alıntı:
Sayın Tacan,

Vermiş olduğunuz bilgilerden esinlenerek size kişisel tavsiyem, Teknede bir Notebok yada yeni nesil Netbok vasıtası ile bir PC de navigasyon yapmanız...

Gereken program "Maptech Chart Navigator Pro" ......

Haritalar ı dahi paylaşım sitelerinden bulabilirsiniz....

Tamamen Profosyonel bir programdır... En gelişkin el cihazlarına bakmak dahi istemezsiniz.... Tabi bir de Koca ekranda seyir müthiş......

Unutmadan ,GPS sinyallerini alabilmeniz için USB soketli bir anten yada Bluetoth GPS receiver ihtiyacınız olacak... Ortalama yurt dışı fiyatı 40€ -80€ arası .....

bu sistem aklınıza yattıysa daha fazla detaylar da verebilirim...

ayrıca bu program ile Auto pilot bağlantısı da yapabilirsiniz...
Saygılarımla......

mrb bu programı indirdim yükledim haritaları bulamıyorum bildiğiniz bir link varsa atabilirmisiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri