Günlük Kullanım Için Içlik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phant0mm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,188

phant0mm

Yeni Üye
Merhaba,

Forumda sayenizde çok yararlı bilgiler, markalar ve kumaş çeşitleri öğrendim ancak aklıma takılan birkaç soru var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Dağcılık, bisiklet gibi outdoor sporlarla uğraşmıyorum. Kışın çevremdeki diğer insanlara göre ekstra üşüme problemim var ve soğuktan rahatsız oluyorum. Sizlere sorum günlük şehir içi geziler yürüyüş için (Ankara'da -10 -15 dereceleri görüyoruz) ne tür bir içlik almam gerekiyor?

Anladığım kadarıyla termal içlik benim için uygun değil. Termal içlikler spor yapıp hızlı terleyip terin soğuması gereken şartlarda gerekli. Merino yünü de sizlerden öğrendim ancak Türkiye'de bir örnek bulamaıdm.

Columbia ve The North Face içliklere baktım mağzalarda ancak onlarda anladığım kadarıyla dağcılık gibi sporlar için.

Not: İçlik üzerine polar ve yağmurluk giymeyi planlıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yün içlik yıllardır dedelerimiz giyer, askerimiz giyer, sağlıklı tavsiye ederim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasyün var ama yün bazı ciltlerde kaşınma yapabiliyor, yün, ıslak bile olsa sıcak tutar. Hatta ben decatlonun yün t shirt lerini kışın günlük hayatta bile sürekli kullanıyorum çokta memnunum.

Hasyün var ama yün bazı ciltlerde kaşınma yapabiliyor, yün, ıslak bile olsa sıcak tutar. Hatta ben decatlonun yün t shirt lerini kışın günlük hayatta bile sürekli kullanıyorum çokta memnunum.

Forumda ve internette merinos yününü met ediyorlar. Alırken normal yün mü almalıyım yoksa merinos yün bulup onu tercih etmem daha mı doğru olur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.