Harikalar Diyarı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Luxar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,088

Luxar

Yeni Üye
Herkese iyi günler.
Benim ismim Burak Yaba. Muğla/Menteşede ingilizce öğretmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda 3-6 yaş arası çocuklara yönelik bir Dil ve Sanat Okulu'nun kurucusuyum. Yaklaşık 5 yıldır kampçılık ile uğraşıyorum. Geçtiğimiz yıl çok şükür ilk karavanımı almayı başardım. Bu yılda yine çok şükür karavanımı nispeten rahat çekebilecek bir araç almayı da başardım. Bu yıl kısmetse uzun zamandır hayalini kurduğum bir etkinliği gerçekleştirmek için çabalıyorum ve bu konu ile ilgili sizlerin yardım ve tavsiyelerini almayı da çok isterim.
Etkinliğin ne olduğuna geçmeden önce kısa bir araştırma sonucu elde ettiğim bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Malumunuz Türkiye ve dünya'da birçok yardım kuruluşu bulunmakta. Ancak bu yardım kuruluşlarının işleyişleri sonucu toplanılan yardımların ancak çok küçük miktarlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığı gerçeğini öğrendim. Benim niyetim karavan ile yapacağım bu seyahatlerde ihtiyaç sahiplerini ve de niteliğini önceden belirleyerek yine belirleyeceğim rota üzerinde bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek. Hayırlısı ile ilk turumu Önümüzdeki Haziran ayının sonunda yapmayı ve ilerleyen dönemlerde Haziran-Eylül ve de Ocak aylarında sabitleştirmeyi hedefliyorum.
Yine bu amaçla yavaş yavaş bir internet sitesi kurmaya başladım. Okulumun adını çocukların keyifle vakit geçirip mutlu olacakları bir yer olması hedefiyle Harikalar Diyarı koymuştum. Yine bu etkinliğide özellikle çocukların ihtiyaçlarına yönelik yapmayı düşündüğüm için aynı adı kullanmayı planlıyorum.
Bunların yanı sıra Türkiye çapında tüm arkadaşlarımdan yardım talebinde bulundum. Onlarda sağ olsunlar yardımlarını esirgemiyorlar ve maddi manevi şu ana kadarki kısımda arkamda durdular. Ancak henüz tam olarak bir şey de başarmış değilim. Benim amacım bu yardım ve gezi etkinliğini çok daha büyük bir boyuta ulaştırabilmek.
Sizlerden dileğim bana bu konuda maddi manevi desteğinizdir.
Asıl can alıcı noktalara gelecek olursak;
- Karavan ile seyahat konusunda henüz oldukça deneyimsizim. Dolayısı ile yapacağım seyahatlerde siz üstatlarımdan tavsiye ve de fikirlerinizi rica edeceğim.
- Karavanım oldukça küçük dolayısı ile tek seferde taşıyabileceğim yardım malzemesi de kısıtlı. Sizden ricam yükte ve de boyutta küçük ancak yardımı en çok dokunacak malzemeler neler olabilir?
- Yine akabinde yapacağım bu turlara katılmak isteyen başka karavan sahipleri var mıdır? Bu turları kalabalık bir etkinlik haline getirebilirsek elbette ulaştırabileceğimiz yardım miktarı da bir o kadar çok olacaktır.
- Aracım 85bg 200nm/tork dacia duster dizel.Karavanım ise tarkibi 560 kg geliyor. (depoları boş iken) Çok zayıf olmamakla birlikte yüksek performans veren bir araçta sayılmaz. Bu konu ile ilgili aracımın performansını ( beygir umrumda değil hız yapan bir insan değilim ancak tork en büyük ihtiyaç) güvenli bir şekilde arttırabilmek için neler yapabilirim? Bununla ilgili tecrübeli arkadaşlar aramızda var mıdır?
Şimdilik aklıma fazla birşey gelmiyor. Bilmenizi istediğim şey niyetimde samimi olduğum. Görüş ve fikirlerinizi dört gözle bekliyorum. Saygılar ve de en güzel günler

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.