Grand Cherokee 2.7 Crd Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EwilWulfie Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,300

EwilWulfie

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,

Tanışma bölümünde de bahsettiğim gibi bir süredir Grand Cherokee 2.7 CRD sevdasına kapıldım. Gönlümde WJ kasa var, 2002-2003 model... Bu kasalarda ve dolayısıyla bu yaşta temiz, bakımlı bir araç bulmanın zor olduğunu forumdan takip ettiğim kadarıyla anlamış bulunmaktayım. O yüzden baya detaylı araştırıyorum. Fakat sizden de yardım almamın vakti geldi sanırım, piyasada sorunlu araçların yeterli açıklama yapılmadan yada "Geçmişini ben de tam bilmiyorum" denilerek satılmaya çalışıldığını düşünmeye başladım. Belki bir kısmı art niyet olmayan, gerçekten kendilerinin de bilgisi olmadıkları durumlardır. Ancak bazılarının art niyetli olduğu şüphesiz.

Geçen hafta bir ilana denk gelmiştim, 46.000 TL 2003 model 2.7 CRD. Aracın fiyatı bir anda 38.000 TL'ye düşünce nedeninin merak ettim, aradığımda aciliyet sebebiyle denildi. İlanda çok fazla fotoğraf yoktu ve ben de birkaç fotoğraf daha çekilmesini istedim, özellikle motor kısmından. Bu resimlerde gözüme ilk takılan, motor muhafaza kapağının yanındaki rulmanın (Egzantrik rulmanı olsa gerek) hemen arkasında 2 adet hortum çıkışı/girişi ve bunların motor tarafında yer alan bir tane daha hortum çıkışı/girişinin boşta görünmesiydi.

Telefon açıp tekrar bunu sormadım, ancak görüşürken aracın hiçbir eksiği olmadığını, herşeyinin sorunsuz olduğunu söylediler. Tramerinde 7-8 bin civarı tampon, çamurluk, vs hasarı olduğunu fakat herşeyinin yapıldığını ve klimasından motoruna tüm aracın saat gibi çalıştığını söylediler.

Araç galeriden satılık. Belki onlar da bunun ne olduğunu bilmiyor yada dikkat etmediler, günahlarını almıyayım. Bu konuyu merak ettim ama internette detaylı bir motor bağlantı şeması bulamadım. Aşağıdaki resimlerde görünen kısımlar hangi parçalarla alakalı, turbo mu acaba?

İlk 2 resim araca ait, son resim ise internetten bulduğum ve olması gereken bağlantı şekli.

IMG 7764

IMG 7766

Jeep Grand Cherokee UK Version 2003 1600 0f

Etiketler

Çözümü paylaşsanız bizde öğrensek.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Parçanın adının "Viscous Heater" olduğunu söylediler, Türkçe'ye ani ısıtıcı diye çevriliyor sanırım.

Dizel motorların ısınması benzinli motorlara göre biraz daha yavaşmış. Dolayısıyla araç ilk çalıştırıldığında yani soğuk iken yada çok sert kış iklimlerinde motor henüz ısınmadan kaloriferi açarsak bu sistem devreye giriyormuş. Yani asıl amacı araç soğukken kalorifer sisteminin ısınmasını hızlandırmak, sıcak hava gelinceye kadar geçen süreyi kısaltmak. Aracın sıcaklığı optimum seviyeye ulaşınca yada motor ısınmadan açtığımız kaloriferi kapatırsak devreden çıkıyormuş. Motor Kontrol Modülü (ECM) tarafından çalıştırılıyor ve devreden çıkartılıyormuş. Elektro-mekanik bi parça yani. Bozulması durumunda tamiri pek sağlıklı olmayıp, komple değişmesi gerekiyormuş.

Resimde gösterdiğim ilandaki araçta iptal edilmiş. Büyük ihtimalle arızalandı, değiştirmek yerine sistemi iptal ettiler...

Bir aydan fazladır temiz bir Grand Cherokee 2.7 WJ arıyorum ama henüz 2002/2003 model olup 55.000 TL altında temizini bulamadım. İlanlardaki her 4 araçtan 3'ünün birşeyi çıkıyor, diğer 1 ilan da iyi sayılır durumda ancak değerinin çok üstünde. Yada ben mi çok inceliyorum bilemedim. Gözü kapatıp almak mı lazım nedir...

38 bine inmiş,aciliyeti vardır büyük ihtimal tabi bazı eksikleri de olabilir bunun ile beraber. Burada önemli olan bu eksiklerin kaç para tutacağı ve hepsinin ne kadar acil olacağıdır.Buna göre o fiyattan almaya karar vermeniz lazım. Yoksa hiç eksiği olmayan,sıfır gibi ikinci el araç bu yaş ve kmlerde yok diyebilirim.Olan varsa da çok yüksek paralar istiyor.İkinci el araç almak böyledir,alırken kazanayım derseniz biraz risk almanız lazım. 38 binlik aracı baktırabileceğiniz servis varsa baktırın derim es geçmeyin.

Arkadaşlar merhaba,

Tanışma bölümünde de bahsettiğim gibi bir süredir Grand Cherokee 2.7 CRD sevdasına kapıldım. Gönlümde WJ kasa var, 2002-2003 model... Bu kasalarda ve dolayısıyla bu yaşta temiz, bakımlı bir araç bulmanın zor olduğunu forumdan takip ettiğim kadarıyla anlamış bulunmaktayım. O yüzden baya detaylı araştırıyorum. Fakat sizden de yardım almamın vakti geldi sanırım, piyasada sorunlu araçların yeterli açıklama yapılmadan yada "Geçmişini ben de tam bilmiyorum" denilerek satılmaya çalışıldığını düşünmeye başladım. Belki bir kısmı art niyet olmayan, gerçekten kendilerinin de bilgisi olmadıkları durumlardır. Ancak bazılarının art niyetli olduğu şüphesiz.

Geçen hafta bir ilana denk gelmiştim, 46.000 TL 2003 model 2.7 CRD. Aracın fiyatı bir anda 38.000 TL'ye düşünce nedeninin merak ettim, aradığımda aciliyet sebebiyle denildi. İlanda çok fazla fotoğraf yoktu ve ben de birkaç fotoğraf daha çekilmesini istedim, özellikle motor kısmından. Bu resimlerde gözüme ilk takılan, motor muhafaza kapağının yanındaki rulmanın (Egzantrik rulmanı olsa gerek) hemen arkasında 2 adet hortum çıkışı/girişi ve bunların motor tarafında yer alan bir tane daha hortum çıkışı/girişinin boşta görünmesiydi.

Telefon açıp tekrar bunu sormadım, ancak görüşürken aracın hiçbir eksiği olmadığını, herşeyinin sorunsuz olduğunu söylediler. Tramerinde 7-8 bin civarı tampon, çamurluk, vs hasarı olduğunu fakat herşeyinin yapıldığını ve klimasından motoruna tüm aracın saat gibi çalıştığını söylediler.

Araç galeriden satılık. Belki onlar da bunun ne olduğunu bilmiyor yada dikkat etmediler, günahlarını almıyayım. Bu konuyu merak ettim ama internette detaylı bir motor bağlantı şeması bulamadım. Aşağıdaki resimlerde görünen kısımlar hangi parçalarla alakalı, turbo mu acaba?

İlk 2 resim araca ait, son resim ise internetten bulduğum ve olması gereken bağlantı şekli.

Ekli dosyayı görüntüle 52496

Ekli dosyayı görüntüle 52497

Ekli dosyayı görüntüle 52498

Merhaba araca baktın mı abi veya aldın mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba,
araçla ilgili bil alabilirmiyim.

Merhaba hocam aracım 2002 model 2003 trafik çıkışlı 1.5 yıldır ben de babamın mimar arkadaşından aldım İstanbuldan oda aracı 4 yaşındayken almış ben 3. Sahibiyim tüm geçmişi evrak altında herşeyini biliyorum jeep garage bostancı da bakımları yapılmış ben de aldıktan sonra jeep garage ağır bakım yaptırdım 11.800+ 1.650 tl fatura kestiler 4 ay önce aracı 4 inc yükselttim kit ile m/t lastik ve offroad jant aldım askeri personelim sene de 45 gün izinim var aracım sakarya da kapalı garajda duruyor eski yay amortisör kollar vs hepsi duruyor orjinal beş janti stepnesi dahi sıfır yedek anahtarı ve tüm kitapçıkları mevcut aracıma yandan doblo sürttü sağ taraf boyalı çizikten dolayı fotoları mevcuttur 2002 makyajlı kasadır 04 05 gönümlü yani orjinal cam rüzgarlık yeni aldım sis var xenon american park 5 yıl garantili ön cam dahil film araçta yazılım var 200hp 450 nw tork yürüyen aksam ön takım bakım fren balataları yeni değişti el freni teli ve balataları dahil in dash teyp aldım 2 ay olmadı yürüründe ses vs yoktur en ufak bişey olsa sanaiye giderim çevrem geniştir hemen yaptırırım dosta gidecek vs vs vs unuttuğum şeyler vardır eminim satma sebebim ise inanın aracımdan çok memnunum lakin büyük motor ve özel bir makina istiyorum niyetim de nasipse mercedes Sl 500 v8 var ilan felan koymadım henüz niyetim varken satmaya denk geldiniz
471ff9fb4340e9a2a6e068761897b6b5
Dd21efa2f4ef72e245f9c11883d2118d
61319c64dd8a645ffc514f7549ca16f7
3675c315d0b11051f8cc920d5e80c47f

Merhaba hocam aracım 2002 model 2003 trafik çıkışlı 1.5 yıldır ben de babamın mimar arkadaşından aldım İstanbuldan oda aracı 4 yaşındayken almış ben 3. Sahibiyim tüm geçmişi evrak altında herşeyini biliyorum jeep garage bostancı da bakımları yapılmış ben de aldıktan sonra jeep garage ağır bakım yaptırdım 11.800+ 1.650 tl fatura kestiler 4 ay önce aracı 4 inc yükselttim kit ile m/t lastik ve offroad jant aldım askeri personelim sene de 45 gün izinim var aracım sakarya da kapalı garajda duruyor eski yay amortisör kollar vs hepsi duruyor orjinal beş janti stepnesi dahi sıfır yedek anahtarı ve tüm kitapçıkları mevcut aracıma yandan doblo sürttü sağ taraf boyalı çizikten dolayı fotoları mevcuttur 2002 makyajlı kasadır 04 05 gönümlü yani orjinal cam rüzgarlık yeni aldım sis var xenon american park 5 yıl garantili ön cam dahil film araçta yazılım var 200hp 450 nw tork yürüyen aksam ön takım bakım fren balataları yeni değişti el freni teli ve balataları dahil in dash teyp aldım 2 ay olmadı yürüründe ses vs yoktur en ufak bişey olsa sanaiye giderim çevrem geniştir hemen yaptırırım dosta gidecek vs vs vs unuttuğum şeyler vardır eminim satma sebebim ise inanın aracımdan çok memnunum lakin büyük motor ve özel bir makina istiyorum niyetim de nasipse mercedes Sl 500 v8 var ilan felan koymadım henüz niyetim varken satmaya denk geldiniz Ekli dosyayı görüntüle 52789Ekli dosyayı görüntüle 52790Ekli dosyayı görüntüle 52791Ekli dosyayı görüntüle 52792

Arac satildimi acaba ?

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba hocam aracım 2002 model 2003 trafik çıkışlı 1.5 yıldır ben de babamın mimar arkadaşından aldım İstanbuldan oda aracı 4 yaşındayken almış ben 3. Sahibiyim tüm geçmişi evrak altında herşeyini biliyorum jeep garage bostancı da bakımları yapılmış ben de aldıktan sonra jeep garage ağır bakım yaptırdım 11.800+ 1.650 tl fatura kestiler 4 ay önce aracı 4 inc yükselttim kit ile m/t lastik ve offroad jant aldım askeri personelim sene de 45 gün izinim var aracım sakarya da kapalı garajda duruyor eski yay amortisör kollar vs hepsi duruyor orjinal beş janti stepnesi dahi sıfır yedek anahtarı ve tüm kitapçıkları mevcut aracıma yandan doblo sürttü sağ taraf boyalı çizikten dolayı fotoları mevcuttur 2002 makyajlı kasadır 04 05 gönümlü yani orjinal cam rüzgarlık yeni aldım sis var xenon american park 5 yıl garantili ön cam dahil film araçta yazılım var 200hp 450 nw tork yürüyen aksam ön takım bakım fren balataları yeni değişti el freni teli ve balataları dahil in dash teyp aldım 2 ay olmadı yürüründe ses vs yoktur en ufak bişey olsa sanaiye giderim çevrem geniştir hemen yaptırırım dosta gidecek vs vs vs unuttuğum şeyler vardır eminim satma sebebim ise inanın aracımdan çok memnunum lakin büyük motor ve özel bir makina istiyorum niyetim de nasipse mercedes Sl 500 v8 var ilan felan koymadım henüz niyetim varken satmaya denk geldiniz Ekli dosyayı görüntüle 52789Ekli dosyayı görüntüle 52790Ekli dosyayı görüntüle 52791Ekli dosyayı görüntüle 52792

Maşallah araç çok özel duruyor.Böyle bir araç sahibi olmak isterim ancak fiyatı bütçemi aşıyor.Hayırlı satışlar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR