Grand Vitara XL-7 2.0 TD alıcam acil yorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emircifci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,818

emircifci

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Arkadaşlar herkese selam, bir süredir Xl-7 2.0TD dizel model grand vitara yı araştırıyorum, sizce bu araç nasıl belli bir kronik sorunu varmı, duyduğuma göre hdi motor varmış bu araçlarda sizin tavsiyeniz ve yorumlarınızı bekliyorum burdaki yorumlara göre bu hafta bu araçlardan bir tane hemen alıcam.

Etiketler

Ynt: Grand Vitara XL-7 2.0 TD alıcam acil yorum

Teşekkürler İlhami bey benim merak ettiğim, arabadan memnumusunuz, birde alırken araçta dikkat etmem gereken bir husus varmıdır.

Merhaba,
Ben yaklaşık bir ay önce 2006 modelini aldım.
Şimdilik çok memnumum.
Ben de almadan önce epey bir araştırma yapmıştım.
En önemlisi triger kayışının değişip değişmediğiydi.
80.000 km olduğunda komple triger setinin değişmesi gerekiyormuş.

Evet sonunda bende 2006 XL-7 2.0 TD aldım, aracı kullandım ve almaya karar verdim, 105.000 km'de daha sonra resimlerini ekleyeceğim.

s a bende freelander aracımı sattım 2000 2001 vitara almaya niyetim var allah nasip ederse fakat biraz kararsızım manuel mi otomatik mi alsam die,otomatik alsam bi problem yaşarmıyım acaba bir de bu araçlarda sıcak havalarda falan hareret sorunu falan olur mu sonuçta gaz da kullanacağım kimi zaman klima acık 600 700 km yol gideceğim sıkıntı yaşarmıyım acaba t ederim saygılar.

emircifci' Alıntı:
Evet sonunda bende 2006 XL-7 2.0 TD aldım, aracı kullandım ve almaya karar verdim, 105.000 km'de daha sonra resimlerini ekleyeceğim.

Hayırlı uğurlu olsun.
Güle güle kullanın.
Bekliyorum ben fotoğraflarını :smiley:

emircifci' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın
araçla ilgili fikirlerinizi bizimle de paylaşırsanız sevinim. ;)

emircifci' Alıntı:
Hayırlı olsun sizlerin yorumu bizi de yönlendirecektir yazı ve fotoları bekliyoruz.

Hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanın inşallah.
Henüz fikirlerinizi ve fotoğraflarınız paylaşmamışsınız, bekliyoruz.
Ses yalıtımı, yakıt tüketimi, performans nasıl, vb...

Bide bu xl-7'ler neden tutmamış, çok az var piyasada? Oysa 7 kişilik dizel versiyon, tam aile aracı bence. Bir de otomatiği olsa ohhh oh oh.

emircifci' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin.Güle güle kullanın.
SEVAL arkadaşımıza katılıyorum:
''Hayırlı uğurlu olsun.
Güle güle kullanın.
Bekliyorum ben fotoğraflarını!!

Bana göre trafikde ilk kalkışlarda yavaşlığı dışında alınıp binilecek bir araç. Hele bir bagajı varki, usta bir marangoza düşse 2 oda 1 salon ev çıkartır cinsten ;D
Tutulmamasına gelince özellikle sanal alemde sorunlar yazılmış dertler anlatılmış, sorun çözüldüğünde kimse basit çözüm yöntemlerini anlatarak noktayı koymamış. Diye düşünüyorum...

Evet biraz geçde olsa aracımın resimlerini sizinle paylaşıyorum, gerçekten aldığımdan beri çok memnunum, şehiriçi ortalama km'de 35 krş yakıt harcadım. Evet ilk kalkışlarda biraz hantal ama yolunu bulduktan sonra gidişi bana yetti, şehirler arası yolda 160-170 gördüm. Birde aynı araç sahibi olan arkadaşlardan öğrenmek istediğim benim aracım 106.000 km'de acaba ağır bakımları ne zaman bu araçların, neye dikkat etmeliyim?

DSC00380

DSC00378

DSC00379

DSC00381

Çok şık ;)
Güle güle kullanın.
Ben de aldığımda 105.000 km' deydi.
1300 km yol yapmışım.
Kalıkışlarda dediğiniz gibi hantal ama sonra açılıyor.
Bildiğim kadarıyla 10.000 km' de bir bakıma girmesi gerekiyor.
Sizinkinin trigger seti değişmiş mi ?
Kalkıştaki hantallığı sizi zorluyorsa chip tunning taktırabilirsiniz.
Bu aralar chip tuning benim de kafamı kuracalamakta :smiley:

SEVAL' Alıntı:
Çok şık ;)
Güle güle kullanın.
Ben de aldığımda 105.000 km' deydi.
1300 km yol yapmışım.
Kalıkışlarda dediğiniz gibi hantal ama sonra açılıyor.
Bildiğim kadarıyla 10.000 km' de bir bakıma girmesi gerekiyor.
Sizinkinin trigger seti değişmiş mi ?
Kalkıştaki hantallığı sizi zorluyorsa chip tunning taktırabilirsiniz.
Bu aralar chip tuning benim de kafamı kuracalamakta :smiley:
Seval hanım chip meselesini tavsiye etmiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri