Grand Cherokee 3.1 Td Almak Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tdegirmenci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,934

tdegirmenci

Yeni Üye
Herkese merhaba,

İlk aracımı alacağım, onun için açıkcası otomobiller konusunda çok fazla tecrübeye sahip değilim.

Grand Cherokee 3.1 TD Limited Aut almak istiyorum 2000-2001 tavsiyeleriniz neler olabilir nelere dikkat etmeliyim 30000-35000 tl civarı bir bütçeye sahibim. Yakıt sarfiyatı nasıldır. Genelde haftasonları kullanılacak senede de 2-3 defa uzun yol yapacak gibi bakıyorum kısacası keyif ve uzun vadeli düşünerek almak istiyorum.
foruma baktım ama 3.1 td başlıklı bi konu göremedim.

şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Etiketler

evet onu anlamış değilim.
30-35 bin TL arası standart özelliklere sahip bir araç almaktansa, yine ortalama 2005-2008 model arası olacak muhtemelen bütçeden dolayı, en azından kendimi biraz daha güvende hissedeceğim bir araca binmek isterim. Ve baktığım zaman da jeep e'e binmek daha mantıklı geliyor bana.

evet onu anlamış değilim.
30-35 bin TL arası standart özelliklere sahip bir araç almaktansa, yine ortalama 2005-2008 model arası olacak muhtemelen bütçeden dolayı, en azından kendimi biraz daha güvende hissedeceğim bir araca binmek isterim. Ve baktığım zaman da jeep e'e binmek daha mantıklı geliyor bana.
Neredeyse aynı şeyleri düşünmüştüm ben de WJ kasa alırken. Ama okuduğum araştırdığım sorduğum zaman ortak görüş 2.7 CRD den yanaydı. Motorun şanzıman ile alakalı sorunları olduğunu okumuştum. Uyuşmadığı ve Tork beygir gücünün daha düşük olduğu ve arıza durumunda masrafının çok olduğunu gördüm. Ben tercihimi 2.7 CRD den yana yaptım. Para konusunda 2.7 CRD ler 3.1 TD ye göre 10.000 tl daha fazlalar. Son karar sizin. Şahsi fikrim 2.7 almanız.

Neredeyse aynı şeyleri düşünmüştüm ben de WJ kasa alırken. Ama okuduğum araştırdığım sorduğum zaman ortak görüş 2.7 CRD den yanaydı. Motorun şanzıman ile alakalı sorunları olduğunu okumuştum. Uyuşmadığı ve Tork beygir gücünün daha düşük olduğu ve arıza durumunda masrafının çok olduğunu gördüm. Ben tercihimi 2.7 CRD den yana yaptım. Para konusunda 2.7 CRD ler 3.1 TD ye göre 10.000 tl daha fazlalar. Son karar sizin. Şahsi fikrim 2.7 almanız.

Evet son 2 gündür araştırmalarımı biraz daha 2.7 ye yönelttim ve kesinlikle size katılıyorum sanırım 2.7 CRD'ye doğru tercihimi değiştireceğim. ama temizini bulmak sanırım biraz şans işine benziyor.

bence 3.7 KJ bakın. WJ ler çok yorgun temizini ucuza alamazsınız.

Evet son 2 gündür araştırmalarımı biraz daha 2.7 ye yönelttim ve kesinlikle size katılıyorum sanırım 2.7 CRD'ye doğru tercihimi değiştireceğim. ama temizini bulmak sanırım biraz şans işine benziyor.

Ortalama 3 ay aradım ben kendi aracımı. Akgün Aydın da 2004 vision serisi WJ vardı satılmadıysa bakılabilir. Gayet temiz duruyordu sadece arka amortisörleri elden geçirmek gerekli o araçta.

Ortalama 3 ay aradım ben kendi aracımı. Akgün Aydın da 2004 vision serisi WJ vardı satılmadıysa bakılabilir. Gayet temiz duruyordu sadece arka amortisörleri elden geçirmek gerekli o araçta.

Sahibinden.com dan bahsediyorsunuz sanırım. Şimdi baktım sanırım satılsış öyle bir ilan göremedim. araştırmaya ve aramaya devam.
Ayrıca birşey sormak istiyorum size bakım ve parçalar konusunda bana fikir verebilir misiniz? bir kac kişiden masrafının yüksek olacağı konusunda uyarılar aldım. Yani normal bi bakımı ortalama ne kadar tutar, parça bulmak sıkıntılımıdır ve maliyetleri yüksekmidir.
Bana bi kaç örnek verdiler aynı sorunu yaşayan normal bir binekte 2000 TL'ye çıkabilecekken jeep olunca 2-3 katına çıkıbilir bunları göze almak gerekiyor. diye yorumda bulundular ne kadar doğrudur bu?.
Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba,

İlk aracımı alacağım, onun için açıkcası otomobiller konusunda çok fazla tecrübeye sahip değilim.

Grand Cherokee 3.1 TD Limited Aut almak istiyorum 2000-2001 tavsiyeleriniz neler olabilir nelere dikkat etmeliyim 30000-35000 tl civarı bir bütçeye sahibim. Yakıt sarfiyatı nasıldır. Genelde haftasonları kullanılacak senede de 2-3 defa uzun yol yapacak gibi bakıyorum kısacası keyif ve uzun vadeli düşünerek almak istiyorum.
foruma baktım ama 3.1 td başlıklı bi konu göremedim.

şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba, size tavsiyem WJ 3,1 den ve ZJ-XJ 2,5 den uzak durun. Bunun dışındaki bütün WJ- ZJ-KJ-XJ kasa jeep ler alına bilir. ( Baktırdıktan sonra ).Saygılarımla.

Sahibinden.com dan bahsediyorsunuz sanırım. Şimdi baktım sanırım satılsış öyle bir ilan göremedim. araştırmaya ve aramaya devam.
Ayrıca birşey sormak istiyorum size bakım ve parçalar konusunda bana fikir verebilir misiniz? bir kac kişiden masrafının yüksek olacağı konusunda uyarılar aldım. Yani normal bi bakımı ortalama ne kadar tutar, parça bulmak sıkıntılımıdır ve maliyetleri yüksekmidir.
Bana bi kaç örnek verdiler aynı sorunu yaşayan normal bir binekte 2000 TL'ye çıkabilecekken jeep olunca 2-3 katına çıkıbilir bunları göze almak gerekiyor. diye yorumda bulundular ne kadar doğrudur bu?.
Şimdiden teşekkür ederim.

amortisörler adedi 300 tl, burçlar her kolda 2 olmak üzere tanesi yaklaşık 70 tl. 4 kol var. track bar ve sway bar burçları zor denk gelir gelirse toplam 4 burç var herhalde tanesi 60 70 tl dir yine. fren diskleri çifti 350 tl civarı. balatalar 150 tl çifti. bunların değişmesi lazımsa bunlara birde işçilik ödersiniz. tamamı yan sanayi dediklerimin.

parçası ucuz değil ancak hangi aracın parçası ucuz yerli imalatlar hariç bunu sorgulamak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.