Gezen Bilir Ama Burasını Gezen Nerdeyse Yoktur!! Hem de İstanbul'un İçinde! (21 09 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hidoki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,254

hidoki

learning life lesson 2..
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, bugün gittiğim bir görev gezisi sırasında Sazlıdere Barajı çevresinde suların çekilmesiyle ortaya çıkan tarihi bendi ve yıllar önce orman yolu olarak açılan ancak yıllardır kimsenin uğramadığı yolu baraj çevresinde inceleme yaparken bulduk! Toprak yolda hafif dere geçişleri, muhteşem manzaralar, ormanlar, cep telefonunun bile çekmediği kuytular, çalılıklar ve engebeli yollar var... Gezenbilir in yeni üyeleri için mükemmel bir parkur olduğunu düşünüyorum ve yönetici arkadaşlarla paylaşmak istedim...

Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun sonunda hacımaşlı, çilingir ve Taşoluk tan geçerek piriinççi köyü üzerinden göktürk, çiftalan yolu ve sonunda kırkçeşme suları bentlerinin içinde belgrat ormanlarının içinde nefis bir final ve tanışma ortamı olabilir...

Bölgeye ait her türlü teknik bilgi, harita, koordinat v.b. yardımda bulunabilirim... Sevgiler:smiley:

Etiketler
Ynt: Gezen Bilir Ama Burasını Gezen Nerdeyse Yoktur!! Hem de İstanbul'un İçinde! (21 09 2008)

hidoki' Alıntı:
Bölgeye ait her türlü teknik bilgi, harita, koordinat v.b. yardımda bulunabilirim... Sevgiler:smiley:

Burada paylaşabilirsin hidoki arkadaşım...

Ynt: Gezen Bilir Ama Burasını Gezen Nerdeyse Yoktur!! Hem de İstanbul'un İçinde! (21 09 2008)

[attachment=1]

Rota

gidelim gidelim gidelim derim ben.... +3

ben sazlıdere barajı etrafını yaklasık 2 sene once kesfetmıstım bır calıntı arac ararken

:smiley:
anladım.. orada kayabaşı şamlar arasında hurda oto depoları falan var sanırım orayı gezdiniz.. benim söylediğim yerlere ancak sular çekildiği için girilebiliyor ama sanırım şu son yağmurlardan sonra biraz zor:smiley:

ama bize çamur çok yapmur yağsın yeter ki, oralara gitmesek de olur şimdilik...

sevgiler...

Bölgeye ait fotoğraf var mı elinizde.Eklerseniz görsel olarak olarak merakımız katlanacaktır :smiley:

tatilden şimdi döndüm fotoları en kısa zamanda hazırlayıp ekleyeceğim, sevgiler...

yakında zaten bir organizasyon var sanırım herkes ona hazırlık yapıyor..avrupa yakasında arkadaşlarla bir tanışma organizasyonu yapılsa da ona göre geziler daha kalabalık olabilir diye düşünüyorum..

arkadaşlar elimde anı fotoğrafı hariç sadece bu fotoğraf var maalesef, uygun zamanda gerekli bilgileri toplayıp burada paylaşmaya çalışacağım, kışın özellikle donanımlı araçların gitmesi gereken bir rota.. görünen yer suların çekilmesiyle ortaya çıkan tarihi su kemeri ve göletin bir kısmı...

DSC01166

güzel ...gidip görmek lazım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri