Hilux El Yapım Alt Koruma Projesi 300 Tl + 2 Gün (1650 Tl'lik Alt Korumalara Inat !!!!)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İbrahim ÇELEBİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,555

İbrahim ÇELEBİ

TOYOTA HILUX 4X4 2.5 D-4D....
Yer
Meram/KONYA
Merhaba arkadaşlar

Tüm HILUX sahipleri ve off-road severlere iyi günler.

Geçtiğimiz ÇARŞAMBA , aracımıza araç altı koruma taktırma kararı aldıktan sonra ufak çaplı fiyat araştırması yaptım ve ardından 1650 TL gibi uçuk rakamları görünce sanayici olmamızın getirdiği iç güdüsel bir davranışla ve o fiyata da ufak bir sitemle ben bunu yaparım dedim.Çokta sağlam ve güzel oldu .

İş bittikten sonra gerçekten bu fiyata da yapılabildiği için paylaşıyım istedim.5 mm alüminyum'u bükmek gerçekten zorluyormuş onuda söylemeden geçmeyim.

Ardından projeme başladım ve bugün bu saatler de bitti.Tek kişi ve bazen de 2 kişi ile uğraşıldığından 2 gün sürdü 3 veya daha fazla kişi ile daha kısa sürede de bitebilir bilginize...

Kullandığım malzeme ise Tam Sert !! 1 tabak ( 100(cm) X 200(cm) ) ve 5 mm kalınlığında Düz Alüminyum Levha.

Elimizde olduğu için biz bazı yerlerini pres ile bükmek zorunda kaldık ve pres basıncı bazen 10 Ton'u !! gördü.Yolda bırakmaz Allahın izniyle..

Ben KONYA da olduğum için KDV dahil 300 TL ödedim.Belki bulunduğunuz yere göre yada satıcıya göre fiyat farklılıkları olabilir...

Buyurun Projem ile ilgili resimlere göz atalım....:smiley:))

Aracım 2007 Model 2.5 D4-D 4X4 hilux...

20160218 101604
20160218 101617 HDR
20160218 101618 HDR
20160218 181335 HDR
20160218 181347 HDR
20160218 181352 HDR

Etiketler

Sac kac mm cok kalin geldi bide puturlu kismini ic kisimda biraksaydiniz daha iyi olur diye dusundum camur hep yapisacak

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sac değil kullandığım malzeme alüminyum du ve bide 5 mm kalınlığında kullandım
dediğiniz gibi resimlerde de dikkatli baktıysanız pütürlü yerler iç kısma gelecek şekilde monte ettim ,böylelikle parlak yüzey altta kaldığı için kızak görevi de görmüş oluyor ,,

öneriniz için genede teşekkür ederim :smiley:

En üst başlıkta kullandığım malzeme bölümünde belirttim Tam sert alüminyum alırsanız ve birazda kalın olursa gercekten cok ama cok zor bükülüyo.

Arka şanzımana değmemesi için resimlerde görürsünüz belki biraz aşağı doğru çukur gibi bükmek istedim , işletmemiz de pres makinesi olduğu için onun ölçüm cihazında 10 ton luk bi basınçla zor eğdirebildik.
Bu kuvvette bizi yeterince tatmin etti.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR