İlk Aracım Cj5 Dizel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arsenikli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,939

arsenikli

Ana Kamp
Yer
istanbul
Herkeze merhaba forumunuza yeni üye oldum 4X4 ümüz olunca böyle paylaşımlı bi foruma üye olmak şart diye düşündüm aracım 65 model willys dizel bmc motorlu (sonradan takılmış ) 26 yaşındayım ilk arabam bu normal bişey almak istemedim almışken farklı olsun biraz uğraşıyım emek harcıyım istedim herkezde olan bişey olmasın istedim , şimdi siz değerli abilerimin yardımlarıylada arabamızı vaktımız ve maddıyatımız yettıgınce yapmaya çalışıcaz . saygılar sevgiler.

Willys

Etiketler

Ynt: İlk Aracım Cj5 Dizel

hayırlı uğurlu olsun. Yeni mücadelenizde sabır ve başarılar diliyorum. :smiley:

hsn' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun. Yeni mücadelenizde sabır ve başarılar diliyorum. :smiley:

Teşekkür ederim zaman buldukça bişeyler yapmaya başladım ilk iş olarak üzerindeki o uyuz vites topuzunu söktüm 8 numara bilardo topunu biraz uğraş sonucu yerine taktım koltukları döşemeciye verdim krem rengi deri kaplanıyo

arsenikli' Alıntı:
plakalıklarım
torpidoyu kaplamak için karbon folyom
öncelikle hayırlı olsun sen şimdi den başlamısıın aksesuara bmc motorun var buna en büyük lastik olarak 31*10,50.15 lastik takabilirsin mt lastik güzel olur bendede bmc vardı 2 sene önce 1953 model jeepemde bundan büyük lastik olmaz bu motora

Hayırlı olsun,,, Farklı bişe demişsin ama 1965 model dizel bende de var... ama benimki tuzla kasa,,,
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95966.0 bu aralar bende bunu topluyorum...
Sen belirtmemişsin ama bafralı arkadaşımız TM 30 motor olduğunu tahmin etmiş.. eğer dogru tahmin etmişse o motordan çok birşey bekleme... Isıtma bujileri sağlıklı değilse sabahları çalışması çok zor,,, soğuk bi memleketteysen ısıtma bujileri sağlıklı olsa da kolay kolay çalışmaz. Sıkıştırınca ısınır, yani fan takmak mecburi gibi birşey... Bir de baskıyı balatayı nasıl uydurmuşlar orası önemli...Lastik konusuna gelince ben Federal M/T 205/80/16 taktım verim olarak şikayetçi değilim ama çok çapraz bi yerden geçerken ön lastiğin çamurluk davlumbazına sürttüğünü farkedince hem önden hem arkadan makas küpelerinden biraz yükselttim sonra da denemedim açıkçası... Yardımcı olabileceğim birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... Saygılarımla

ilkerilker' Alıntı:
Hayırlı olsun,,, Farklı bişe demişsin ama 1965 model dizel bende de var... ama benimki tuzla kasa,,,
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95966.0 bu aralar bende bunu topluyorum...
Sen belirtmemişsin ama bafralı arkadaşımız TM 30 motor olduğunu tahmin etmiş.. eğer dogru tahmin etmişse o motordan çok birşey bekleme... Isıtma bujileri sağlıklı değilse sabahları çalışması çok zor,,, soğuk bi memleketteysen ısıtma bujileri sağlıklı olsa da kolay kolay çalışmaz. Sıkıştırınca ısınır, yani fan takmak mecburi gibi birşey... Bir de baskıyı balatayı nasıl uydurmuşlar orası önemli...Lastik konusuna gelince ben Federal M/T 205/80/16 taktım verim olarak şikayetçi değilim ama çok çapraz bi yerden geçerken ön lastiğin çamurluk davlumbazına sürttüğünü farkedince hem önden hem arkadan makas küpelerinden biraz yükselttim sonra da denemedim açıkçası... Yardımcı olabileceğim birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım... Saygılarımla
bmc dedimi jeeplere genel de tm 30 atıyorlarr motor durumu iyi ise kısında kızdırdımı çalışır yanii akünde iyi ise ama motor bitikse calışmaz ..

bafralı55_jc5' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun sen şimdi den başlamısıın aksesuara bmc motorun var buna en büyük lastik olarak 31*10,50.15 lastik takabilirsin mt lastik güzel olur bendede bmc vardı 2 sene önce 1953 model jeepemde bundan büyük lastik olmaz bu motora

Teşekkür ederim bişeyler yapmaya başladım kendimce aracı en çok göstericek olan jant lastik olduğu için birazda dağda bayırda oynamak için jant lastik düşünüyorum , vermiş olduğunuz lastik bilgisi için teşekkür ederim 15 yerine 13 olsa nasıl olur çünkü mangels jant düşünüyorum _?

ilkerilker' Alıntı:

Teşekkür ederim evet tm30 motor var üzerinde verimsiz olduğunu söyleyemiycem yağ yakma vs söz konusuda değil sanırım uzun süre işimi görür diye düşünüyorum hafta içi binmiyorum zaten evde yatıyo sadece hafta sonu kullanıcam, çekişi falan baya iyi bmc servise gösterdim kartalda motor için iyi dediler şimdi enjoktorleri söktürdüm temizlik ve bakım yaptırıyorum aküm sıfır 72 amp yeni aldım sabahları tek marş da alıyor ama havalar soğuk değil kışın bakalım neler olucak bilemiyorum ama şuan iyi gibi , fan takmak derken içerden anahtarla açılan fanlardanmı _?
şu jant lastik konusunu en kısa zamanda çözmek istiyorum jant olarak ne secmelıyım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR