Garmin Nüvi 660 Türkiye Haritası Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan S.R.YILDIRIM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,364

S.R.YILDIRIM

Ana Kamp
Yer
Düzce
Web
www.sanalmsn.com
Garmin Nüvi 660 cihazımda Türkiye haritası yok. Kutu içeriği, CD. si var.

Araştırmalarımda 125€+KDV görülüyor. Bu 263 lirayı verdiğimizde kaç yıllık veya kaç defalık harita yükleme hakkım olacak?

Başka seçeneğim yok mu? Demo haritası, bir önceki güncel olmayan ucuz harita, İllaki bu para ödenecek mi? Ülkemin gerçeklerinin dışında ve tek olmanın bir anlayışıyla bu paraların çok olduğunu düşünen var mı benim gibi?

Bu garmine Baytekin firmasının dışında harita yüklenemez mi? İleride diğer firmaların harita hizmetleri bu markaya da olur mu acaba?

Zoruma gidiyor lisans adı altında neredeyse asgari ücrete yakın para istenmesine.
Bilmeden aldık, çaresiziz şimdilik sanırım.

Etiketler
Ynt: Garmin Nüvi 660 Türkiye Haritası Hakkında

Selamlar,
bu haritayi sadece 1 GPS'e yukleyebiliyorsunuz.. destek icin sanirim firma ile gorusmek gerekir. bir ara Garmin icin turkiye haritasinin eski versiyonunun crak hali dolasiyor idi ama uzun zamandir gozume takilmadi.. ama sanirim ** gibi sharing sitelerinden bulabilirsiniz.. iyi sanslar...

Fiyatlar icin de, bence cok haklisiniz ve cogu arkadasimiz buna katiliyor.. ama herkesin inkar edemedigi bir baska konuda harita yapmanin cok pahali oldugu.. ne yazik ki Garmin ci dostlarimiz "surumden" kazanmak yerine , mecbur kalanlara satmayi tercih ediyorlar.. reha

Reha bey bende burada uzun süredir yazsam mı acaba dediğim bir olayı anlatayım.ben garmin venture 60 cx gps i amerikadan aldım.türkiye topo,göl/nehir/karayolu haritasını buradaki temsilciden temin ettim.yalnız firmayı arayıp karşıya geçemiyorum anadolu yakasında bir yer varmı dedim.bir edres verdiler.ben 25euro +kdv bedelini yanıma alıp dükkana cd yi almaya giderken cd nin orjinal olacağını düşünüyordum ama resmen çekim bir cd ile karşılaştım.gerçi işimi gördü bu harita ama insanın aklına
başka şeyler de geliyor.eğer bu cd yi bu veya benzeri bir siteye yüklesek suç sayılmaz sanırım yada suça ortak olmuş oluruz.

Selamlar,
bendeki deneyimi soyle paylasayim.. Ben de Baytekin firmasinin dukkanina gidip satin aldim ve bana verdikleri de piyasada satilan bos CD'ye cekilmisti.. yani demek istedigim, bu urun icin ozel bir CD , kutu filan hazirlamamislardi ben satin aldigimda.. bir siteye yuklemek de bence yasa disi olacaktir.. selamlar, reha

merhaba Reha bey:

Siteye yeni uye oldum, gps konusunda oldukca deneyimli oldugunuzu hemen anladim:smiley:

Garmin icin uygun olan navcity haritasinin illa orjinalini mi almak gerekiyor acaba, sanirim kopyalama imkani yok. 125 euro civarinda su andaki fiyati sanirim, daha ucuz satan bir yer var mi? sitede yazan uzun uzun soru ve cevaplari okumadan size sorumu yonelttim, o acidan sizin icin tekrar olacak ise simdiden kusura bakmayin lutfen.
saygilarimla

reha' Alıntı:
Selamlar,
bendeki deneyimi soyle paylasayim.. Ben de Baytekin firmasinin dukkanina gidip satin aldim ve bana verdikleri de piyasada satilan bos CD'ye cekilmisti.. yani demek istedigim, bu urun icin ozel bir CD , kutu filan hazirlamamislardi ben satin aldigimda.. bir siteye yuklemek de bence yasa disi olacaktir.. selamlar, reha

Selamlar,
Orjinal haritayi satinaldiginiz da, ancak kayitli oldugu GPS cihazina yukleyebiliyorsunuzç Ama, bildigim kadari ile ciddi bir arastirma yaparsaniz kopya halini bulabilirsiniz, ama maalesef ben hic denemedim.. Tek yetkili satici de Baytekin firmasi ama bayileri farkli uygulamalar yapabiliyor duydugum kadari ile.. iyi gunler dilerim, reha

selamlar reha bey.ben de baytekin den ankara şubesinden almıştım.deneme amaçlı olarak çeşitli uğraşılar verdim fakat malesef başka cihazlarda çalışmadı.macallan xl cihazında da lisanslı haritasını başka cihazlarda denedim sonuç olumsuz.bazı arkadaşlar cep telefonlarına yüklenebilen haritalar gibi sanıyorlar ama yanılıyorlar.çünkü o cihazların yapıları farklı ve işletim sistemleri var craklanabiliyor haritaları.nokia n95 gibi ben garmini kurup sorunsuz navigasyon yapabiliyorum.

bende var nasil yardim ede bilirim

slm

hak

merhabalar foruma bira once uye oldum hepinize merhabalar oncelikle..bu navigasyon cihazinda cok acemiyim ve amerikadayim 2 aya kadar ankaraya donus yapacagim burdan alacagim garmin turkiyede sorunsuz calisirmi ve alette menu turkce degil turkce yapabilirmiyim bu isleri yapan yerler varmi ve ne kakadar aliyorlar aceba..simdiden tesekkurler

Selamlar,
bu cihaz turkiyede sorunsuz calisir.. Harita yukleme isini baytekin firmasi yapiyor.. Turkcelestimeyi de yapacaklarini saniyorum.. ogrenemezseniz haber verin ben telefon ederek sorabilirim.. iyi gunler, reha

reha bey cevabiniz icin tesekkur ederim baytekine gitcez o zaman..bide hangi modelini almaliyim aceba tavsiye edeceginiz bi model varmi.baytekin bu islemleri ne kadara yapiyor telefon edebilirim demissiniz valla bu guzelligi yaparsaniz cok iyi olur telefon sansim yok benim surekli calisiyorum bide ingilizce bilmeyincee :smiley: tsk

Selamlar,
Baytekin firmasi ile konustum.. Soyledikleri, Amerika'dan alinan cihazlarda Turkce menu olamiyor ama Avrupadan alinanlarda bir problem yok hatta "cihazda zaten yuklu olmali" dediler..

Harita'yi 125€+KDV olarak yukleyebiliyorlar (tabii alacaginiz cihazin harita destegi var ise).. Cihaz modeli icin de, isterseniz bu Konu basligi icinde tartismayalim.. isterseniz mail ile tartisabiliriz, yeni baslik acabilirsiniz yada onceden acilmis bir baslik icinde tartisabiliriz..

iyi gunler dilerim, reha

ilginize tesekkur ederim...Reha bey...sizce hangisi mantikli 200 dolar verip burdan garmin alip turkiyedede 125 euro arti kdv verip harita yukletmekmi yoksa garmini turkiyeden hic haritayla maritayla ugrasmadan almakmi...tesekkurler...soyguncular is basinda

eğer bana soracak olursanız yerinizde olsam cihazı yurt dışından alırım. eğer motorda falan kullanacaksanız zumo serisinden bir model alın amerikada hemen hemen yarı fiyatına bulursun .

harita yüklemeyide baytekindn yaparsan 125,00 eurodur. yada ben daha uygun bir fiyata yaparım. 2008,07 versiyonu ( 100,00 ytl ) güncellemelerde dahill. güncelleme çıktığı anda size bilgi verecem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri