Hangi Marka Motor Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lee33 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,886

Etiketler
Ynt: Hangi Marka Motor Almalıyım?

bence daha orta bir motor uygun olacaktır mesela fazer 600 yeterli olur daha uc ve hırcın makinalar adı üstünde ölüm makinaları hata yapmaya çok açık .ben enduro yol makinalarını düşünmenizi öneririm

Selam,
çok uzun zamandır motor üstündeyim.şu an kawasaki vn 900 kullanıyorum , artı araziyi de sevdiğim için krosla dağ tepe dolaşıyorum.Bunuların yanına bir tane de race olsun diye düşünüyorum.Yamaha R6 veya honda cbr 600 olacak kısmet bakalım.

lee33' Alıntı:
Selam,
çok uzun zamandır motor üstündeyim.şu an kawasaki vn 900 kullanıyorum , artı araziyi de sevdiğim için krosla dağ tepe dolaşıyorum.Bunuların yanına bir tane de race olsun diye düşünüyorum.Yamaha R6 veya honda cbr 600 olacak kısmet bakalım.

O zaman honda 600 rr derim ...

En nihayetinde honda cbr 1000 rr fireblade 2007 model de kara kıldım ve aldım.Alalı daha 5 gün oldu.Çok hızlı ve güzel bir makine.Daha resim çekemedim ama yakında bir kaç resim koyarım.Fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum.Bu makineyi kullanmaya başlayalı daha 5 oldu ancak şunu gördüm,kesinlikle çok yoltecrübesi,trafik tecrübesi ve motor tecrübesi isteyen bir motor.Gaz en ufak bir hatayı bile afetmiyor, yoldaki bir bozukluk bile elinizin gaza hafif değmesiyle fırlamasına sebeb oluyor.

Hayırlı olsun Levent kardeşim senin adına sevindim. Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullan... :D

Güle güle kullanın.

Yoldaki bozukluk eğer gaz elinizi etkiliyorsa vücut ağırlığınızı gidona yüklüyorsunuz demektir, dolayısıyla hem yol koşulları tehlikeye neden olur hem de elleriniz yorulur. Kullanmaya alışık olmadığınız karın kaslarınızı kullanmanın zamanı geldi. Ellerinize yük bindirmemeye, hatta gidonun avuçlarınızda serbestçe hareket etmesini sağlamaya çalışın. Sürüş güvenliğiniz oldukça artacaktır.

Selamlar ve güvenli sürüşler.

Nihayet 2 resim ekleme fırsatım oldu.

Yeni AaDSC00270 001

YeniDSC00281

Güle güle kullanın. Fotoğraflarda yanlış görmediysem yakında bir lastikçi ziyareti gerekiyor. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri