Gerber Bear Grylls Multi Tool & Fire Starter

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertboz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,314

mertboz

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce amazon.com adlı sitede ucuzluk olduğu gözüme çarptı ancak türkiyeye gelip gelemeyeceğinden acıkcası pek bi emin değildim.Daha sonra yaptığım yazışmalar sonrasında herhangibir sıkıntı çıkmayacağını belirttiler bende siparişimi verdim.Gerber Bear Grylls Multi Tool & Fire Starter ve inanılmaz ucuza geldi outdoor.com.tr deki Gerber Bear Grylls Multi Tool Fiyatı:229 TL Firestarter ise:69 TL Türkiyeden almaya kalktığımızda 298 TL gibi bir büyük rakam söz konusu amazon.comdan DHL ile uçak ile 2 günde elime ulaşması dahil ( kargo ücreti dahil ) 81 $ [attachment=1]

Member

Etiketler
Ynt: Gerber Bear Grylls Multi Tool & Fire Starter

Firestarter çok güzel pratik portatif bişey ama bende baktığımda bir çakmak için çok maliyetli olduğunu düşünmüştüm güle güle kullanın multitool'da çok güzel kalitesinin nasıl olduğunu deneyimlerinizi anlatırsanız seviniriz çünkü bu serinin ultimate knife'ı ile ilgili neredeyse youtube negatif reviewlardan yıkılıyor diyebilirim.

Güle güle kullanın...

the north face' Alıntı:
Firestarter çok güzel pratik portatif bişey ama bende baktığımda bir çakmak için çok maliyetli olduğunu düşünmüştüm güle güle kullanın multitool'da çok güzel kalitesinin nasıl olduğunu deneyimlerinizi anlatırsanız seviniriz çünkü bu serinin ultimate knife'ı ile ilgili neredeyse youtube negatif reviewlardan yıkılıyor diyebilirim.

Güle güle kullanın...

İlk olarak teşekkürederim.İlk izlenimlerim olarak multi tool un bıçağı gerçekten çok keskin .. çok kaliteli yapmışlar açıkcası kesinlikle almaya değer ama bunu daha iyi test etme şansım Şubat ayında Likya Yolun'a gidicem inşallah ozaman daha iyi test etme şansım olucak şimdiden ufak tefek ekipmanları almaya başladım.

mertboz' Alıntı:
İlk olarak teşekkürederim.İlk izlenimlerim olarak multi tool un bıçağı gerçekten çok keskin .. çok kaliteli yapmışlar açıkcası kesinlikle almaya değer ama bunu daha iyi test etme şansım Şubat ayında Likya Yolun'a gidicem inşallah ozaman daha iyi test etme şansım olucak şimdiden ufak tefek ekipmanları almaya başladım.

Hayırlı yolculuklar diyeyim şimdiden likya için güzel bir zaman açıkçası gerber zaten kendini gayet kanıtlamış bir marka ben youtube'da görünce anlam verememiştim bu kadar eleştiriye amazondan alarake en iyisini yapmışsınız maşallah burdakiler 30 dolarlık bıçağı 250 tl'ye satıyorlar... Acaba dhl ile ne kadarlık bir kargo parası ödediniz...

Evet ya dışardan çalışan bir firma acaba bize ne kadar maliyeti var

hiç uğraşmayın amazon dan falan. www.dagevi.com da ürünler vardır. Ürünler bende mevcud kullanmaktayım.Gayet başarılı ürünler aklınızda soru işareti kalmasın.Netice de gerber farkı...

karkurdu' Alıntı:
hiç uğraşmayın amazon dan falan. www.dagevi.com da ürünler vardır. Ürünler bende mevcud kullanmaktayım.Gayet başarılı ürünler aklınızda soru işareti kalmasın.Netice de gerber farkı...

iyide amazon daha ucuz ? :D :D Nasıl olcak ? 3/1 fiyatı ;)

karkurdu' Alıntı:

Link vermişsiniz ama arkadaşın dediği gibi fiyatların maşallahı var "ultimate knife" amazonda 42 dolar verdiğiniz linkte 235 tl 130 dolar civarına geliyor...

the north face' Alıntı:
Link vermişsiniz ama arkadaşın dediği gibi fiyatların maşallahı var "ultimate knife" amazonda 42 dolar verdiğiniz linkte 235 tl 130 dolar civarına geliyor...

Arkadaş " karkurdu " link vererek reklam yapıyor :D

Beyler birincisi reklam yapmamı gerektirecek bir durum yok, çünkü sıradan herkez gibi bende sadece bir müşretiyim, mağazanın sahibi falan değil.
İkincisi ben düşüncemi mesaj yolu ile ilettim.Olaya bakış açınız sizi ilgilendirir, ben paraya kıydım aldım, ülkemdeki satıcı kazansın dedim varsa itirazı olan buyursun.

karkurdu' Alıntı:
Beyler birincisi reklam yapmamı gerektirecek bir durum yok, çünkü sıradan herkez gibi bende sadece bir müşretiyim, mağazanın sahibi falan değil.
İkincisi ben düşüncemi mesaj yolu ile ilettim.Olaya bakış açınız sizi ilgilendirir, ben paraya kıydım aldım, ülkemdeki satıcı kazansın dedim varsa itirazı olan buyursun.

Tabi ülke satıcısı kazansın da çok doğru bir bakış açısı ama ne yazık ki ülkemiz outdoor tüccarlarının bu kar marjları nedeniyle ülkemdeki satıcı kazansın mantığı ülkemdeki satıcı kazıklasın haline dönmekte. Adam bir bıçaktan %100 kar ediyorsa bu biraz düşündürücü olıur ama tabi takdir sizin...

Piyasayı elinde tutan uygun fiyatı sağlar kural budur.Outdoor ülkemizde son yıllarda çeşitlilik göstermeye başlayan bir sektör ki hala aradığımız bir çok malzemeyi bulduğumuz zaman dua eder durumdayız.Amerikan sitelerde ki ürünleri diğer sitelerdekiler ile karşılaştırdığımız zaman gerçekten büyük farklar ortada, fakat bu sadece bizim ülkemiz için geçerli değil.Aynı araştırmaları avrupa ülkeleri sitelerin de de yaparsanız yaklaşık aynı sonuçları elde edeceksiniz.Hadi biz %100 kar koyuyoruz, tüm avrupa da mı koyuyor? Ya da tüm avrupa koyuyor da bizim koymamamız mı anormal? Durum böyle oldu mu şapkayı öne alıp bu işin ticari boyutunda ki çetrefilli durumları göz önünde bulundurmak gerekir.Bu ürünler amazon.com dan yolla bana 5 tane diyerek gelmiyor. Tabi bu tarz sitelerin sunduğu uygun fiyatları değerlendirmek mantıklı bir hareket buna itirazım yok, benim de yurtdışından edindiğim malzemenin hattı hesabı yok.Ben sadece ülkemizde ki satıcılara ön yargı ile bakılmasına karşıyım.

Yurt Dışında bu fiyatlara satılıyor.Adamlar kar elde edebiliyorlarki satıyorlar.Türkiyede %1000 koyarak satarlarsa malesef bu iş olmaz.

Ticari ahlakı olmayan firma kardeşimin bile olsa bir çöp almam durduk yere kimse kimseye bir lira vermiyorken kanaati olmayan firmalara niye para kazandırmalı

Dediğim gibi piyasa kimin elinde ise uygun fiyatı sağlar.Türkiye de bu tarz malzemelerin stoklanması yapılmıyor çünkü stoğun erime durumu söz konusu değil, rabet yok. Dolayısı ile ülkeye ürünler sınırlı sayılar da giriyor.Atıyorum bir mağaza 10 adet getirtiyor üründen.Böyle bir durumda ürünün temini de pahalı oluyor, haliyle üstüne konan kar da fazla oluyor.Ha gelse 1000 tane 2000 tane, direk ilk elden alabiliyor olsak düşük kar marjı ile satılmasını beklemek çok normal o zaman duruma bende söverim ama durum bu değil.O aletler bize gelene kadar en az 2-3 firmadan geçiyor, haliyle onlar da üstüne kar koyarak veriyor, hele ki adet düşük oldu mu neredeyse piyasa fiyatına veriyorlar. Böyle bir durum da her aletin satışından 10 lira 20 lira kar edilecekse uğraşıp getirmenin mantığı nedir?toplama vurduğunuzda bir aletin satış fiyatı çıkmaz :smiley: Ülkemizde outdoor sektöründe çeşitliliğin olmamasının sebeplerinden birisi. Az talep gören malzeme elde tutulmaz, tutulsa bile kar marjı yüksektir.Bunu uygulamayan bir sektör gösterin, bende savunmayayım susayım siz bu işi biliyorsunuz diyeyim ama ticaretin içinde büyümüş biri olarak ta havaya sallanan laflar ile ülkem esnafını hedef aldırtmam.Amazonda şu kadar ucuz falan filan.Satıcının kazanç elde etmesi kadar alıcının daucuz olan yerden alış veriş yapması en doğal hakkıdır.Önce gidin ticaret nedir nasıl yapılır fikir sahibi olun, sonra işin ahlak boyutuna geçelim ki yanlış anlamalar olmasın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri