Gore-Tex Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,859
Ynt: Gore-Tex Nedir?

Valla size katılmıyorum, çünkü firmaların kendi astarları dayanıksız çıkıyor. Dermizax, Hyvent, Precip gibi ürünlerin astarları içten yırtılabiliyor çok katlanan yerlerde.

Aradaki fiyat farkına değer bence dayanıklılık açısından. Elimde içten yırtık ürünler var isteyen olursa fotoları gösterebilirim.

Event'e bile çok güvenmiyorum. Bir tek gore-tex ürünlerim hala dayanıyor doğru düzgün.

Etiketler

Ohzman' Alıntı:
Valla size katılmıyorum, çünkü firmaların kendi astarları dayanıksız çıkıyor. Dermizax, Hyvent, Precip gibi ürünlerin astarları içten yırtılabiliyor çok katlanan yerlerde.

Aradaki fiyat farkına değer bence dayanıklılık açısından. Elimde içten yırtık ürünler var isteyen olursa fotoları gösterebilirim.

Event'e bile çok güvenmiyorum. Bir tek gore-tex ürünlerim hala dayanıyor doğru düzgün.
ya okadarda kalitesiz ürünleri kast etmedik zaten bizde.
salewanın sympatex'i,lowa alpine'nın triplepoint xc'si yada yine salewanın powertex'ide aynı işerli görüyor.ben 4 sene sympatex ürününüde kullandım salewanın goretex den öle aman aman farklı bir yanıda yoktu açıkcası.neyse sonuçda birazda bu imkan meselese eğer param varsa tabiki gore kumaşlı bir ürün alırım ama çok yoksa ona muadil kaliteli ürünlerde mevcut ;)

serkan saygın' Alıntı:
ya okadarda kalitesiz ürünleri kast etmedik zaten bizde.
salewanın sympatex'i,lowa alpine'nın triplepoint xc'si yada yine salewanın powertex'ide aynı işerli görüyor.ben 4 sene sympatex ürününüde kullandım salewanın goretex den öle aman aman farklı bir yanıda yoktu açıkcası.neyse sonuçda birazda bu imkan meselese eğer param varsa tabiki gore kumaşlı bir ürün alırım ama çok yoksa ona muadil kaliteli ürünlerde mevcut ;)

Kalitesiz dedikleriniz Hyvent North Face'in Precip Marmot'un Dermizax'da Toray firmasının membranları.

Dermizax ER ve ZR membranlı olan Devil Alpine ceketi 600 liraya almıştım zamanında. Gore-Tex'li olanlarla inanılmaz bir fiyat farkı da yoktu o dönem hani.

Gore-Tex paclite da dayanıksız. Olay aslında membranın ne kadar pahalı olduğu değil, Üst ve alt katmanları ile ne kadar korunduğu. Sonuçta güncel gore-tex'lerin bile 30 dan fazla kodu ve hepsinin değişik dokuma sıklıkları, layer farklılıkları vs. var.

Ama gore-tex tabiki üstün demek yanlış. Karşılaştırılan ürünlerin astarını birebir bilmek lazım. Event hepsinden iyi ona bakarsanız ama Gore-tex pro shell daha dayanıklı vs.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri