Honda HR-V ve VTEC Motor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat arslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,787

murat arslan

Yeni Üye
Arkadaşlar hrv de vtec motor hangi modellerden itibaren var.benimki 2002 model ve yok.bide hrv ile off road denemedim ama kuma battım ve araç hiç kıpırdamadı bile,lastikler iyi durumda ama patinaj bile çekmedi nedendir acaba bilgisi olan varmı?

Etiketler
Ynt: Honda HR-V ve VTEC Motor?

D16W5 kodlu motor 1999.un 10 ncu ayından itibaren piyasaya çıktı, ancak Türkiye'ye ne zaman geldi bilemiyorum. Bahsettiğiniz durum ile ilgili olarak otamatikse şanzıman akla geliyor, şanzıman yağı ve yağ filtresine baktırın, düz vitesse debriyaj sorunu sanki. Aslında her iki durumda da kavrama sorunu gibi görünüyor. Bende kara batmıştım ancak patinajdan yeri kazmıştı araç ve altı oturmuştu. Yani öyle bir durumda en az iki lastiğin patinajda kalması gerekliyor.

tahmininiz doğru.arabada kavrama problemi var.ben de sonradan öğrendim.ama bu durumla alakalı olabileceğini düşünmemiştim.tşk ler. :smiley:

3 gü
Kod:
n once 2000 model HRV yi aldım. encok merak etigim 4 otomatik 4 cekerdi .Daha once hic 4 ceker kullanmamıstım. Lakin, O kadar ugrastım ama arka tekerlerde 4 cekeri hic gormedim. toprak yolda direk bir rampaya vurdum arac oldugu yerde takıldı kaldı gitmiyor ve arka tekerlerde hic donu yok. 4 ceker mi arzılaı ben mi kullamayı bilmiyorum anlamadım. AYrım lütfen

Sayın Alper1972 aracın 4 çekere geçmesi için tekerlerin boşa dönmesi lazım yani kaygan veya çamur bir yol olması lazım siz en iyisi bir servise gidin aracı liftle kaldırın ve tekerler boşa çıksın öyle deneyin hem çamura batma riskinden de kurtıulursunuz :smiley: bendede crv var ben öyle denedim.

Ayrıca şunuda belirtmeliyim difransiyel kilitmesiyle dört çekere geçen araçlarda tekerin boşa dönmesi gerekir hrvde böyle bir araçtır.

KILINÇ' Alıntı:
Sayın Alper1972 aracın 4 çekere geçmesi için tekerlerin boşa dönmesi lazım yani kaygan veya çamur bir yol olması lazım siz en iyisi bir servise gidin aracı liftle kaldırın ve tekerler boşa çıksın öyle deneyin hem çamura batma riskinden de kurtıulursunuz :smiley: bendede crv var ben öyle denedim.

Peki lifte kaldırınca nasıl kontrol ediliyor.. 4 cekere zaten otomatik giriyor.. on tekerlerde bir zorlanma olamdan arka tekerlere guc nasıl gidecek... anlamadım
biraz daha acarmısınız konuyu...

veya dediğiniz gib ise yani.. arka tekerlerinde mi donmesi gerekir ontkerler bosa donunce.. diyelimki serviste dönmediğini gördük... sıkıntı var demektir.. bana nekadara mal olur bu sorunu gidermek..

burda önemli olan tekerlerde zorlanma olması değil tekerin boşa dönmesi çamurda da olsa liftdede olsa teker sonuçta boşa dönüyor ve dört çekere geçiyor liftte kaldırıp denediyseniz sorun yoktur yanılmıyorsam siz aracı patinaj çekecek bir zeminde değil kuru zeminde denemişsiniz ayrıca rampa araca çok dik gelmişse yapacak bir şey yok ille arazide deneyeceğim diyorsanız tekerin birini boşa çıkarın veya yumuşak bir toprakta mesela herk tarlada patinaj çekmesini sağlayın eğer araç dört çekere geçmiyorsa difransiyel kilitlenmesinde bir sorun vardır.

KILINÇ' Alıntı:
burda önemli olan tekerlerde zorlanma olması değil tekerin boşa dönmesi çamurda da olsa liftdede olsa teker sonuçta boşa dönüyor ve dört çekere geçiyor liftte kaldırıp denediyseniz sorun yoktur yanılmıyorsam siz aracı patinaj çekecek bir zeminde değil kuru zeminde denemişsiniz ayrıca rampa araca çok dik gelmişse yapacak bir şey yok ille arazide deneyeceğim diyorsanız tekerin birini boşa çıkarın veya yumuşak bir toprakta mesela herk tarlada patinaj çekmesini sağlayın eğer araç dört çekere geçmiyorsa difransiyel kilitlenmesinde bir sorun vardır.

peki anladım...
servise goturup baktırayım ozaman
ilginiz tesekkur ederim... insallah pahalıya mal olmaz :smiley: ::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR