Gürcistan-Güney Osetya'dan ve Rusya Kuzey Osetya'ya geçiş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersanayaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,250
Ynt: Gürcistan-Güney Osetya'dan ve Rusya Kuzey Osetya'ya geçiş

kapılar kapalıysa insanlar geçtiklerini söylüyorlar? ozaman nasıl oluyor?haberlerde de gürcü rus sınırlarının açık olduğunu açıldığından söz ediliyor

Etiketler

RUSYA ya gecişte sınırda bir sigorta yapıyorlar uluslararası sigorta gerekmiyor yapsanızda gecersiz
daryal (VERNİKY LARS) sınır kapısı acık bu sınır kafkas daglarının icinden geciyor yanılmıyorsan 2400m rakımdan gecililyor kışın belki kardan yolda sorun vardır
onun haricinde sorun olmaz birde sınır gündüz acık akşam ve gece kapalı
gürcüler sorarsanız onlar icin kapalıdır!!' şöyleki kazbek ile vladikavkaz arası 40-50 km dir bir gürcü rusya ya gecmek icin tiflise (120km) isvicre konsolosluguna gidecek
orada rusya vizesi icin başvuracak prosedür ve evraklardan sonra red cevabı alacaktır
onun icin sınır gürcülere kapalıdır bu yolu en fazla kullananlar ermenilerdir zaten rusyayla tek karayoludur ermeniler azeri yolunu kullanamıyorlar

kafanızda soru işareti kalıyorya istanbuldaki rus konsoloslugunu arayıp daryal(verniky lars) sınır kapısın acık olup olmadıgını türklerin gecip gecemeyeceginizi ögrenebilirsiniz

akhan3461' Alıntı:
RUSYA ya gecişte sınırda bir sigorta yapıyorlar uluslararası sigorta gerekmiyor yapsanızda gecersiz
daryal (VERNİKY LARS) sınır kapısı acık bu sınır kafkas daglarının icinden geciyor yanılmıyorsan 2400m rakımdan gecililyor kışın belki kardan yolda sorun vardır
onun haricinde sorun olmaz birde sınır gündüz acık akşam ve gece kapalı
gürcüler sorarsanız onlar icin kapalıdır!!' şöyleki kazbek ile vladikavkaz arası 40-50 km dir bir gürcü rusya ya gecmek icin tiflise (120km) isvicre konsolosluguna gidecek
orada rusya vizesi icin başvuracak prosedür ve evraklardan sonra red cevabı alacaktır
onun icin sınır gürcülere kapalıdır bu yolu en fazla kullananlar ermenilerdir zaten rusyayla tek karayoludur ermeniler azeri yolunu kullanamıyorlar

Belirttiğiniz gibi konsolosluktan bilgiyi teyit etmeniz en mantıklı olanı, ben kendi kamp aracımla geçmek istiyorum dediğimde aracınız ile geçemezsiniz dediler. Bilginize...

Bu nedenle gemi alternatifini araştırdım, samsun'dan novorovski için geçişe roro ile 550 dolar istediler.

ben arabayla gectim size kim gecemezsiniz dedi
samsun novorosky roro gecişi var ama tırlar dışında tavsiye edilmiyor galiba hem pahalı hemde gümrük bazen günü aşan beklemeler olabiliyormuş
daryal sınırından başka alternatif azerbeycan üzeridir ancak sınırda azeri vizesi verilmiyor mutlaka konsoloslukdan alınmalı bakü üzerinden kuzeye derbent gecişinden dagıstan cecenistan inguşetya güney osetya kaberdinbalkar strapol cerkeksya yapabilirsiniz

akhan3461' Alıntı:
ben arabayla gectim size kim gecemezsiniz dedi
samsun novorosky roro gecişi var ama tırlar dışında tavsiye edilmiyor galiba hem pahalı hemde gümrük bazen günü aşan beklemeler olabiliyormuş
daryal sınırından başka alternatif azerbeycan üzeridir ancak sınırda azeri vizesi verilmiyor mutlaka konsoloslukdan alınmalı bakü üzerinden kuzeye derbent gecişinden dagıstan cecenistan inguşetya güney osetya kaberdinbalkar strapol cerkeksya yapabilirsiniz

Bana Gürcistan İstanbul Konsolosluğunu aradığımda bir hanımefendi araç ile geçemezsiniz, Rusya'ya Gürcistan'dan ancak uçak ile geçiş yapabiliyoruz, diye bilgi verdi.

Roro samsundan hergün yok, günler anladığım kadarıyla talebe göre belirleniyor, acentedeki bayanlar 1 hafta öncesinden rezervasyon yapmam gerektiği bilgisini verdi. Şöför haricinde yolcu başınada ayrıca ücret alınıyormuş.

merhabalar.
Bu konuda fazlaca kafa karışıklığı mevcut.

Bende Artvin'de yaşamaktayım. Kafkasları çeşitli sebeplerler gezme fırsatım oluyor. Özellikle Gürcüstan'ı. Bende Abazhya sınırına kadar gidip geri döndüm. İnternetten Abazhya vizesi alsaydım geçebileceğimi söylediler. Ama geri Dönüş yolu muamma.. Bu bahar Nisan-Mayıs gibi. Diğer kapıyı yani Gürcü-Rus kapısını kullanarak daha Kuzeye Çeçenistan hatta biraz daha yukarılara gitmeyi planlıyorum. Tabi benim Yöntem otostop olduğundan (arabayla gitmek hem maliyetli hamde bürokrasisi çok olabilir.) araba notları yazamaya bilirim. Ancak Tüm gezi notlarını siteye yazacağım.

Bende bir soru sorayım . Konaklama ile ilgili düşülen notu anlayamadım. Otelde kalmak veya resmi daireden izin almaktan bahsedilmiş. Çadır Kurmak mümkün değil midir/güvenli midir?

saygılarımla

uyku_hapı

arabayla geri dönüşte almazlarsa yazları sochi den vapur seferi var. 400 dollar bizzat sordum.
ama bir de şu var kışın gidilirse vapur da yok.azerbaycan iran üzeri dönülse çok sıkıntı.azerbaycan vize istiyor.iran a da türkiye den triptik yaptırmak gerekli.başlı başına bir iş.
ayrıca gürcüye dönüşte abhazya vizesi olursa ağır hapis cezası var diyenler var.türk sınır kapılarında öyle yaziyor.
Yorumlarınız çok önemli benim için.

amacım batum poti soçiydi bu kadar sıkıntılı olduğunu duyunca vazgeçtim=)belliki çok uzun süre bu sorun çözülmeyecek en iyisi tiflise gitmek=)

akhan3461 nickli arkadaş doğru biliyor sanırım. Dünyada o kadar yer varken sende gürcistan-abhazya-g.osetya-k.osetya-Rf turu atacağım demişsin. Bunun yerine afganistan-ırak turu atsan belki daha kolay olur. Şuan bu bölgeler çok karışık. Anca akhan3461'in bahsettiği kapıdan geçebilirsin sanırım.. Tavsiyem sadece RF ve Gürcistan.

konu birkaç başlık altında dağılmış
bir bilen maddeler halinde yazıp bir rota çıkarılsa mükemmel olur bu geziyi sorunsuzca plan dahili yapabiliriz

her kafadan farklı ses çıkıyor.
birçok kişiye sordum abhazya kapısı kimisi açık diyor kimi kapalı diyor.
geri dönüldüğünde abhazya kaşesiye gürcüye geri dönüldüğün para ve hapis cezası diyenler var.türk kapısında da bu yazıyor.ama abhaz kapısı açıksa geri döndüğünde abhazya vizesi illaki olacak.en iyisi bölgeyi bilen hukuktan anlayan bir gürcüye sormak.
2. plan yazları soci üzerinden 400 dollar verip arabayı vapura bindirmek.trabzona.
yahut kuzey osetya ya da azerbaycan üzerinden dağıstan tarafına gitmek daha mantıklı.
Afganistan ırak ın daha güvensiz bir yer olduğunu düşünüyorum.ayrıca ırak kültürüyle rus kültürünün güzelliği bir olur mu?

ayrıca bu gezi için her şeyi gözönünde bulundurarak iran triptiğini yaptırarak geri dönüşte sorun yaşamamak için azeri iran yolunu kullanmak mantıklı olur.
KISACASI BİR AVRUPA GEZİSİNDEN ÇOK MALİYETLİ BİR GEZİ.

ersanayaz' Alıntı:
her kafadan farklı ses çıkıyor.
birçok kişiye sordum abhazya kapısı kimisi açık diyor kimi kapalı diyor.
geri dönüldüğünde abhazya kaşesiye gürcüye geri dönüldüğün para ve hapis cezası diyenler var.türk kapısında da bu yazıyor.ama abhaz kapısı açıksa geri döndüğünde abhazya vizesi illaki olacak.en iyisi bölgeyi bilen hukuktan anlayan bir gürcüye sormak.
2. plan yazları soci üzerinden 400 dollar verip arabayı vapura bindirmek.trabzona.
yahut kuzey osetya ya da azerbaycan üzerinden dağıstan tarafına gitmek daha mantıklı.
Afganistan ırak ın daha güvensiz bir yer olduğunu düşünüyorum.ayrıca ırak kültürüyle rus kültürünün güzelliği bir olur mu?

ayrıca bu gezi için her şeyi gözönünde bulundurarak iran triptiğini yaptırarak geri dönüşte sorun yaşamamak için azeri iran yolunu kullanmak mantıklı olur.
KISACASI BİR AVRUPA GEZİSİNDEN ÇOK MALİYETLİ BİR GEZİ.

benim abhazya yada güney osetya planım yok.lernks varz üzerinden vladikavkas ve nalchik tarafına gitmek istiyorum.bu durumda geri dönüş yolu gürcistan üzerinden sorun olmaz diye düşünüyorum.azarbeycan iran üzeri olunca maliyet ciddi artıyor.triptik alıncak 200 tl civarı.200 usd depozito birde azarbeycan vize maliyetleri. rusyaya girişte yapılan sigorta maliyeti nedir.Geçen dsene motosiklet için ermenistan girişinde 5,5 usd aldılar.ermenistana gitmeden önce 150-200 usd yol vergisi alınıyor denildi hep ama ben hiç bir şey ödemedim.vizeyi bile internet üzerinden aldım 2 günde çıktı.ermenistan çok geri kalmış ama vize verme konusunda başka modern bir ülke yok şu anda.pasaport bilgilerini girip10-15 usd civarı internet üzerinden ödenip vize çok kolay alınabiliyor.Azarilerde bile öyle değil.bir sürü büroksasisi var.gardaş olayı hikayeden.

azerbeycan'da yolda çok sık rüşvet alındığı söyleniyor.

fatih7197' Alıntı:
azerbeycan'da yolda çok sık rüşvet alındığı söyleniyor.
evet ama standarta bağlamışlar.azeri polisleri bu konuda 1 numara imiş.rayicide belirlemişler.her çevirme 5 manat imiş

polis sayısı da standart olsa insan ne vereceğini bilir :smiley:
toful' Alıntı:
evet ama standarta bağlamışlar.azeri polisleri bu konuda 1 numara imiş.rayicide belirlemişler.her çevirme 5 manat imiş

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri