Hatay Gezenbilir Off Road gurubu Belen Gediği-Kavaklıoluk Keşif gezisi(20.03.11

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan küçük ağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,035
Yer
İskenderun
20.03.2011 Tarihinde Planladığımız keşif gezimizle ilgili rotamız.

1 ATK

2 BOSTANCIK

3 ARZ BEL

4 AKARCA

5 KAVAKLIOLUK

Etiketler
Ynt: Hatay Gezenbilir Off Road gurubu Belen Gediği-Kavaklıoluk Keşif gezisi(20.03.11

Arkadaşlar daha önce Planladığımız orta amanoslar keşif gezimiz güneyden kuzeye gerçekleştireceğimiz parkur hakkında bilgiler.
- Parkur Başlangıçtan itibaren 8 km sathi kaplama asfalt yol,
- Parkur 25 km. bozuk yol.
- Parkur 10 km. Sathi Kaplama asfalt yol.
- Yamaç paraşüt atlama alanı yakınında asfalt yol son bulur.
- Asfalt yol çok iyi değil, orta seviyelidir.
- Asfalt bitiminden sonra yol üzerinde çamur tabakası olabilir, taş kaya olabilir, dere geçişleri büyük ihtimalle bozuktur.
- Parkur deniz seviyesinden yaklaşık 700 m. rakımdan başlar. 1200 m. rakıma kadar çıkar.80 m.rakımda biter
- Parkur içinde rampalar normaldir.
- Parkur içinde dere geçişleri mevcut.
- Parkur içinde yana eğimler mevcuttur.
- Parkur içinde yolu 2 metreye kadar daraltan çalılar ve dallar mevcut
- Parkurun doğusu dağ, batısı iskenderun körfezi manzaralıdır. Pilotlar manzara seyredemez taşları gözetler. Co pilotlara seyir serbesttir. Fotoğraf çekebilirler.
- Yamaç Paraşüt alanından sonra Bostancık-dahar gediği arasında parkurun gidiş yönümüze göre sol tarafı sürekli 500 m.-1 km arasında uçurumlar mevcuttur.
- Mümkünse katılımcı arkadaşlar co pilot ve yolcularını çalışkan, gayretli, güçlü kuvvetli, elemanlardan getirsinler.
-Parkurun Arzı Beli-Dahar Gediği arası 5 km bu yola 1998 yılından sonra araç girmemiştir
Bulundurulması gereken malzemeler: Kazma, Kürek, Balta, Balyoz, Büyük ,küçük manila, Testere (Benzinli yada El testeresi), Çizme, Yağmurluk, çekme halatı, U-kilit, araç içinde atıştırmalıklar, eldiven, Semaver (Menderes Hocanınki gibi olmasın), İlk Yardım Çantaları mümkünse bir eczane önünde kontrol edilsin. 24 Saat öncesinden itibaren kesinlikle alkol alınmasın. Alkol Alan olursa geziye iştirak etmesin.

Ynt: Hatay Gezenbilir Off Road gurubu Belen Gediği-Kavaklıoluk Keşif gezisi(20.03.11

hareket saati 08.30 olup geç kalma ve mazeret olmasın Katlımcı Listesine adınız, araç plakası ve markası yazılsın HATOFF muafiyet belgenizi imzalı olarak yanınızda getirin Menderes hocaya tedlim edin.

1. Sedat Bakır, Hamit Yıldırım, Burak Bakır, - Mitsubishi Pajero -

Aşkolsun sedat abi Antakya ağzıkla söyleyeyim BRE ABİ NERDE BULUŞUCUK. ;Dmenderes hocanın semaveri niye böyle meşhur olduki ::smiley:

Hasan bey, Sedat beyin semaveri yemeğin üstüne çay keyfi yapmak için ideal. Ama benim semaverin çayı ise, Sedat beyin çay keyfi üzerine çay keyfi için. Hem hacmi az, hem kaynama ve demlenme süresi çok geç. (Yani iş prodüktivitesi sıfıra çok yakın :smiley:) Bu nedenle herkes yemeğini yer, çayını içer, benim semaver ondan sonra hazır olur. Yani benim semaver Erzurum dadaşlarının ağzıyla "cırıldım çayı" için sona kalır. Ya dökülmesin diye cırılıp içeceksiniz ya da son bir sigara keyfiyle bir bardak alarak iştirak edeceksiniz. Bu nedenle Sedat bey çok takılır. ;D . Sedat bey parkur harika, şimdiden sabırsızlanıyorum.

2. Menderes Şereflişan, Land Rover Series III

hasancolakefe' Alıntı:
Aşkolsun sedat abi Antakya ağzıkla söyleyeyim BRE ABİ NERDE BULUŞUCUK. ;Dmenderes hocanın semaveri niye böyle meşhur olduki ::smiley:
Hasan bey buluşma yerini harita üzerinde işaretledim diye yazmadım BELEN GEDİK MAHALLESİ ATİK yoluna dönünce toplanma yerimiz orası olacak

slm sedat abi ben lütfi apık sizi motosiklet grubu olarak( FAHRİ ANSAL, MEHMET GENC, BESTAMİ DİK, AHMET BİLGİN, NİZAMİ GENC, HAKAN GENC,) sizi sakıtın ustu parasut bölgesindeki tarlada bekleyecegiz . İns cok güzel bi gün olacak arkadaslarımın hepsiine iyi eglenceler ve basarılar dilerim. kazasız belasız ...! :smiley:

BAGDATLI' Alıntı:
slm sedat abi ben lütfi apık sizi motosiklet grubu olarak( FAHRİ ANSAL, MEHMET GENC, BESTAMİ DİK, AHMET BİLGİN, NİZAMİ GENC, HAKAN GENC,) sizi sakıtın ustu parasut bölgesindeki tarlada bekleyecegiz . İns cok güzel bi gün olacak arkadaslarımın hepsiine iyi eglenceler ve basarılar dilerim. kazasız belasız ...! :smiley:
Lütfi hoşgeldiniz off road grubuna. Bundan sonra daha güzel geziler de buluşmak üzere. hoşgeldiniz..

tamam Lütfü yamaç paraşüt alanında görüşmek üzere arkadaşlarına selamlarımı ilet iyi akşamlar

3. Erkin GEDİK, Discovery II

Ekibin diğer kısmı nerede?

Fatih kardeş,,

Zaten ben seni davet ettim diye hatırlıyorum,

Hatta sorana aracımda iki kişiye yer var diyorum,

Sen kameraman cevat kelle olarak ekiptesin!

erkingedik' Alıntı:
Fatih kardeş,,

Zaten ben seni davet ettim diye hatırlıyorum,

Hatta sorana aracımda iki kişiye yer var diyorum,

Sen kameraman cevat kelle olarak ekiptesin!

Sağol abi biraz yoğunuz biliyorsun sende belki unutmuş olabilirim.

erkingedik' Alıntı:

Ekibin diğer kısmı nerede?
parkur ile ilgili bilgileri okuyunca karar veremediler galiba

4. Erdinç,Aliye Ediboğlu- HRT Akdeniz'den Alper Tüydeş ve Ümit Kanmış-Ford Ranger
5. Mevlüt Duman ve Ailesi-Mitsubishi Pajero
6.İlter, Aylin Karataş-Suzuki Vitara
7.Mehmet Ali Çankaya ve Ailesi-Toyota Land Cruiser
8.Levent Çokluk ve Misafirleri-Nissan Terano
9.Yusuf Urhan ve Ailesi-Chevrolet
10.Fevzi Karaali ve Ailesi-Cherokee
11.Mustafa Çalgın ve Ailesi-Grand Cherokee
12.Ali Yumuşak ve Ailesi-Suzuki Vitara

Bundan sonra haziran ayına kadar olan gezilerde daha az birlikte olabileceğiz, listeye adımı yazamasam da araçların önünde giden minik mavi tazı benim sherpadır :smiley:

resimleri göreyim yeter :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR