HEM ACEMİ-HEM YANLIZ , SİNGAPUR-MALEZYA-TAYLAND

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan habun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,893
Ynt: HEM ACEMİ-HEM YANLIZ , SİNGAPUR-MALEZYA-TAYLAND

İyi günler
Paylaştığınız için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Etiketler

proctor' Alıntı:
Gezinizi okudum. bende kasim ayinda 1 haftalik malezya gezisi yapmayi dusunuyorum yalniz butcem biraz sinirli ucak bileti hotel ...vs. konularinda yardimci olabilirmisiniz acaba profilinize msj atmayi denedim ancak bulamadim. gorusmek uzere hosckalin
proctor bey , ilginize teşekkür ederim
1 haftalık gezi demişsiniz..ama malezyayı 1 haftaya sığdırmak gerçekten çok zor ben iki kez gittim her iki gezimde de 1-2 yer hariç aynı yere gitmedim hep ayrı yerleri gezmeye çalıştım ve her gezim 20 günü aşkın sürdü ama hala görmem gereken çok yerler var..dolayısıyla bu kadar uzak bir yolculuktan sonra 1 haftalık süreyi tekrar düşünmenizi tavsiye ederim..
yardım konusuna gelince hangi konularda yardım istiyorsanız açık belirtirseniz yardımcı olabilirim...uçak biletlerine gelince ben şunu tavsiye ediyorum, direk kuala lumpur gidiş-dönüş pahalı gelebilir size tavsiyem ; birden çok bilet daha tasarruflu olur sanırım, size bir örnek vereyim, en son gezimde direk kualalumpur gidiş-dönüş 500-600 euro arsı iken ben 375 euroya (THY) istanbul-Bangkok ve kualalumpur-istanbul aldım...bangkok kuala lumpur arası ise otobüs yada trenile 50*60 TL ile gelebilirsiniz bu konuda da yardımcı olabilirim..
selamlar

Batuhan 06' Alıntı:
İyi günler
Paylaştığınız için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan
ilginize teşekkür ederim batuhan bey
görüleceği üzere yazmaya ara verdim , pek ilgi çekmediğini düşündüğümden dolayı..
gezilerimde hep not alırım, bu notlarla yazmaya çalıştım...
bu formun amacıda tecrubelerin paylaşılması zaten...bu konuda bizim çok eksiğimiz var gerçekten...sizde şahit olmuşsunuzdur..batılı turistlerin çoğu ilk kez gittikleri yerlere bile hiç zorluk çekmeden seyahat edebiliyorlar çünkü gelmeden önce edindikleri sağlam bilgiler var ellerinde...bizde bu konuda sınırlı bilgiler var ..bu nedenle gittiğimiz yerlerde zamanımızın bir kısmı çevreyi tanıma-yer edinme vs gibi fuzuli yerlerde geçiyor..
saygı ve selamlar

Ynt: Hem Acemi-hem Yanlız , Singapur-malezya-tayland

1 günlük melaka ve ardından malezyanın diğer ucuna , islami yönetimin hakim olduğu terengano ve kelantan eyaletlerine seyahat....

kusura bakmayın,
ev taşırken notlarımı kayıp ettim ( bu zaman aralığında üç kez ev taşıdım, malum memuruz)
tabi bu arada ilk gezi notlarımı buldum ve onları yazdım
bu gezinin notlarını da bulursam devamını yazamaya çalışacağım inşaallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri