Hangi Araca Hangi Lastik Yakışır ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratkorkmaz54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,138

Etiketler
Ynt: Hangi Araca Hangi Lastik Yakışır ?

Defender'a, bence, en uygun ebat 235 85 16, en uygun lastik Michelin ZXL. motor, şanzıman, ayna mahruti gibi parçalarla oynayarak, aracı yükselterek daha büyük ebatta lastik de takabilirsiniz. Ama masrafına değer mi, bilemiyorum.

Defander için bende 235/85 R 16 öneririm en ideal seçim budur bencede. Lastik olarakta Federal M/T oneririm.

burdan inceleyebilirsin lastikeleri istersen;

http://www.federalturkiye.com/page4.php?view=preview&image=29&category=0

235/85/16 ebatta lastik takacaksanız spacer takmanızı öneririm, araç o zaman yere daha sağlam basıyor ve viraj dönüşleri daha iyi oluyor...

285/75/16 çok daha oturaklı ama aracınızın motorunu bilmediğim için öneremiyorum

sadece şahsi fikrim tabi...

265/75/16 mükemmel duruyor yanlız kolunuza su şıçratıyor

Sas 1 Medium

valla defender ı bilmiyorum ama ben discoyu 2" yükseltip 245 /75 / 16 bf goodrich taktım cok yakıstı
performansıda bayaa iyi
tavsiye ederim

Askeriye Defender için eskiden bir süre Goodyear marka Extra Hi-Grid lastik kullanmış, 1988 model LR 110 Defenderı askeriyeden aldığımda üzerindeki lastik Goodyear idi. Ancak duyduğuma göre 9 senedir Goodyear bu lastiği üretmiyormuş.

Şu an piyasada deseni goodyeara çok benzer olan LASSA nın OK-144 modeli bulunuyor. 7,5 -16 ebatında, ve neredeyse aynı desende.

[attachment=1]

http://www.lassa.com.tr/product.asp?actionType=viewproduct&primary=106

OK144

bakkos' Alıntı:
Askeriye Defender için eskiden bir süre Goodyear marka Extra Hi-Grid lastik kullanmış, 1988 model LR 110 Defenderı askeriyeden aldığımda üzerindeki lastik Goodyear idi. Ancak duyduğuma göre 9 senedir Goodyear bu lastiği üretmiyormuş.

Şu an piyasada deseni goodyeara çok benzer olan LASSA nın OK-144 modeli bulunuyor. 7,5 -16 ebatında, ve neredeyse aynı desende.

[attachment=1]

Yeniyken biraz iyi ama biraz aşınınca iş görmüyor sağlam uzun ömürlü bir lastiktir

bakkos' Alıntı:

[attachment=1]

çok iyi değil ve aracı çok yoruyor

bana kalırsa en ideal ölçü 235/85 r 16 olur.marka olarakta federal M/T öneririm kesinlikle bir kere kullandıktan sonra kseinlikele vazgeçemiceksin.bu seneki dakar rallisinde federal M/T lastiği kullanılmış.

News1

Defender için benim tercihim 33" Silverstone MTR-117 Xtreme.

Şuan üzerinde 8,25 x 16 Michelin XZL var, ilginç bir lastik. Çok eski olmasına rağmen hala dayanıyor. Bunları yazlık olrak saklayıp kışın 4 ad Silverstone alacağım.

Ben uzun süre Goodyear Wrangler M/T kullandım. Asfaltta oldukça rahat arazide de iyi bir performans veriyor.

Şu anda yaz için BF M/T kullanıyorum. Diş derinliği fazla değil. Çamurda başarısız ama yolda normal bir otomobil konforu sağlıyor. (Wrangler'dan daha konforlu).

Silverstone MTR117'yi de kışın offroad'da kullanıyorum. Çok çok başarılı. Insaturbo SpecialTrack kadar ağır değil (kaplama olmamasından dolayı). Diş yapısı SpecialTrack'a çok benzemesine rağmen, farklı olarak mahmuzlu omuzları var. Bu sayede her bataktan çıkarıyor arabayı.

Kışa 33" olanları malum bir arkadaşa satıp, 35" olanını almayı planladım.

Bence boyut olarak çapı 33" cıvarı bir lastik ve spacer bence Defender'a çok yakışıyor.

Metin

Arkadaşlar piyasaya yeni giren bir M/T lastiği incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.mollaoglu.com.tr/urun/nankang_n-899

N899

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri