İlandaki Subaruyu Almalı Mıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rampadacore Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,328

rampadacore

men dakka dukka
Yer
İstanbul
Merhaba, uzun süredir hobi amaçlı bir 4X4 arayışım devam ediyor. Vakit konusunda sıkıntı yaşadığım için beni servisle sanayi ile uğraştırmayacak bir araç istiyorum. Karda kışta yolda bırakmasın, kır gezileri, sülüklü göl gibi soft arazi gezilerinde beni üzmesin yeter. Başlangıçta Defender alacakken yorumlar ve defender'ın iş makinesi olduğu, konforun olmadığı yönündeki yorumlar disco2 ve cherokee WJ kasaya yöneltti beni. yine bu araçların LPG ve yaşlarından dolayı diğer olası sorunlar beni subaru forester almaya yöneltti. yılda 10.000 km den az yapacağım. 12-13 litre yakması çok sorun olmaz, lpg takmayacağım. benim için olmazsa olmaz otomatik vites, klimalı, ve iç dizaynının nispeten güzel olması. maalesef benim için kokpit önemli, arazi aracı için önemli olmamalı ama ısınamadım bir türlü eski ve estetikten yoksun araçlara. son olarak subaru ve d-max arasında kaldım. nispeten daha yeni modeller, ama çift kabinler bildiğim kadarıyla her yıl muayeneye girmek zorunda, bir de kamyonet olduğu için büyük, arka kısmını da verimli kullanamayacağımı düşünüyorum.

Yaklaşık 35.000 TL bütçe ile linkteki aracı iş görür hale getirebilir miyim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-2008-model-subaru-forester-2.0-comfort-cam-tavan-xenon-full-210289916/detay

bana olası sorunları ne olabilir. bagaj kapağını çıkma bulsak diğer kısımları da düzeltsek iş görür mü? Araç tamiratı yada yürüyeni, motor vs pek bilgili değilim. Sanayi ile de çok işim olmadı, 18 yıldır araç kullanıyorum, silecek suyunun nereden konduğunu bir kaç yıl önce öğrendim. yani özetle benim gibi bir acemi bu aracı 30.000 TL ye alsa 35-36 civarında hafta 1-2 gün kullanacak ve mutlu olacak hale getirebilir mi? Yada forumdan bir usta yada servis al biz hallederiz, maliyeti de şu olur diyebiliyor mu?

Değerli üyelerin desteğini bekliyorum.
Saygılar,

Etiketler
Ynt: İlandaki Subaruyu Almalı Mıyım?

Hocam bu aracın kazasızı 45-50 arasında. Bide bu işin simsarları var. 30 a alıp 35 e mal edip 45 e niye satmasın?
Kazalı aracı yaptırmak kolay değil.
Hele o kadar ucuza mal olacağını sanmıyorum.

Genel olarak foresterdan pişman olmazsınız. Hatta aldığınız zaman bir daha başka bir marka kullanmazsınız. Kendine has karakteristik özellikleri olan farklı makinalardır.
Her türlü gezi dağ bayır işinizi fazlasıyla görür.
Bi land gibi veya 4.0, 4.7 jeep gibi performans bekleyebilirsiniz tam anlamıyla olmasa da onların gittiği her yere gidersiniz.
Artı olarak onların arızalandığı yerde size bişey olmaz.
2008 senesine kadar subaru üretim mantığı " benim herhangi bir turbo aracımı al direk ralliye katıl" dı. Gerçek bir ralli aracı ile motor ve şanzuman farkı vardı sadece. O yüzden sağlamlıkları ve töleransları çok yüksek araçlardır.

2008 den sonra ise piyasaya uyum sağlamak adına araçlarını biraz daha maliyet düşürerek şehirleştirdi.
4 bağımsız mcpherson süspanyondan vaz geçip arkaları wishbone sistemine geçti.
Örnek verilebilecek bir sürü fark var aslında.
Size tavsiyem kazasız ve bakımlı bir araç alın.
Bizim subaru forumunda konu açmıştık yüksek km li subarular diye. 600-700-800 bin km ye gelip hiç parça değişimi motor şanzuman arzısı olmayan subarular var.

Yılların birikimi mühendislik çalışmalarını sanayide düzelttirmeyin :smiley:

Adamlar legacy yi yapıyor ve sonrasında pistte 100 bin km boyunca kontak kapatmadan sadece temel araç ihtiyacı için durup aracı test ediyor. Benzin yağ ve lastik. Durmadan 100 bin km boyunca devam ediyor araç.
Subaru gerçek bir makinadır.

Dikkat ederseniz aracın tavanı yamuk. O da boyanacak. Yaptırması kaça maal olur bilmem ama, satarken aslında takla atmamıştı bakın fotoğrafları var muhabbetiyle uğraşırsınız.

mossin nagant' Alıntı:
Hocam bu aracın kazasızı 45-50 arasında. Bide bu işin simsarları var. 30 a alıp 35 e mal edip 45 e niye satmasın?
Kazalı aracı yaptırmak kolay değil.
Hele o kadar ucuza mal olacağını sanmıyorum.

Genel olarak foresterdan pişman olmazsınız. Hatta aldığınız zaman bir daha başka bir marka kullanmazsınız. Kendine has karakteristik özellikleri olan farklı makinalardır.
Her türlü gezi dağ bayır işinizi fazlasıyla görür.
Bi land gibi veya 4.0, 4.7 jeep gibi performans bekleyebilirsiniz tam anlamıyla olmasa da onların gittiği her yere gidersiniz.
Artı olarak onların arızalandığı yerde size bişey olmaz.
2008 senesine kadar subaru üretim mantığı " benim herhangi bir turbo aracımı al direk ralliye katıl" dı. Gerçek bir ralli aracı ile motor ve şanzuman farkı vardı sadece. O yüzden sağlamlıkları ve töleransları çok yüksek araçlardır.

2008 den sonra ise piyasaya uyum sağlamak adına araçlarını biraz daha maliyet düşürerek şehirleştirdi.
4 bağımsız mcpherson süspanyondan vaz geçip arkaları wishbone sistemine geçti.
Örnek verilebilecek bir sürü fark var aslında.
Size tavsiyem kazasız ve bakımlı bir araç alın.
Bizim subaru forumunda konu açmıştık yüksek km li subarular diye. 600-700-800 bin km ye gelip hiç parça değişimi motor şanzuman arzısı olmayan subarular var.

Yılların birikimi mühendislik çalışmalarını sanayide düzelttirmeyin :smiley:

Adamlar legacy yi yapıyor ve sonrasında pistte 100 bin km boyunca kontak kapatmadan sadece temel araç ihtiyacı için durup aracı test ediyor. Benzin yağ ve lastik. Durmadan 100 bin km boyunca devam ediyor araç.
Subaru gerçek bir makinadır.

Detaylı bilgi için teşekkür ederim. Ben 5-6 bin TL ye halledebileceğimi düşünürken bahsettiğiniz bütçeler beni zorlar kuvvetle muhtemel. Hayal kırıklığı gibi oldu ama yılmak yok, aramaya devam. Subarunun bendeki imajı da biraz böyle, sorunsuz olduğunu düşündürüyor. Çok teşekkür ediyorum ilginiz için.

sakyuz' Alıntı:
Dikkat ederseniz aracın tavanı yamuk. O da boyanacak. Yaptırması kaça maal olur bilmem ama, satarken aslında takla atmamıştı bakın fotoğrafları var muhabbetiyle uğraşırsınız.

Aslında satmak gibi bir düşüncem yok ama haklısınız. ihtiyaç halinde satmak durumunda kalınabilir. ben uygun bir bütçe ile çok yıpranmamış bir araç düşüncesi ile kazalı olan bu araca bakmıştım. Zaten kazası öncen yada yandan olsa bu araç benim radarıma girmezdi, yapısal bir sorun oluşturmayacağını düşündüğüm için ilgilendim. Ama daha önce hiç böyle bir araç almadım, haliyle nelerle karşılaşacağım hakkında fikrim yok. Ben sadece işin kozmetik kısmı çok önemli değil, mekaniği sağlam olsun gerisi teferruat demiştim ama mossin nagant isimli deneyimli üye sağ olsun onarımın çok daha yüksek olacağı yönünde uyardı. teşekkür ediyorum sizlere ilginiz için, aramaya devam.

Marka ne olursa olsun kazalı bir araç almak her zaman risktir.
Bide unutmayın araçlar bir kere kaza yapması için dizayn edilmiştir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR