Grand Cherokee 4.7 2003-2004 model arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OzanB Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,042

OzanB

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Daha önce kısa bir süre 1997 model ford Explorer kullandım. Şimdi ise 2004 model bir 4.7 arıyorum.

Doğru bir tercihmi ? Ne kadar ödemeliyim.

Ve tabiki satmak isteyen arkadaşlar bana ulaşırsa memnun olurum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee 4.7 2003-2004 Model Arıyorum

merhaba bende 2003 4,7 high output overland (yüksek hp&tork + full aksesuar) var 109000km gaz takılmamış boyasız kazasız. düşünürseniz konuşabiliriz, daha ucuz ve uygun bir jeep arıyorum 97-98 model bu sebepten satmayı planlıyorum

Ekli dosyalar

• jeep.JPG
    jeep.JPG
    202.9 KB · Görüntüleme: 356

2004 makyajlı kasadır pek fazla yok satış ilanlarında. 40-50 bin TL arası fiyat yazılıyor. En büyük sıkıntısı MTV, 16 yaş ve sonraki araçlarda vergi baya düşüyor ki bu da şu an için 1999 modele dek geliyor.2003 modelin 3 bin TL ye yakınken indirimli MTVsi, 2004 modelin 7 bin TL ye yakın 1999 modelin ise sadece 1200 TL yıllık, aradaki fark çok fazla görüleceği üzere.

Genel anlamda alınacak kişilere şu şekilde tavsiye edilir MTVden dolayı, eğer daha çok asfaltta kullanılacak ise 1999-2000 model aralığı, daha çok arazide kullanılacaksa 2001-2003 ( önde ve arkada LSD kilit var 2001 modelden itibaren), bunun yanında bir de maddi durum iyiyse elbette 2004 ve sonrası yani makyajlı kasa.

Daha ekonomik Jeep isteyenler için, 5.2 V8 ve 4.7 V8 Jeepler masraflıdır yürütme anlamında, eğer konfordan ve iç hacimden biraz feragat ederim derseniz en ekonomik Jeep, XJ kasa denilen Cherokee 4.0 lt'dir. 1997-2001 modellerinin içi moderndir. İlk alım maliyeti biraz yüksektir veya V8 lere yakındır diyelim ama yürütme maliyeti çok çok düşüktür.( Orjinali LPG de 100 km de 13-20 lt aralığında yakıyor benzinde ise 10-15 lt trafiğe göre oradan hesaplayın işte).

tenekekutu' Alıntı:
2004 makyajlı kasadır pek fazla yok satış ilanlarında. 40-50 bin TL arası fiyat yazılıyor. En büyük sıkıntısı MTV, 16 yaş ve sonraki araçlarda vergi baya düşüyor ki bu da şu an için 1999 modele dek geliyor.2003 modelin 3 bin TL ye yakınken indirimli MTVsi, 2004 modelin 7 bin TL ye yakın 1999 modelin ise sadece 1200 TL yıllık, aradaki fark çok fazla görüleceği üzere.

Genel anlamda alınacak kişilere şu şekilde tavsiye edilir MTVden dolayı, eğer daha çok asfaltta kullanılacak ise 1999-2000 model aralığı, daha çok arazide kullanılacaksa 2001-2003 ( önde ve arkada LSD kilit var 2001 modelden itibaren), bunun yanında bir de maddi durum iyiyse elbette 2004 ve sonrası yani makyajlı kasa.

Daha ekonomik Jeep isteyenler için, 5.2 V8 ve 4.7 V8 Jeepler masraflıdır yürütme anlamında, eğer konfordan ve iç hacimden biraz feragat ederim derseniz en ekonomik Jeep, XJ kasa denilen Cherokee 4.0 lt'dir. 1997-2001 modellerinin içi moderndir. İlk alım maliyeti biraz yüksektir veya V8 lere yakındır diyelim ama yürütme maliyeti çok çok düşüktür.( Orjinali LPG de 100 km de 13-20 lt aralığında yakıyor benzinde ise 10-15 lt trafiğe göre oradan hesaplayın işte).

Merhaba,acıklamalanız icin teşekkürler.Vergiyi bi alt kademeden ödemek icin,MTV indiriminden faydalanmak icin Vergi dairesine her yıl basvurmak gerekiyor,yılda bi sefer basvuru yeterli oluyor.Motor silindir hacmi 4000'den yüksek araçlar icin 16 yas ve üzeri 1 yıllık MTV 1189 TL,her yıl biraz artış oluyor,fakat suan icin 2000 model araçlarda 16 yıl oldu diye tahmin ediyorum,cünkü benim aracım 2001 Grand Cherokee Limited 4.7 WJ ve vergi indiriminden faydalanmıs olarak indirimli yıllık 2985 TL MTV ödüyorum,tabi 2 taksitle ilk taksit son ödeme tarihi 31 ocağa kadar,ikinci taksit 31 temmuza kadar son gün, aracın trafige hangi yılda cıktıgı önemli fakat hangi ayda cıktıgı önemli mi bilmiyorum yani cok fazla ayrıntısını bilmiyorum fakat 2001 ocak cıkıslı aracım ve 2016 ocakta 16 yasında olacagı icin suanki fiyata göre indirimli haliyle 594,5 TL 6 aylık,yani senelik 1189 TL ye düşücek fakat her yıl zam geldigi icin eger kanunda degisiklik olmazsa seneye fiyat bu fiyattan birazcık yüksek olur.
Yazdıklarımda yanlısım varsa lütfen düzeltin arkadaşlar.
2001 WJ 4.7 Limited aracımda önde ve arkada lsd kilit oldugunu acaba nasıl anlayabilirim?Teşekkürler.

Trafiğe çıkış tarihinden itibaren yaş işliyor. Bugün itibari ile 12.03.1999 yılında trafiğe çıkmış bir araç 16 yaşına girecek yarın itibari ile. Bu araç 2000 model diye geçer ruhsatta.

Önde arkada LSD olduğunu yetkili servis veya bilindik Jeep servislerine şase numarasını vererek sorgulatabilirsiniz. Başka anlama yöntemleri de var ama servise sormak en iyisi.

tenekekutu' Alıntı:
Trafiğe çıkış tarihinden itibaren yaş işliyor. Bugün itibari ile 12.03.1999 yılında trafiğe çıkmış bir araç 16 yaşına girecek yarın itibari ile. Bu araç 2000 model diye geçer ruhsatta.

Önde arkada LSD olduğunu yetkili servis veya bilindik Jeep servislerine şase numarasını vererek sorgulatabilirsiniz. Başka anlama yöntemleri de var ama servise sormak en iyisi.

LSD icin verdiginiz bilgi icin teşekkürler,mtv ile ilgili verdiginiz örnekte araç 12 mart 1999 cıkıslı ise 13 mart 2015te 17.seneden gün alıyor,
yani 16 yasını doldurmus oluyor,16 yasına girmiyor ya da 16 yasından gün almıyor.
Benim aracım ruhsattada 2001 model diye geciyor,1999 mart cıkıslı arac neden ruhsatta 2000 model yazar dediniz o kısmını anlamadım.Ayrıntılı mtv konusunda bilgim yok belki sizin dediginiz gibide olabilir ama 16 yasını doldurmak farklı ,16 yasından gün almak farklı.
Mtvdeki tabloyu ben 16 yasından gün almıs gibi hesaplıyorum,yani 15 yaşını tamamiyle doldurmus olarak yorum yaptım.
Dogru mu hesaplıyorum bilmiyorum ama bu konuyla ilgli ayrıntılı bilgiler mtv konusuyla ilgili sitelerde de olabilir.Cevabınız icin teşekkürler.

Trafiğe çıkış tarihi dikkate alınmıyor,model yılı yaş olarak hesaplanıyor o yüzden gün almak veya günü devirmek çok önemli değil. Örneğin sizin araç için 2001 model itibari ile 1.yaş, 2002 yılı 2. yaş vs vs diye gider.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri