Hayat Gezince Güzel-18-

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mesut hoca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,025

mesut hoca

Kamp I
Yer
eskişehir
Motosikletle gezmeyi seven tüm arkadaşlara SELAM!
2015 ocak ve şubat aylarında bile motorla gezme fırsatı buldum ,ama nedense fırsat bulamayışımdan dolayı mart , nisan aylarında ve yaz gelmeye yön tutmuşken bile çıkıp gezemedim bir türlü, bu gezimi aslında daha önceleri planlamıştım, nihayet 09.05.2015 cumartesi günü sabah 07:00 gibi solo olarak çıktım yola, Eskişehirden hareketle önce , eskişehirin ilçesi mihalıcçık, sarıyar hiro elektirik santrali, Ankaranın Nallıhan ilçesi, yenice hidro elektirik santrali, sakarya nehrinin devamında Eskişehirin Sarıcakaya ilçesi ve son olarakta Eskişehir olacaktı ,bu gezi toplamda 300 km gibi olacaktı, işte gezi fotoğraflarım

Bu benim planladığım gezi rotam,

Saat sabahın 07:00 si ,hazırlıklar tamam ve çıkıyorum yola

Karasal iklimde olan Eskişehirde domates fideleri yeni dikilmiş ,üzerilerine don vurmasın diye
Küçük seralar yapılmış (naylon) çekilmiş

Yaralı bir kirpi ,başka araçlar ezmesin diye yolun kenar kısmına koyuyorum, inşallah iyileşir,

Sabah kahvaltısı, eskişehirin ilçesi alpu’da bir çorba içiyorum,daha önce motorun karnı doyurmuştum,benim karnımda açtı onuda doyuruyorum,eee yola devam tabi,

Tarlaların çapalanması için mevsimlik işçiler de gelmişler, hayat zor tabiii ,düşünsenize evdeki rahat bu çadırlarda olurmu ?seyyar tuvaletler, banyo yapmak, yemek yapmak ZOR HAYAT, ÇOK ZOR…

Dağlara yaklaştıkça , yeşilin tonu değişiyor, bu arada havada biraz soğuk tabii,

Benim Kütahyadan , Eskişehire gelmeme vesile olan eniştemin mezarını ziyaret ediyorum,
Rahmetli Tevfik eniştemin emeği çoktur bende, mekanı cennet olsun !

Yaylalara bahar gelmiş ,her yer çiçeklerle dolu, çiğdemler açmış ,papatyalar açmış sizin anlayacağınız doğa canlanmış,

Yaban hayatı kendini göstermeye başladı yine ,sanki bir şahin’e benziyor

Kartal geçidi rakım :1550 yüksek irtifa yani, ama hıyar’ın biri atmış çuvalı buraya fotoğrafın içine etmiş oldu,keşke çuvalı oradan kaldırsaydım,

Ormanın içindeyim , uzun , uzun çam ağaçları ,bu arada hava yumuşamaya başladı,

Bu resmi çok beğendim,hiç bu kadar güzel olacağını tahmin etmezdim, aferin bana…

Burası sorkun köyü görüldüğü üzere burada çömlekçilik yapılıyor, keşke çömlekleri pişirir
Lerken denk gelseydim ,onunda fotosunu çeker ve sizinle paylaşırdım, değişik bir pişirme teknikleri var,

Gideceğim yol, nasıl ama kıvrım, kıvrım,

Ne manzara ama ,siz birde temmuzda görün buraları, her yer sararmış olur,

Buda ben ,esaslı bir motorcu gibi duruyorum değilmi ?

İşte asıl merak ettiğim , ve bu geziye ve taaa buralara gelmeme sebep olan yer gürleyik köyü
Bu köyde güzel bir şelale olduğunu duymuştum , insanları yaz’ın sıcaklarda buraya gelip yüzdüklerini duymuştum,

İnanırmısınız hayatımda ilk defa su değirmeni görüyorum, görevliye soruyorum çalışıyormu bu diye, evet cevabını alıyorum,

İşte gürleyik köyü ŞELALESİ ,umduğumdan çok su var burada, gelmek isteyen olursa diye söylüyorum Eskişehire 130 km , Ankara’nın ilçesi Nallıhana 50 km,burası,gelip görmek isteyene tavsiye ederim, çok nezih bir yer, burada görevli olan mihalıcçık belediyesi temizlik görevlisi olan MEHMET EMİN bey’e helal olsun diyorum, adam işinin hakkını vermiş ,yerlerde bir tane çöp kesinlikle bulamazsınız,her yere büyük çöp poşetleri asmış, HELAL OLSUN !

Değişiklik olsun diye , bir kaç efektle resimler çektim , umarım olmuştur,

Buradan ayrılıyorum,

Ardıç ağacının kesilen gövde görüntüsü, diğer ağaçlardan farklı değilmi ?

Her canlı işini yapıyor bok böceğide, yuvarlayarak götürüyor bu bok’u , doğada hiç bir şey ziyan olmuyor,

Sarıyar HES ( hidro elektirik santraline) geldim,

Sanırsın baraj dan hiç su tahliyesi yok, tünellerle değirmenlere taşınıp orada elektirik üretiliyormuş, benim bu güne kadar gördüğüm en büyük baraj bu!

Nasıl bu manzara çok iyi değilmi ? su varsa hayat var, hayat!

Ankaranın Nallıhan ilçesine bağlı emremsultan köyünde ,Tapduk Emre türbesi, böyle zaatı muhterem din alimlerinin türbesinide ziyaret etmiş oldum,dua edip, bir fatiha okudum, belki bilmeyenler olabilir Tapduk EMRE ,Eskişehirde bulunan YUNUS EMRE’nin de hocası olur,

Buradan NALLIHAN’a dönüyorum,

Nallıhanda aç olan karnımı doyuruyorum , çay bahçesinde çayımı da içiyorum,

Tepenin üzerine ne de güzel kondurmuşlar camiyi, maşallah !

Nallıhandan ayrılık vakti geldi, yola devam,

Yenice HES (hidro elektirik santrali), buraya 10 yıl önce balık tutmaya gelmiştim iş arkadaşlarımla,
Nede çok zaman geçmiş,

Buradan ayrılma vakti de geldi, istikamet Eskişehir,

Sakarya nehri karadeniz’e doğru sessizce akıyor,

Dağlardan gelen kar suları,bu sene su bol olacak,inşallah,

Daha önce bu yollardan gidenler bilir dik ve kıvrımlı yollar, sündiken sıradağları buralar,
Yolunuz düşerse buralara, mutlaka görmeli ve gezmelisiniz, Eskişehirli tüm motorcular bilir buraları,

Aslında bu son fotoğrafım olacaktı, eskişehir’ e dönüşün son resmiydi bu!
Ertesi gün onunla gezmesi bir o kadar zevkli ve eğlenceli olan arkadaşım MUHAMMER, işin yoksa abi bu gün gezelim’mi diyor,10.05.2015 saat:12:30 da opet petrolde buluşuyoruz, nereye gidelimin istişaresini yapıyoruz , Planlı bir gezi olmadığı için , rota resmi hazırlamadım,

ERTESİ GÜN:10.05.2015 PAZAR,
Ve kendimizi Bileciğin Söğüt ilçesinde buluyoruz, buraya kadar eskişehirden söğüt ‘e 50 km
Yol kat ediyoruz,

Burada ERTUĞRUL GAZİ’nin mezarını ziyaret ediyoruz, hafta sonu olduğundan galiba buralar biraz kalabalık,

Bu ağaç, kayaların arasından çıkmış, aslında ağacın oradan çıktığına değilde , onu oradan çıkarana bakmak lazım,

Buradan Bileciğin ilçesi,İnhisara doğru yola çıkıyoruz,

Yollar yine , kıvrım, kıvrım acayip zevkli bir sürüş gerçekleştiriyoruz,

Yol boyunca dağlardan akan dereler ve yeşilin her tonu bize eşlik ediyor, bu gün çok eğlendim,

Burada biraz dinleniyoruz akan suyun sesini dinliyoruz ,inanın bu bize çok iyi geliyor,

İnhisarda bir çok şekilli kayalar var,

Bu güzel günün mimarı olan MUHAMMER KARDEŞİME TEŞEKKÜRLER…

Yüzümüz gülüyor , eeee yemekte geldi , acıktık!

Sarıca kaya’ya gelen herkes görebilir bu kayayı, ne ilginç değilmi? Koca dağın üzerinde sip sivri bir kaya,

Artık Eskişehire yavaş, yavaş dönüyoruz,

Bu son resimdi ,hava sertleşmeye başladı, İki günde toplamda 500 km yol yapmışım, bu güzel günü benimle beraber gezerek ve zamanını harcayan MUHAMMER KARDEŞİME teşekkürler ediyorum, sizlerle paylaşmış olduğum bu geziyi sabırla okuyup incelediğiniz için teşekkürler , (HAYAT GEZİNCE GÜZEL) saygılar…

resim yüke

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri