Hangi Rr P38? Bilgisi Olan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umut067 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,625

umut067

Kamp II
Yer
ANKARA
Merhaba sevgili arkadaşlar,

Cherokee zj yi sattım. Aşağıda ilan numaralarını verdiğin P38 ler hakkında bilgisi olan veya tanıyan var mı? Almak üzereyim değerli tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı beklerim... Malum sitedeki ilan numaraları;

163210925
260277030
270152507 (EAS iptal, motor yapili, alt takımlar vs komple yenilenmiş) 252789390
223967014
262671469

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Niye cevap gelmemis siteden anlamadm. Bir cok land rr duayeni var oysaki..
Benim yakin oldugum marka degil ama, inceledim biraz...
Oncelikle bildigm kadaryla bu makinalarin air sistemleri sikintili...
Ve baska diger konular yuzundende yurutmek zor olabilir...
Sizin verdiginiz disindaki ilanlarada baktim, sanki yazilanlardan bu araclardan insanlar kurtumaya calisiyormus gbi geldi bana...
Dert satın almayacagınızdan eminisiniz? Kapının önünde sizi bekleyecek maceraya hazır mı sınız?
Bu soruları bence kendinze sormalısınız...
Ama kabul ediyorum, cok şıklar, dolular, makinalarıda çok güzel...

63210925 ilandaki off road donanimli, off road yapacaksanz bir cok sey hazir, ama yazı tarz hoşuma gitmedi. Ev alma komsu al diye bir laf vardir... Ben arac alirken, sahibine bakarim... Titiz birisi olsaydı heralde daha farkLı yazardı...

260277030 iyi gözüküyor ama km fazla. Aldıktan sonra 1 yıl sonra motor işi size yıkılabilir. Ayrıca bir tek motor yokki araçta... Ömrünü dolduran yerler sizin kucağınızda patlar bence...

252789390 aklıma yattı. Kaç yildır izmirdeymiş öğrenmek lazım ama. 06 plaka avantaJ. Yeni izmire geçtiyse nem almamıştır daha. Galeri olması ve muayyer yazanlardan çekinirim ben biraz... Ilgilenilebilir...

223967014 Motor yapilmis. Bu iyi bir durumda olabilir, kötüde.
Iyi yapıldıysa şanslısınız, uzun yillar kafanız rahat. Km de uygun. Ama bu az km de bi makinanın motru neden yapılmış bakmak lazım, kullanıcı hatası ise O sorumsuzdur ve başka yerlerinede bakmamıştır, eşşek gibi binmiştir yumurta gibi makineye..:smiley: başkasının hoyratça becerdiğini siz sahiplenmiş olursunuz birde üstüne nazik nazik öper okşarsınız... :smiley:

262671469 iyi ama Bel alti boyalı.. Bu araçların ikinci el alıcıları orjinal boyayı ne kadar önemsiyor? Siz satarken sorun olmucaksa bu,
düşünülebilir...

Ankara'dan bakarsanız birlikte bakarız araçlara. Bende yeni bişeyler öğrenirim...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Havalı süspansiyon kronik sıkıntılı, genel olarak dediğin gibi başıma bir bela alma olasılığım çok yüksek. Ama çok yakışıklılar

Offroad donanımlı olan nedense bana güven veriyor, o kadar masraf yapan biri herhalde bakmıştır aracına ama belli olmuyor bu işler... Havalı süspansiyon da iptal edilmiş o da bir avantaj.

Ankara da 25 bin civarı işe yarar bir makina bulamadım ama haberleşelim birlikte de bakabiliriz mutlu olurum hatta.

İzmirdeki de dedigin gibi bakmaya değerse bir İzmir bir İstanbul yapmak gerekiyor

Of loyd :smiley: donanimli olana sicak bakmaniz heyacan verici...
Eğer bir dert satın alınacaksa bari eğlenceli olsun di mi ;)

Eğer dert kesin olacaksa;
Of loyd :smiley: da holpayan zıplayan bi derdi,
Kapının önünde parlaya parlaya yatan derde tercih ederim....

Hem başkent san. de @sena jip @ahmet abi, @İsa usta felen bu makinalardan, özellikle off road donanımlı olanlarda duayen, diye biliyorum...
Tanıyor musunuz bilmem, onları tercih edermisiniz bilmem ama ben iyi tanırım. Onlar benim çenebazlılığımdan biraz sıkılır ;) ama ben severim onları. Çok kişiye de tavsiye ederim. Kupon makine almadan önce ustasını bulmak doğru, di mi?
Tanıyorsanız, tanışırsanız Alp' in selamını söyleyin lütfen...

Air sistemini iptal etmek cok zor değil diye biliyorum. Körükler sökülüp helezon takılıyor, sistemin fişi çekiliyor. Bu helezonlarda lift kit helezonları ayrıca. Zaten bi araç yükseltileceğinde kite v.s. bi kamyon para veriliyor. Airlı araç alınırsa çözülmeyecek dert değil. Money talks ;)

Bu air sistemi bunların vatanında kronik sorun olarak kabul edilmiyor diye biliyorum. 10yıl kadar önce 88otoda bi ustaya bu konuda yardım ederken araştırmıştım az bişey. Körük patlaksa körük değişiyor, veya sistemin selenoidleri bozuk olabiliyor, veya rölesi, veya basınç sensörü veya komprsörü v.s. ama ülkemizde bu araçların anavatanındaki gibi diagnoz yapılamadığı için, yani arıza tespiti yapılamadığı için kronik sorunmuş gibi görülüyor...
Benim yardım ettmeye çalıştığım, bu makinalrdan hiç anlamayan işi gücü sigortalardan aldığı az hasrlı araçları alıp orasını burasını düzeltip satmak olan bi usta bile komşusunun sıkıntısını çözmüştü :smiley: iki gün uğraştı ama çözdü, tek fark kompresörü açıp kapamak için switch eklendi :smiley: makinanın yükselmesi gerktiğinde, veya siz istediğinizde std düğmesi ile talimatı verdiğinizde komp otamatik açılmıyordu. Bunu manuel yapıyordunuz. Kompresör otomatikte kapanmıyordu. Siz manuel kapatıyordunuz. Ama kompresör geç kapatsnız bile olması gereken aşamada yükselme duruyordu. Sorun yok yani.. Sistemde bi sıkııntı daha vardı. Onuda halletmişti.
Hiç anlamamasına rağmen, birazda sallabaş olmasına rağmen o usta bile çözmüştü sıkıntıyı...
Çözüme odaklanılarsa ve gerçekten istenirse çözülmeyecek dert yok...

Hala Land'den RoVer'dan anlayanlar konuya yorum yapmıyor merak ediyorum. Alıştığım kadarıyla Gezenbilirde hiç bir soru cevapsız kalmaz...

Size numaramı tapataltan becerebilirsem mesajla göndereyim, isterseniz ararsınız. Bakarsınız faydam olur, bana da değişiklik olur...

Son düzenleme:

Alp mesajini aldim kardesim cok tesekkur ettim yardimin icin. Haklisin Land'cılar hiç yorumda bulunmamış nedense Yeşil donanımlı olan fiyat olarak makul, geçmişini bilen bir abimize başvurdum tavsiye etti ancak gel gör ki lpg yokmuş yeni farkettim, Prins lpg 7 bin tl civarında O nedenle 2. Plana bıraktım

Yesil hangisiydi... Ben ilanlara cok kolay ulasamiyorum...
1.mi lpgsiz olan. Off road şeysi :smiley:

2. araç olacağından bir ayağımı sağlama almış oluyorum, basit arızalarıyla kendim uğraşırsam hoşuma gider. Bahsettiğin ustalar landcı galiba tanımıyorum ama tanışcaz gibi duruyor

Yok yok... Sena jip rr yide iyi bilir...
Hayırlısı diyelim...

RR cilerin neden yazmadığını bugün anladım :smiley: Bir kaç sevis dolaştım il dışından P38 bakcam bana yardım edin dedim, başına bela mı arıyorsun dediler Yılda 10bin lira masraf normal karşılanır diyenler de oldu...

Tabi burda RR üstadları ve kullanıcıları pek yorumda bulunmadığı için sadece servislerden aldığımız bilgilerle kısır kalıyoruz.

Yılda 10-15 bin masraf çıkartacak bir makina? İnandın mı dersen pek de inanmadım ama alanı az satanı az belki de doğrudur bilemedim.

P38 yakışıklı araç ama maalesef internette net bilgi çok zayıf maalesef.Genel anlamda Land Rover firmasının araçları biraz fazla servis istiyor ama tam olarak kaç paraya aracı ayağa kaldırırsın RR için biraz muamma.

Bana kalırsa bence de Jeeplere bakın,son yıllarda Jeeplere talep biraz düştü saçma sapan kişilerin yorumları yüzünden ama en azından Jeep'te şu var. Bugün bir ZJ aldınız diyelim araç kmye başlı eskimiş olsun ve yenilenmesi gereksin, 10 bin en kötü durumda 20 bin harcama ile sıfır bir ZJ meydana getirirsiniz aracı komple yenileyim deseniz bile.Maksimum maliyeti ve bu yenileme sonucunda uzun yıllarda sorunsuz bir araç kullanacağınızı en azından biliyorsunuz.Ama RR de üst limit nedir ben rastlamadım forumlarda pek.

RR cilerin neden yazmadığını bugün anladım :smiley: Bir kaç sevis dolaştım il dışından P38 bakcam bana yardım edin dedim, başına bela mı arıyorsun dediler Yılda 10bin lira masraf normal karşılanır diyenler de oldu...

Tabi burda RR üstadları ve kullanıcıları pek yorumda bulunmadığı için sadece servislerden aldığımız bilgilerle kısır kalıyoruz.

Yılda 10-15 bin masraf çıkartacak bir makina? İnandın mı dersen pek de inanmadım ama alanı az satanı az belki de doğrudur bilemedim.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz...

ZJ bakcaz artık yardımı olan herkese başta Alp olmak üzere teşekkürler..

Rica edrim. Herzaman...
Ben bazen uzun zaman yokolurum sanaldan...
Numaram var sizde, çok uzun zamanda olsa ararsınız, keyifle...

Rica edrim. Herzaman...
Ben bazen uzun zaman yokolurum sanaldan...
Numaram var sizde, çok uzun zamanda olsa ararsınız, keyifle...

Yolun düşerse şirket mustafa kemalde, çay içmeye beklerim. Destek için sağol.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR