İlk Çadır Kamp Deneyimimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan -AMCA- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,853

-AMCA-

Yeni Üye
Herkese selamlar sunarak başlayalım,

Bizim hikayemiz, 3,5 yaşındaki oğlumuzun doğa ile tanışıp büyümesini istemek ile başladı. Geçen yaz sonu indirime giren bir çadırı aldık, kendimize göre ekipmanları da tamamlayınca, 3,5 günlük bayram tatilini fırsat bilerek yakın çevrede bir kamp alanı düşündük. Dediğim gibi doğallık en önemlisi idi bizim için, daha önceden çok gezgin olduğum için ülke içi ve komşu ülkelerde nerdeyse bilmediğim yer yok gibi, o yüzden yer arama gibi sorunumuz olmadı :smiley:

Biz İzmir'de olduğumuzdan hem denizinin yapısı hem de hala bakir kalması sebebi ile Karaburun Dolungaz koyunu tercih ettik, bilmeyenleriniz için kısaca anlatayım.

İzmir'den otomobil ile bir buçuk saatlik bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz bir yer, vasıtası olmayanlar için Karaburun merkeze kadar otobüs yolculuğu ile gidildikten sonrası taksi ile gitmek mümkün, arası 3-4 km kadar, yürüyüş zor ve yorucu olabilir, ana yoldan sonra bir km kadar toprak bir yoldan gitmek gerekiyor.

Biraz da fotolar ile anlatmaya çalışayım

Koyun görüntüsü

Arabayı boşaltıyoruz

Çadırımızı kurup yerleştik sayılır

Yerimiz muhteşemdi

Akşam üzeri vardığımızdan, karnımız acıkmıştı

Oğlan yemekte nerdeyse uyuyacaktı

Neyse ki yemeği bitirebildi

Biraz fazla yayılmak zorunda kaldık, neyse ki yerimiz genişti

Çadır içine hem gece lambası olup hem de fener olabilen bir led fener almıştım, 9.95 lira inanılmaz güzelmiş

Kahve içmeden duramadığımızdan, manzaramız bu şekilde

Sabah oldu uyandık, kahvaltıdan sonra gezintiye çıktık

Kampingin bir kafesi var, ortak çadırlar için ortak kullanım bir market tipi buzdolabı var, kafede kendi yemeğinizi yiyebilir ya da kafeden istediğinizi yiyebilirsiniz, fiyatlardan biraz söz etmek gerekirse, kahvaltı tabağı 10 lira, melemen 7, omlet 5 lira, çay 1.5 lira, köfte 11, tavuk şnitsel 12 lira, bira 10 lira gibi

İsterseniz tencere yemeğinizi odun ateşinde pişirebilme olanağınız var

Mangal taşımak zorunda da değilsiniz, ortak kullanım kocaman bir mangal da var

Oldukça doğal

Oğlan ile serinleme zamanı

Burayı seçmemizin sebeplerinden biri de, kayaların oluşturduğu doğal bir dalyan olması, küçük çocuklar için gerçekten muhteşem, gözünüzün önünde nerdeyse hiç tehlike olmadan oyun oynayabiliyorlar

Balık tutmaktan hoşlanıyorsanız oltanızı yanınıza almanızı şiddet ile öneririm, balık oldukça bol

Bizim ufaklıkta balıkları merak etti

Bir kaç dalış denemesi

Yalnız dalmaktan sıkıldı

Bir arkadaş edinince, birlikte dalma konusu gündeme geldi

Dalış planları yapılmaya başlandı

İşte büyük dalgıçlar :smiley:

Biz her türlü yemeğimizi kendimiz yaptık

Yemek sonrası yürüyüşüne çıktık, gençler ortak mangalı yakmışlar

Vespa ile gelip çadır kuranlar

Bir sonraki sabah uyandığımız manzaramız

Ufaklık için yeni bir yorucu gün

Akşam üzeri saatleri pili bitti elbette

Arkamızdaki manzaramız

Biraz da ortamdan bahsetmek gerekirse, Kamp alanını Nazım Hikmet Kültür derneği işletmekte, bu yüzden ortam oldukça iyi, ilgili arkadaşlar ailenizden biri gibi yabancılık çekmiyorsunuz, elbette gelen yurdum günü birlikçileri ellerinde çekirdekleri ile, bebeklerinin bezlerini ve bilimum çöplerini kıyıda bırakıp gidiyorlar, ne yazık bundan kaçışımız yok, ancak kalanlar arkalarından el birliği ile toplamaya özen gösterdik. Duşlar iki ayrı kısımda var, bulaşık yıkayabileceğiniz yer var, tuvaletlerde benim için sıkıntı vardı, erkekler kısmında sadece alaturka şeklinde tuvaletler mevcut, sol bacağım komple platin olduğundan zorlanmadım desem yalan olur, kadınlar kısmında ise sorun yokmuş, eşim hem alaturka hem alafranga olduğunu söyledi. Konaklama ücretlerine gelirsek kendi çadırınızda kalırsanız kişi başı 10, kampingin çadırında kalırsanız kişi başı 15 lira.

Aklımda kalanları anlatarak bilgi vermeye çalıştım, ancak sorusu olan olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir kaç Karaburun fotosu ile kapatıyorum.

Herkese iyi kamplar diliyorum.

Etiketler

Ynt: İlk Çadır Kamp Deneyimimiz

Çok güzel bir gezi olmuş benimde ailecek bu hafta sonu gidesim geldi açıkçası balık tutma hobim olduğu için burayı hemen görmek için sabırsızlanıyorum peki ama nasıl gidilir acaba yol Tarifi yada harita üzerinde göstermemiz mümkün olurmu acaba bende resimleri bu konu üstünden paylaşırım artık izniniz olursa :smiley:

Değerli yorumlarınız için teşekkürler ediyorum.

İzmir'den yola çıkıp Karaburun'a varıyorsunuz, Karaburun içinden geçerek yaklaşık 3 km sonra sağ tarafınızda ağaçlar arasında kendisini gizleyen Dolungaz tabelasını görünce sağa toprak yola giriyorsunuz. Yol sizi direk koya indiriyor, oldukça basit bulabilirsiniz, karaburundan iki km kadar sonra yavaş giderek sağınıza biraz dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Fotolar ufak boyutta olmuş kusuruma bakmayınız, daha detaylı anlaşılması için normal boy bir fotoda olsun :smiley:

bmp resim yükle

Teşekkürler Büyük ihtimal hafta sonu ordayım ;-)

5371427af440ad8a72682289a046ed76.jpg
a21d61e5ebb7f9f9bae59a17dda3ea3b.jpg
8d2fde298dc5b9d84e95812faded822f.jpg
5f850b64c467de74b98142319cbef765.jpg
507427f300f63f8c9fc19aa8b40e0b4f.jpg
9337aacf13b686ece486b854256bc52a.jpg
7750426edd4faf0fd28bf911d7d9f202.jpg
136517744ab6dec8c6ba320f01816e05.jpg

1c5200369740a6dce57af6dfc8d8e179.jpg
bende hafta sonu uğradım bu güzel kampa söylediğiniz gibi sessiz sakin huzurlu bir yermiş iş dolayısıyla cuma akşam gidip cumartesi dönmek zorunda kaldım ama en kısa zamanda uzun bir tatil için tekrar ziyaret edeceğim ;-)

Omete, fotoğraflarınızı çok çok güzel süpersiniz, bende geçen hafta sonu tekrar gittim, yakında tekrardan daha uzun süreli gideceğiz. Şimdilerde şişme yataklara bakınıyorum, aslında evde var ancak çift katlılardan çadırı komple kaplayacak kadar büyük. Yorumları takip ediyorum memnun olan yok gibi nasıl bir çözüm bulacaksak artık :smiley:

çok güzel bir tatil geçirmişsiniz seneye güney ve batı gezi rotama burayıda ekledim .fotoğraflarda gerçekten güzel. çevre temizliği konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim ,ne yazik ki kirletenler temizleyenlerden çok fazla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.