Gezenbilir Amatör Denizci (adb) Ve Yelken Kursu 1. Dönem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,888

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Sevgili arkadaşlar,
Gezenbilir Amatör Denizci Belgesi (ADB) sınavlarına hazırlık için kurs açılacaktır.

Teorik eğitimlerin içinde Seyir, Gemicilik, Denizde Güvenlik, Deniz Hukuku, Motor, Denizcilik İngilizcesi, Denizde Haberleşme yer almaktadır.

Bu eğitimleri tamamladıktan sonra Ulaştırma Bakanlığı'nın düzenlediği Amatör Denizci Belgesi Sınavları'na katılarak ADB Ehliyeti'nizi alabilir, 24 metreye kadar motorlu ve yelkenli tekneleri kullanabilirsiniz. Bu ehliyeti almak için 15 yaşından gün almış ve Türk vatandaşı veya Türkiye'de oturma iznine sahip olmanız gerekmektedir.

Pratik deniz eğitimleriyse, haftasonları yelkenli teknelerle açık denizde gerçekleşecektir. Tekne için ayrıca kira ücreti ödenecektir.

Teorik eğitimlerin içinde Kısa Mesafe Telsiz (VHF) eğitimleri de yer alacağından, dileyen rahatlıkla KMT sınavlarına da girebilir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için Can Uğurlular ile 0533.479.3661 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler
Teorik dersleri kim verecek? Deniz eğitimine hangi tekne ile çıkılacak ve teknede en fazla kaç kişi olacak?
Kurs hangi tarihte başlayacak ve hangi gün ve saatlerde olacak?

Tabii bu soruları Can'a sorabilirdim ama o zaman cevapları da ayrıca paylaşmak gerekecekti ;)

Derslerden hafta içi olanları iş çıkışı programlarına göre ayarlayacağız. Hafta sonu bazı dersleri okul programı ile ortak yapma durumu olabildiğinden her hafta olmamak kaydıyla cumartesi öğlenleri de dersimiz olabilir.

Mert abi, kuvvetle muhtemel iki kurs sonrası Mayıs'a denk gelir. O grupla başlarsın sorun yok.

Merhaba iyi günler. Amatör Denizci Belgesi kursu için teşekkür ederim. Anakamp üyesi olduğum Gezenbilir 'in de böyle bir imkanı sağladığından Denizciliği ve turizmi sevdiğim için, bu kursa katılıp ADB sınavı sonucu belgeyi almayı düşünüyorum. Kursa dair değerlendirme yapılarak bilgi verilmesini istiyorum. Yavuz İSBİR - e posta: yisbir@hotmail.com

Merhaba,
Can Bey le dun telefonda konusmustuk.
Lutfen listeye 2 kisi daha ekleyin. Ben ve bir arkadasim.

Tesekkurler.

Erden Pakyuz.

Merhaba,

Can Hocam biraz önce telefonla görüştük bende uygun ajanda da mutlaka katılmak isterim. İletişim için 533 210 9660 şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.