Gezenbilir Ilgaz Dağı Tırmanışı, 24-25 Ocak 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,657

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Sevgili Gezenbilircim,

Geleneksel Ilgaz Küçük Hacet tırmanışımızı bu sene 24-25 Ocak tarihlerinde yapmayı planladık.

Kış Dağcılığı kapsamına giren bu faaliyet için aşağıdaki detayları dikkatinize sunarım:

Etkinlik tarihi:
24 - 25 Ocak 2015
Katılımcı sayısı:
Sınır yok

Katılım bedeli:
Katılım bedeli yok

Ulaşım:
Ilgaz geçidi karayolları Bakımevine ulaşım katılımcıya aittir.

Yemek:
Katılımcıya aittir.

Program:
24 Ocak
14h00 Karayolları Ilgaz dağı Bakımevinde buluşma, kamp yüküyle yaylaya yürüyüş
15h30 Yaylada kamp atma
25 Ocak
04h00 Kalkış ve kahvaltı
05h00 Zirve tırmanışı ve dönüş toplam 7-8 saat sürebilir.
12h00 Kampa dönüş, kampı toplama
14h00 Karayolları Bakımevine varış

Kimler katılabilir:
Kış dağcılığı tecrübesi olanlar

Malzeme:
Kış şartlarına uygun çadır, mat, uyku tulumu, kamp ocağı, kask, kazma, krampon, kış dağcılığına uygun kıyafet, tozluk, dağ botu, matara, termos, alın feneri, yürüyüş batonu, koyu renkli güneş gözlüğü, Goggle/Tipi gözlüğü, güneş kremi, sırt çantası, fotoğraf makinası
Emniyet malzemesi olmayanlar için 3K (kask, kazma ve krampon) Gezenbilir tarafından sağlanabilir.

Kaç zamandır dağa gitmedik diyen arkadaşlara duyurulur.

Selam ve Sevgilerimizle
Efe - Murat

Ilgaz1

Ilgaz2

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Ilgaz Dağı Tırmanışı, 24-25 Ocak 2015

Merhaba Efe Abi Karayolları Ilgaz dağı Bakımevine herhangi bir ulaşım var mıdır?

Çiğdemcim merhaba,

Buna Murat cevap versin. Kastamonu otobüsü kesin geçiyordur.

Merhaba Çiğdem,

Kastamonu'ya giden tüm araçlar karayolları bakım evinin hemen önünden geçmek zorunda.

Katılımcı listesi
1. Güncel Özak
2. Efe Karaismailoğlu

Merhabalar.efe bey mesajınızı aldım çok çok teşekkür ederim.davetinize çok sevindim .bu hafta sonu 2 kişi ilgaza gittik.forumdan öğrendiğim kadariyla bir sırt rotası çıkardım ve Karayollarında arabamızı park ettik ve yola düştük. Sırtımizda çantalar ve ellerimizdede fazla yük olmasi nedeniyle belimizi geçen karda 100m ilerleyebildik ve kamp attık. Bizden önce 6 kişilik bir grup çıkmış ama ;D yanımda ki arkadaşımın teçhizat eksikliğinden dolayı pes etti ve hüsran. :( yalnız Karayollarında çalışan abiler çok iyi insanlar.numaralarimizi aldılar ve diğer gün bizi aradılar. Dönüşte çay ikram ettiler.Celal abinin numarasini aldım en azından birdaha gidişle arayıp durum bilgisi alırız diye,.efe bey ben ve arkadaşımın hafta tatili pazar ve pazartesi olduğu için sıkıntı yaşıyoruz. İşyerinden ve eşimden ;D izin alabilirsem mutlaka gelmek isterim..en yakın zamanda bilgi vermeye çalışırım liste konusunda..tekrar çok teşekkürler. Saygilar

Accu Weather'a göre güneşli bir faaliyet olacak. 24.01'de en yüksek sıcaklık 5 en düşük sıcaklık -1, zirve günü en yüksek sıcaklık 8 en düşük sıcaklık 0 derece olarak gözüküyor. Bu da demek oluyor ki özellikle zirve günü t-shirt bile fazla gelebilir :smiley:

Tabi bunlar şu anki değerler, faaliyet zamanı yaklaşltıkça değişiklikler olacaktır. Ara ara güncelleme yaparız.

Efe bey büyük ihtimal pazar sabahı orda olup zirve yürüyüşünde Size katilicaz .
Listeye eklenebiliriz
- Orkun Çökelez
- metin çevik
Hava da güzel gözüküyor .süper

kaptanorkun' Alıntı:
Efe bey büyük ihtimal pazar sabahı orda olup zirve yürüyüşünde Size katilicaz .
Listeye eklenebiliriz
- Orkun Çökelez
- metin çevik
Hava da güzel gözüküyor .süper

Havanın sıcak olması çok işimize gelmiyor. Yeni yağan kar ve sıcak hava derin karda yürümeyi zorlaştırır. Sizin geçen faaliyette başınıza gelen de bu. Yeni kar çok batıyor. Faaliyetten önce bir hafta içinde yoğun kar yaparsa faaliyeti iptal ediyoruz. Bir de Çığ riski oluşuyor. Gerçi bu Ilgaz için geçerli değil.
24 Ocak için inşallah iyi geçer diye ümit ediyorum.

E madem ulaşım sorunu halloldu listeye ekleyelim adımızı :smiley:

Katılımcı listesi
1. Güncel Özak
2. Efe Karaismailoğlu
3. Çiğdem Avcı

Sizden öğrenecek çok şeyimiz var gibi efe bey. :smiley:İnşallah iptal olmaz sorunsuz bi zirve yaparız

Efe Bey,
Ben zirve tirmanisi konusunda cok tecrubeli degilim ama ozellikle kis kampi icin gelmek istiyorum. En kotu ihtimal tirmanisa katilmazsam kamp attigimiz yerde beklerim..

3K'yi saglama imkaniniz olursa sizden cesaret alarak size katilabilirim.
Eger size ayak bagi olmayacaksam beni de listenize ekleyebilirsiniz.

Fatih Demiraslan (Istanbul'dan arabayla gelicem, arabamda yer mevcut ulasim icin yardimci olabilirim)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR