Google Earth Yol Tarifi Güvenilirliği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bohemperest Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,245

bohemperest

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba,

Biz gezginler için bütçe çok önemli rol oynuyor bunu biliyoruz. Gps-Navigasyon fiyatları boyumuzu aşabiliyor, onun yerine alternatif çözümlere yön veriyoruz.
1- Harita
2- Google Earth vb. gibi yol tarifi alınabilinen uygulamalar.
Bütçe sıkışıklığından dolayı ben bu birinci ve ikinci seçeneği seçmeyi tercih ediyorum fakat ne kadar güvebilirim fikrim yok özellikle google earth konusunda endişelerim var bu konuda bu yöntemi kullanan arkadaşlarıma danışmak istedim. Sizlerde fikirlerinizi paylaşırsanız hem bana, hemde bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağımızı düşünüyorum.
1- Bilindik el haritalarına ne kadar güvenebiliriz?
2- Google Earth yol tarifine (Yürüyerek) ne kadar güvenebiliriz?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Google Earth Yol Tarifi Güvenilirliği

GPS yokken , pusula ve harita ile arazi de kaybolmadan gezebiliyordunuz ve arabanızla giderken sorarak da olsa gideceğiniz yere gidebiliyordunuz.

Madem GPS yayıldı , GPS kullanarak daha rahat yerimizi bulabiliyoruz.

Eski metodu kullanarak harita ve pusula ile (bu google earth haritası da olabilir) önceden planlayarak gezinizi yapabilirsiniz , tamamen sizin tercihiniz.Sisli havalarda pusula çok zorlar.

Ancak benim tercihim en kötü ihtimalle fiyatı 200 TL ye kadar düşmüş bir GPS li bir cep telefonu alarak gezimi (arazide veya yollarda) yapmak. Eğer cihazınız android ise 19 TL ye kadar düşen bir navigasyon yazılımı satın almak.

Android cep telefonu ve navigasyon yazılımı maliyeti en düşük 250 TL civarında malolabiliyor. Pusula fiyatları hakkında bilgim yok.

Google earth da çizilen yol tarifi , araziyi tanıyorsanız işe yarar, şayet araziyi tanımıyorsanız , GPS olmadan yolunuzu bulmanız çok zor.

İyi gezinmeler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.