Hangi Ceket?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omerismail Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,127

omerismail

Yeni Üye
hangisini almalıyım? millet ve marmot. biri ilave kapşonlu. diğeri markası millet.. arada kaldım. ilkbahar sonbahar aylarında kullanmak için.

1-MİLLET
Gore-Windstopper™ rüzgar geçirmez kumaştan üretilmiş dağcılık amaçlı Soft Shell ceket

Kumaş: WINDSTOPPER® X Fast stretch 3L
Ağırlık: 540 gr.

• Gore Windstopper ® 3L kumaş 0 CFM hava geçirgenliği ile %100 rüzgar geçirmezdir. Bu sayede ağır yağışlı olmayan soğuk ortamlarda tek başına dış katman olarak kullanılabilir. Geleneksel dış katmanlara göre daha yüksek nefes alabilirliği sayesinde özellikle yüksek aktivite sırasında kuru kalmanıza yardımcı olur.
• Sık dokunmuş dış kumaş sayesinde iyi sürtünme dayanımına sahiptir.
• Flex Comfort™ öncedek şekillendirilmiş dirsek kısımları sayesinde hareket rahatlığı sağlar.
• Her iki yanda fermuarlı cepler ve 1 adet yüksek göğüs cebi bulunur.
• Elastik bilek bölgesi velcro ile sıkıştırabilir, bu sayede istediğinizde havalandırma sağlar.
• Etek bölgesi elastik bir büzgü ile ayarlanabilir.
• Millet W3 Pro Windstopper Ceketi hareket rahatlığı, yüksek nefes alabilirlik ve rüzgar dayanımı gerektiren her mevsim dağcılık ve kampçılık aktiviteleriniz için kullanabilirsiniz.

2-Marmot ROM SoftShell Ceket, özellikle ilkbahar/sonbahar gibi değişken hava şartlarında maksimum performans sağlayan , %100 rüzgar geçirmez, yüksek su dayanımına ve nefes alabilirliğe sahip oldukça hafif ve dayanıklı bir model. Dağcılık, tırmanış, kayak gibi aktivitelerde olduğu kadar şehir yaşantınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz rüzgar geçirmez bir cekettir.

- Gore Windstopper® membran suya dayanıklı ve %100 rüzgar geçirmezdir.
- Su, rüzgar ve sürtünme dayanımı için Marmot M2 Softshell kumaşla desteklenmiştir.
- Su kaydırıcı özelliğe sahip dış kaplama ve yüksek su dayanımına sahip Gore astar ile, hafif yağmurlarda da kullanılabilir.
- Teknik kapişon tasarımı rahat bir kullanım sağlarken üzerindeki elastik büzgülerle tam kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.
- Gövdenin yan kısımlarında kullanılan paneller, yoğun aktiviteler sırasında yüksek nefes alabilirlik özellikleriyle su buharını hızla dışarı atar.
- Angel Wing Movement (Melek kanadı) tasarımı sayesinde kollarınızı havaya kaldırdığınızda ceket yukarı çıkmaz.
- Bel kısmındaki elastik büzgüyü sıkıştırarak ceket içine alt taraftan soğuk hava girmesini engelleyebilir ya da gevşeterek yüksek efor gerektiren hareketlerde havalandırmayı arttırabilirsiniz.
- Velcro bantlarla bilek genişliği istenilen ölçüde ayarlanabilir.
- Ceket üzerinde iki, göğüs kısmında bir ve iç kısımda bir adet fermuarlı cep bulunur.

Gore Windstoper Soft Shell

Genel olarak esnek polyester üst kısım, Gore Windstopper membran ve polar iç kumaşın birbirine lamine edilmesiyle oluşan 3 katmanlı bir yapıdır. Esnek yapısıyla hareket kabiliyeti, %100 rüzgar geçirmez Windstopper membran ve polar iç kısımla ideal bir ısı yalıtımı sağlayan sistem, dağcılık, tırmanış, ekstrem gibi yüksek performans gerektiren aktiviteler için tercih edilmektedir.

Marmot M2 SoftShell

Marmot M2 SoftShell beraber kullanıldığı diğer ürünlerle birlikte, su dayanımını, rüzgar geçirmezliği destekleyen hafif, esnek ve ideal ısı yalıtımı sağlayan yardımcı bir malzemedir. M1 SoftShell kumaştan farklı olarak yüksek sürtünme dayanımına sahip olan M2 SoftShell kumaş, dağcılık ve tırmanış gibi yoğun kullanım içeren aktiviteler için idealdir.

Angel Wing Movement

Marmot tarafından geliştirilmiş özel bir dizayndır. Hareketiniz sırasında kollarınızı yukarı kaldırdığınızda, diğer ceketlerin aksine etek kısmı yukarı çıkmaz. Bu sayede ceketin alt kısmından soğuk hava ya da su girerek oluşacak ısı kaybı engellenmiş olur.

Millet W3 Pro Windstopper Ceket 12689 1

Pr 02 5771 min

Etiketler
Ynt: Hangi Ceket?

kaç tane konu açtım. doğru dürüst cevap veren yok. ürünler hakkında bilgisi, fikri olan veya en azından duyumları olan arkadaşlardan rica ediyorum. bu işin uzmanı değilim. yeni yeni giyim tarzımı değiştirdim. evimde pamuklu, yünlü ne varsa attım. pardesüleri kabanları yağmurlukları takım elbiseleri hepsini attım. bu konuda da tecrübe veya bilgi sahibi değilim. lütfen yardımcı olursanız sevinirim. selamlar

Millet kullanmadım ama kardeşi lafumayı kullandım, marmotun bazı ürünlerini kullandım, bu ürünleri bilemiyorum ama genel olarak marmot daha teknik bir markadır, outdoor faaliyetlerine daha uygundur dayanıklıdır, benim tercihim marmot olurdu.

Bahsettiğiniz ürünmü bilmyorum ama, Marmot aldım- kapşonlu ve yeşil ( Mavi ve lacivert renkleride vardı) rüzgar -soğuk ve özellıkle yağmurda çok etkili

tavsiye ederim..

K2 Outdoor dan aldım

görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
evet internetteki yorumlara ve paylaşılan konulara göre marmot iyi bir marka. fakat millet sanırım daha iyi. tabii ondan da iyileri vardır. marmot precip ve ridgerock montlarına sahibim. fakat çok nazikler. şikayetlerimi diğer konularda görünür. tabii ben bütçeme göre hareket ettiğimden belli markalara yönelmekteyim. marmot kapşonlu. hafif yağmurlarda ve aşırı rüzgarda artısı var. ikisi de aynı kumaş teknolojisinde üretilmiş sanırım. kararsızım..millet markasının daha kaliteli olabileceği aklıma geldiğinden tam karar veremiyorum. marmot ürünü için şikayetlerimin asıl sebebi dayanıksızlık oldoğu hemen ipliklerinin kalktığı arabada ilk seferde kemer takdığımda tüylenme yaptığından çekiniyorum ama softshell kumaşları daha elastik olduğundan bu sefer yaşamazmıyım sorusu aklımı kurcalıyor. bu konuda arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum.

Millet çok iyi bir marka değil, kötüde denemez ama kardeşi lafuma ile aşağı yukarı aynı kalitede olduğunu düşünürsek ben pek güvenmiyorum eski tecrübelerime dayanarak. Ayakkabı gibi daha özel ürünlerde yanına bile yaklaşmam, ama tekstilde idare eder, softshell montunu dört sene kullandım, beşinci sene ölmedi ama can çekişir duruma geldi. Marmot ile olan maceranızı okudum, aynı ürün bende de var, dördüncü senem ve kapşon kısmında goretex katmanında ayrılma başladığından yamadım ve sorunsuz kullanıyorum şu an. Yabancı forumlarda bazı kullanıcılar benzer şeyler yaşadıklarından bahsediyorlardı. Bununla beraber eşime aldığım northface doğru dürüst giyilmediği halde dördüncü senesinde orsana burasına yama yapmama rağmen resmen öldü, kullanılacak durumda değil. 2,5 katmanların anladığım kadarı ile böyle bir sorunu var. Ancak benim precipte yazın faaliyette, kışın ise şehirde her daim üstümde olmasına ve sırt çantası ile kullanmama rağmen yukarıdaki haricinde bir sorunla karşılaşmadım. Şöylede bir durum var, Türkiye'ye gelen bu precipler minimum altı sene öncesinin ürünleri, ne koşullarda saklandığı muamma, bu seplede sizinki problem çıkarmış olabilir.
Özet olarak sizin yerinizde olsam marmotu tercih ederim ama sadece şehirde kullanacaksanız millette idare eder.

şehir içinde giyeceğim.
inanın yolda giderken montun kolunun eteğine sürtülmesinden başka nereye sürtünürki..? iplikleri kopuk vaziyette. iki marmot ürünümde de.. korkudan bir yere gittiğimde içeride çıkarıyorum. ister sıcak olsun ister soğuk olsun....
belkide sizinde dediğiniz gibi bekleme yani raf ömrü bitenleri indirim yapıyorlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR