Hangi Bıçağı Tercih Etmeliyim ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hawkeye Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,345

hawkeye

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhabalar foruma yeni kayıt oldum.Genç ve oldukça tecrübesiz sayılabilecek bir doğaseverim henüz bu kamp işlerine yeni yeni girmeye başlayacağım.Bunun için tabii ki bir tane bıçak almam gerekiyor.Uzun araştırmalar sonucunda Türkiye'de uygun fiyata çok fazla bıçak seçeneğimin olmadığını gördüm.Henüz bıçakların teknik özelliklerinden pek anladığım söylenemez ancak 2 tane bıçak hoşuma gitti muhtemelen ikisinden birini alacağım.Bu bıçaklar:

1- Gerber moment fixed blade
2-Blackfox Hunter BF-007

bu iki bıçaktan birini almayı düşünüyorum, çelik özellikleridir, içbükeydir - dışbükeydir çok bilmiyorum.Hangisini almam konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Bu iki bıçak dışında fiyatı bunlara yakın bıçaklar da önerirseniz, değerlendirebilirim.Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Cok yuksek beklentileriniz yoksa ki yeni oldugunuzu belirtmisiniz bnm nacizane onerim dunyalar kadar para vermek yerine Aliexpress uzerinden ortalamada 7-10 dolar arasinda bir bicak alip kullanmaniz.Begenmezseniz yine alicaginizi alin .Ben oyle yaptim cokda memnunum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak yurtdışından bıçak getirtmek sıkıntı oluyor diye biliyorum.

Ben iki kez getirttim, hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadim. Tercih sizin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar
Mora marka bıçaklar var. Bauhauslarda var. yada av mağzalarında da oluyor.
bende 3 farklı modeli var. fiyatları 35TL ile 45 TL arasında.
Hepsi çok kaliteli. bende Gerber de var KaBar da var Bora da var Victorinox da var.
Ama fiyat/performans olarak Mora çok iyi.

MORAKNIV® PRO S
MORAKNIV® ROPE
MORAKNIV® ROBUST

Mavi - paslanmaz çelik.
Kahverengi - paslanmaz çekil ve dişli bir ağızı var (ip kesmek paket açmak gibi işlerde süper)
Beyaz - karbon çeliği ve diğerlerine göre daha kalın.

Diğer bıçaklara göre daha keskin ve daha hafif olmaları çok büyük avantaj oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri