Grand Cherokee Wj Ön Tampon Gizli Vınc.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 2fast4u Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,699

2fast4u

Kamp III
Yer
Istanbul
IMG 0411
IMG 0413
IMG 0414
IMG 0416
IMG 0417
IMG 0418
selamlar,
aracıma taktırdıgım vınc resımlerını paylasmak ıstedım...
IMG 0411
IMG 0413
IMG 0414
IMG 0416
IMG 0417
IMG 0418

Etiketler

selamlar...
ben sıze ozelden telefon numarasını gondereyım.benım selamımı soyleyın gereklı alakayı gosterecektır.istedıgınız calısmayı yapacaktır.fıyatını ustayla sız konusursunuz ...cunku yapılan ıse gore fıyat degısebılıyor.

merhaba,
tamponu taktırmadan önce resmi var mı varsa yükleye bilir misiniz tampon sökükken

Arkadaşlar birsey sormak istiyorum 80 liralık LPG aldım Opel den 100 km gittim ve bitti daha sonra tekrar aldım bu sefere 105 km gitti 40 litre alıyorum her seferinde 1,99 dan LPG de sorun olabilirmi ? Çünkü bana çok fazla yakıyor gibi geliyor,bunun sebebi ne olabilir 700 liraya beynini değiştirdim Prins marka LPG ne yapmam gerekir ?

Merhaba
Arabamıza bur işlem yapmadan önce aşağıdaki yazıyı bir okumanızı tavsiye ederim.
LPG

Araç yakıtları içinde en fazla hile yapılan yakıt LPG'dir.
Yani, Likit Petrol Gazı.

Hileler ile cebinizden paranızın çalınmaması için LPG'yi tanımak ve bazı
özelliklerini bilmek gerekir.

LPG Türkiye'de, %70 Bütan ve %30 Propan gazının karşımı olarak
standartlaştırılmıştır.

Bütan, 15 santigrat derece sıcaklıkta, yaklaşık 0,8 bar basınçta sıvı hale
gelir ve kalorisi Propandan biraz daha düşük ve daha ucuz ayrıca Propandan
daha ağır bir gazdır.

Propan, 15 santigrat derece sıcaklıkta, yaklaşık 8,8 bar basınçta sıvı hale
gelir, kalorisi Bütandan daha yüksektir ve daha pahalı bir gazdır, Bütandan
daha hafiftir.

Hile 1: Bunu siz kolayca kontrol edebilirsiniz. Bütanın sıvılaşma basıncı
0,8 bar, Propanın sıvılaşma basıncı 8,8 bar olduğundan, yakıt aldığınız
pompalar 9 bardan aşağı bir basınçla size LPG satıyorsa bilin ki sıvı gaz
yerine gazoz gibi kabarmış gaz almaktasınız. Yani aslında aldığınız 1 litre
LPG, gerçekte 1 litre değildir. Bunu nasıl kontrol ederiz derseniz; LPG
pompasının ekranının olduğu yerin altında veya yanında ibreli bir basınç
göstergesi olması zorunludur. İşte o gösterge 9 bardan aşağı gösteriyorsa
hileli bir pompadasınız demektir. Ancak bu basınç 15 santigrat derece için
geçerlidir. Yaz aylarında 12 bardan daha aşağıda olan bir pompadan LPG
alıyorsanız yine kazık yiyorsunuz demektir. Şimdi anladınız mı yaz aylarında
pompaların LPG'de neden indirim kampanyaları düzenlediğini?
Yakıt almadan önce uyarın basıncın 9 bar veya mevsime göre uygun seviyeye
çıkarılmasını isteyin. Sonuç alamıyorsanız (ki muhtemelen alamayacaksınız)
bir fotoğrafını çekip İl Sanayi Müdürlüğüne veya Tüketici Haklarına
şikayette bulunun.

Hile 2: Oranlarla oynamak. Standart olarak %70 Bütan, %30 Propan karışımı
olması gereken LPG'de bütan oranını artırıp, propan oranını düşürerek daha
ucuz olan bütandan dolayı LPG yi ucuza mal edip aynı fiyata satmak
Türkiye'de en sık başvurulan hiledir. Doğal olarak kalorisi daha düşük bir
yakıt aldığınız için daha az güç elde edeceğinizden paranız cebinizden siz
farkına varmadan çalınmaktadır. Bu oranları sizin tespit etmeniz mümkün
değildir.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, EPDK'nın denetimi, aralarında Aygaz ve
Milangaz'ın da olduğu 64 şirketin standart dışı ürün sattığını ortaya
çıkardı.
Sonuçta ne mi oldu? Ne olduğu bilinmiyor, vatandaşın cebinden çalınan
paralar konusunda sonuç halen meçhul.

Mustafa KIZIKLI
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı (Makina)
Mesleki ve Teknik Eğitim Uzmanı

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben devamlı olarak Opetten alıyorum istanbul Küçükçekmece de bulunan Beşyol daki Opet bayisinden aldım ama ilk defa bu kadar az km gittiğini fark ettim normalde 200 km gidiyordu.
Sizin bana yazdıklarınızdan yola çıkarak pompanın yanına gidip buna bakıcam sonra sonucu size buradan söylerim insanların böyle şeyler yapması maalesef çok ama çok kötü neden haram işlerle uğraşıyorlar anlamıyorum.
Para maalesef kolay kazanılmıyor ama insanlardan hileli yollardan kolay alınıyor keşke ülkemiz de cezalar gerçekten ceza olsa ve kimse yapamasa :(

Ayrıca çok teşekkür ederim bu kadar detaylı bir cevap yazdığınız için vakit ayırıp sizin bir öneriniz varmı ?

Ben Bostanci Yan yoldaki bir petrolden alıyordum sonra bir arkadaşım gene aynı yerde yeni açılan BP den gaz aldığını 30/40 km fazla gittiğini söyledi ,bende bir kaç kez deneme yaptım sanki söylediği gibi fark oldugunu bende hissettim ve BP deki pompada görevli arkadaşada bunu söylediğimde bunu bugün söyleyen 6 kişi olduğunu söyledi.Detay sorduğumda çok yorum yapmadan sadece tebessüm etti,Bende sonra bu size gönderdim yazıyı okumuştum ve bir yere kayıt etmiştim,sanırım yazılanlar doğru çıkıyor.

İstanbuldamısınız sizde ? Az önce Bostancı sahile gittim hatta bostancı migrosu geçtim ve gaz aradım ama bulamadım ::(( şimdi tekrar göztepe ye arkadaşın evine geldim :smiley: BP nin gazı iyi değil diyorlar bir kaç deneme yapıcam değişik yerlerden LPG alıcam bakalım nasıl çıkacak sonuç ? Birde sizin aracınız maşallah çok güzel duruyor kısmet olursa bende sizin gibi yapıcam yavaş yavaş :smiley:) telefon numaranız varsa sizinle iletişime geçip bir kaç soru sorabilirmiyim ? Eğer vaktiniz varsa

Benim aldığım yer Bostancı yanyoldaki BP nin kendi yeri.Önceden Shell vardı orda orasına Selin kendi yeriydi.Şimdi Bp oldu orası.

Arkadaş yazınca bende cevapsız bırakmak istemedin elimdeki yazıyı paylaşmak istedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri