Grand Cherokee Wj Uzaktan Kumanda Alıcısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burakbekar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,453

Burakbekar

Kamp I
Merhaba arkadaşlar.

Aracı 1.5 sene önce aldığımdan beri yolcu kapısındaki alıcımda sıkıntı var. Kumandaya 5-6 kez bastığımda ancak alıyor. Bazen hiç almıyor mecburen anahtarla açıp alarmı öttürmek zorunda kalıyorum. Bu durum da bi restaurant cafe vs. önünde olduğumda yada gece bir yere giderken site içinde oldukça can sıkıyor.

Gündüzleri güneş altında çok daha zor alıyor, geceleri nedense daha kolay alıyor. Yani 1-2 basmayla olmuyor onu söyleyeyim.

İlk başta kumandadan zannettim, yedeğim de yoktu, yetkili servisten orjinal kumanda aldım. Yine olmayınca servis bana sorunun alıcıda olduğunu söyledi.

Alıcıyı söküp anten çıkışlarına kablo bağladım menzili arttsın diye ama yine işe yaramadı.

Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu alıcı tamir olur mu yoksa yeni mi almak gerekiyor? Çıkma alsam frekansını ayarlayabilir miyim?

Etiketler
Merhaba arkadaşlar.

Aracı 1.5 sene önce aldığımdan beri yolcu kapısındaki alıcımda sıkıntı var. Kumandaya 5-6 kez bastığımda ancak alıyor. Bazen hiç almıyor mecburen anahtarla açıp alarmı öttürmek zorunda kalıyorum. Bu durum da bi restaurant cafe vs. önünde olduğumda yada gece bir yere giderken site içinde oldukça can sıkıyor.

Gündüzleri güneş altında çok daha zor alıyor, geceleri nedense daha kolay alıyor. Yani 1-2 basmayla olmuyor onu söyleyeyim.

İlk başta kumandadan zannettim, yedeğim de yoktu, yetkili servisten orjinal kumanda aldım. Yine olmayınca servis bana sorunun alıcıda olduğunu söyledi.

Alıcıyı söküp anten çıkışlarına kablo bağladım menzili arttsın diye ama yine işe yaramadı.

Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu alıcı tamir olur mu yoksa yeni mi almak gerekiyor? Çıkma alsam frekansını ayarlayabilir miyim?

Merhaba,

Sizde de aynı problem var mı bilemem ama benzer sıkıntısı olan biri problemin 12V şarj yuvasına taktığı I pod şarjı bağlantısından kaynaklandığını fark etmiş. Telefon şarja bağlı olsun yada olmasın adaptör 12V çıkışına bağlı iken sıkıntı yaşıyormuş.
Sigara yakıcıları dahi çıkarın öyle deneyin diye tavsiye ediyor.
Linkte ilgili yazıları ve fotoları görebilirsiniz
Keyfob and TPMS problem... double whammy

Merhaba,

Sizde de aynı problem var mı bilemem ama benzer sıkıntısı olan biri problemin 12V şarj yuvasına taktığı I pod şarjı bağlantısından kaynaklandığını fark etmiş. Telefon şarja bağlı olsun yada olmasın adaptör 12V çıkışına bağlı iken sıkıntı yaşıyormuş.
Sigara yakıcıları dahi çıkarın öyle deneyin diye tavsiye ediyor.
Linkte ilgili yazıları ve fotoları görebilirsiniz
Keyfob and TPMS problem... double whammy
Hocam inanır mısın o forumdaki adaptorun Kensington marka olanını aracı aldığım gün takıp hiç çıkarmamıştım. Şimdi merak edip indim ve çıkardım. Ve sanki hiç sorun yok gibiydi. Bir de sabah deneyecegim cunku gunduzleri daha kotu durumdaydı. İnşallah duzelmiştir.

Malesef sorun düzelmedi. Gündüz kumanda çalışmıyor. 20 kere falan basınca belki alıyor. Ama nedense geceleri bariz şekilde daha çok etkili çalışıyor. Bunun sıcaklıkla alakası olabilir mi acaba?

Hocam epey bir forum dolaştım. Sizin problemin çözümüne dair bir ipucu bulamadım.
Gerçekten alıcıdan olabilir.
Genel problemlerde akünün eksi kutubunu bir iki dakika çıkarıp sistemi reset ettiriyorlar. Ama sizde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
Bazıları da anahtarlığın kendisinde piller yeni olsa da temassızlık problemi olabileceğini söylüyor.
Bende de benzer problem var. Benimki ise belli mesafe haricinde kilidi açmıyor. Belki pil zayıfladığı için.

Probleminizi mümkün olan en az masrafla çözmeniz dileğiyle.

Hocam epey bir forum dolaştım. Sizin problemin çözümüne dair bir ipucu bulamadım.
Genel problemlerde akünün eksi kutubunu bir iki dakika çıkarıp sistemi reset ettiriyorlar. Ama sizde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.
Bazıları da anahtarlığın kendisinde piller yeni olsa da temassızlık problemi olabileceğini söylüyor.
Bende de benzer problem var. Benimki ise belli mesafe haricinde kilidi açmıyor. Belki pil zayıfladığı için.

Hocam emeğin için çok teşekkürer. Benim sorun mesafeden değil. Bazen uzaktan alırken, bazen arabanın içindeyken bile çalışmıyor. Benim en çok kafamı kurcalayan neden gece çok daha iyi çalışırken, gündüz neredeyse hiç çalışmıyor. Çok absürd bir durum.

İnşallah çözerim. Tekrardan teşkkürler.

Genel problemlerde akünün eksi kutubunu bir iki dakika çıkarıp sistemi reset ettiriyorlar. Ama sizde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.mesaj yazamıyorum :(

Merhaba alıcıyı çıkartabiliyorsanız lehimlerini elden geçirin düzelecektir.

Alıcıyı çıkartabilirim. Daha önce çıkarmıştık. Hatta mesafesi uzasın diye anten çıkışlarına kablo lehimlemiştik.

Elektronikten pek anlamıyorum. Tüm lehimleri tazele mi diyorsun hocamm?

çok enteresan bir iki ay önce çakmak girişine şarz cihazı takılı halde bırakmıştım.ondan sonra uzaktan kumanda çalışmamaya başlamıştı, bu mesajları görünce şarz cihazını çıkardım ve uzaktan kumanda çalışmaya başladı.alfacino çok teşekkürler.
araç 91 cherokee xj

Slm bu
Merhaba arkadaşlar.

selam yetkili servjsten kumanda aldigi soylemissin benimde yedek kumandan yok ve almak ici bugun se4vise gitti 1000 tlden fazla fiyat verdiler. Sen nereden ne kadara hallettin merak ettim.

Slm bu

selam yetkili servjsten kumanda aldigi soylemissin benimde yedek kumandan yok ve almak ici bugun se4vise gitti 1000 tlden fazla fiyat verdiler. Sen nereden ne kadara hallettin merak ettim.

Tam 2 sene once 400₺ ye aldi hocam. 500 demislerdi. Bi tanidik araciligi ile 100₺ civari inmislerdi.

Aynı sorun bende de var. Kumanda çalışıyordu sonra bazen çalışmadığını gördüm pilini değiştirdim şu anda hiç çalışmıyor. Anahtarla açmak zorunda kalıyorum ve hep alarm çalıyor sürekli hırsız mı bu diye bakıyorlar bana. Şans eseri bir şey keşfettim kumandanızın çalışmasını sağlamayacak. Anahtarı kapıya takıp anahtarı SOL - SAĞ - SOL yapınca alarm devreye girmeden kapıyı açabiliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri