İlk Karavanımız İle İlk Gezimiz (mehmet_mtrs)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet_mtrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,337

mehmet_mtrs

05323035204
Yer
İzmır
Agustos ayı ikinci yarısını buldugunda artık sabrımız kalmamıştı .
Lazım olur diye olur olmaz ne bulduysak yüklendik , öyle ki ; suyumuzu bile evimizin önunden doldurup koyuluverdik yollara . Daha karavanımıza bile alışamamıştık . Anlamsız bir korku ile , önune bak----- arkana bak ------ sagına bak ------- soluna bak -----yetmezmiş gibi bir de havaya bak başlamış dı. İlk olarak önceden haberleştiğimiz ( Dalgıc) kardeşimizi , eşi birlikte Seferihisar da bulduk . Birlikte iyi vakit gecirdik Çeşmealtı na birlikde geld,kten sonra , cesaretimizi toparlamış olmalıyız ki kendilerinden müsade alıp tekrar yola koyulduk.. Zaten bayram günüydu . Ablam ve enistemleri Kuşadasında ziyaret etmeden gecmek olmazdı . Çünki ilk fırsat da telefonu eline alıp döşenecegini bildiğimden , "vazifemiz" deyip dayandık kapılarına .
Şimdi hikayesini anlatmazsam olmaz.
Eski günlerde o J9 un arkasına tava tencereyı bir de minderden yatagımızı tıkıştırıp yollara koyulduğumuzda ablama yakalanmıştık . İlle bizi de götürün.
_Yahu etme eyleme abla . görmüyormusun halimizi. Desek de laftan anlayan beri gelsin. Tutturmuş du bir kere. Şöööle bir hanımla bakıştık . "Bizim tatil güme gitti" der gibi .
_Eh hadi gelin bakalım , dedik
EEEeeee , ne olacak şimdi . Zaten pek bir techizatimiz da yok " Oldu olacak kırıldı nacak " deyip koyulmuştuk yollara. Malumunuz üzere , genellikle daglarda tepelerde konaklayıp , her akşam karanlıklarında da çalı diplerini ziyaret ede-ede çılgın bir tatilimiz olmuş du.
Şımdi bu konu nerelerden gelmiş di buralara diyeceksiniz .?
Karavanımızın onunde durdugu bu dag başındakı ev , ablamın kapısının onü oluyor. Ve suçlusu da ben oluyormuşum. Çünki böyle sarhoş olup kendini daglara vurması , benim yüzümden miş Bu da ablam ile benim hikayem Aslında gecirdigi bir rahatsızlıgında gerek duyulup benden de kan aldıgından, _ Ne yapayım, sebebi sensin . Diyor bana. İşte böyle.
Kaldığımız ikinci gününün akşamında birden-bire kalkıp yollara koyulmak geldi içimizden . Gördügünüz gibi karanlık falan demeyip yol hazırlıgına başladık . Belli olmaz bir daha nerde bol su bulup da karavanımızı yıkayabiliriz diye. Ve bir güzel temizlenip paklandık.

Yazmak istediklerimi nasıl toparlayacagım da bocalıyorum. Acemilik olsa gerek. Çektimiz resimlere bakıp bakıp hatırladıklarımızı yazmaya çalışacagım. Bir de aklıma gelipde duygularımızı da katıveriyoruz içine . daha bir çok yakası açılmamış maceralarımız oldu Sizleri sıkmadan bahsetmeye calışacagız.
Selam sevgi ve saygılarımızla.

DSCN0170

DSCN0123

Etiketler

Sevgili ''Memet Abimin'' maceraları başlıyor arkadaşlar.Bir kısmının fotoğraflarını görmüş olsam da
heyecanla izleyeceğim.

Teşekkürler Yusuf kardeşim.
Teveccühünüz. Gördüklerimizi , yaşadıklarımızı Ve asılı kalan heyecanımızı da ekleyıp anlatmaya çalışacagım.
Selamlar :smiley:

Teşekkürler Sami kardeşim.

Hepsini anlatamıştım . onlarıda yazacagım ;D

Selamlar.

Mehmet ağbi yazıya başlarken ilk resimde masaya eğilmiş mavi gömlekli arkadaş bana çok tanıdık geliyor, merak ağır bastı, sormadan edemeyeceğim, selamlar

İlhan bey kardeşim.
Çayınızın lezzetini kaçırmamaya çalışacagım.
Selamlar

Levent bey kardeşim,
Bahsi geçen kişi ablamın küçük oglu , benimden yegenim. Sanıyorum bir cok benzerlık olayı olabilir.
Selamlar

Sagolunuz Seyfettin hocam.
Selamlar.

Ahmet bey kardeşim
İlginize müteşekkirim. selamlar

Vakit gelmiş di bir kere. Baglasalarda duran kim. Söke - Davutlar arasında bir ormanın içinden salıverdik kendimizi Akdenize dogru . Bir de türkü tutturmuşuz şöööle ki deme-gitsin " Hekim oglu derler benim adıma , , , Aynalı martin yaptırmış da narinim " . Ööööff ülen de öf-öf. Evet. İşte asıl gezimiz şimdi başlıyor du . Şöför mahallınde hazza ve mutluluga karışmış detone sesimizle yırtıyorduk gecenin karanlığını . Zaten daha doyamamışım karavanımızı yaylana yaylana sürmeye. Ver elını Söke deyip Didim ayrımına kadar ovada düm-düz o yolda işin keyfini çıkarmak istiyorduk . Camları acıp yeni aldıgım lastiklerimin sesini dinledim , haşır - haşır- haşır da haşır . ( Ne kadar da gök-görmediklik yapıyorum) Kanatlarımız mı çıkıyor ne ? Sanki bulutlardayız . :smiley: :smiley:
Amacımız Bafa tünelini geçip sabaha akdeniz kıyıllarında bir yerde uyanmayı düşlüyorduk ama , bunca güzellikleri gecenin içine gömüp geçmek de pek akıllıca gelmiyordu . Acele bir çözüm üretmek gerekiyordu . Didim ayrımına gelince _Haydi , dedik kendimize . Bilmem kaç yıl olmuştu ugramayalı . Aklımızda kalan o kalabalık oluşunu ve bakımsız günlerini sineye gömüp , _ hay Didim , yap bize bir sürpriz dedik ve işte döndük saga ve tırmanıyoruz didime dogru.
Bakına -bakına , yavaş -yavaş gidiyorduk. bir yandan da tanımaya çalışıyorduk hatıralarda kalan yerleri , bu gecenin karanlıgında görebiliyormuş gibi. Oldu bir kere . Bilmem ne kadar daha gittikden ve bir cok ışıklı yerleşimleri geçtikten sonra _ Hah dedik hafif rampa aşagı apollon u gectikten sonra , Yenihisar'ı somuza aldık işte sahile dayandık mı yol bitecek , biz de gelmiş olacagız . Ne gezer hiç bir yeri tanıyamıyoruz en iyisi mi yol kenarında daha inşaatı süren agaçların altındaki otopark da gecelemek deyip işte çekiyorum kenara. Ohhhh dedik şöööle . Zira hiç yer bulamayacak kurnazların eline düşüp bilmem ne kadar "ayak-bastı" kesilecegimizin korkularından kurtulmuştuk. İstop edip (şoför agzı) etrafı dinliyorduk . Öyle ya , şimdi biri gelecek _ Önümüzü kapatma , çek arabanı . diyen çıkacak mı? diye etrafa bir kulak kabarttık . Al bir _Ohhh daha. Acıkmışız. Uyduruk bir yemek yapıp (biber kavurması , sarımsaklı yogurtlu) Kurt gibi yedik. Arkamıza yaslanıp biraz oturarak dinleniyorduk ki , Rehavet çökmeye başlamış dı. Bir de tatlı oluyor ki oturdugun yerde kepaze uyumak. Bir ara kalkıp uykunun devamını da arkadaki yatagımızda tamamladık.

13012007066

Resimin yerini tutturamadım.
Sabah olup uyanınca , Perdelerimizi ve de camımızı actık bir de ne gördük ki; Karavanımızın taa içine kadar uzanan Güzelim renga-renk zakkum çicekleri , aman allahım ne kadar güzeldiler. Aslında zakkum kötü ünü ve hıkayesınden dolayı çoklarının sevmediği , ne yalan söyliyeyim benim de önemsemediğim bir bitkiy dii.
Af-edersin Zakkum. Bu gune kadar büyük haksızlık etmişim sana . Bak bunca hengameli bir gelişimizde bizi sevgiyle karşılayıp açılır-açılmaz pencereden geliverdin yanımıza . Hoş-geldin der gibi. . . O bize pek katılmadı ama biz yine de birlikte kahvaltı ettik .
Dışarıya çıkıp baktığımda sanki dogru yolda olduğumu hisseder gibi oldum . Evet biraz daha gitmiş olsaymışım sahile dayanınca yolum bitecekmiş. Bizi bu rizikolardan kurtaracak ve şehirde kendimize beğenebileceğimiz daha güzel yerler bulabilmek amacı ile bagajımızdakı mavi motosikletimizi çıkartıp etrafı turlamaya başladık.

Ekli dosyalar

• 25012007072.jpg
    25012007072.jpg
    102.5 KB · Görüntüleme: 195

Mehmet bey, sizleri hergün merakla izleyeceğiz. Anlatım tarzınız sürükleyici ve bir o kadar da hoş.

İyi yıllar diler, saygılarımızı sunarız.

Teşekkürler Cavit hocam.
Övgülerinizden mutlandım. :smiley:

Teşekkürler Şeref bey.
Çabam , sevgiyle.
Bizden de İyi yıllar. :smiley:

Mehmet abi gezi yazına çok hoş bir başlangıç yapmışsın. Bir kaç haftadır iş yoğunluğundan siteye çok zaman ayıramamştım. Bu gün ilk fırsatta giriş yapıp senin gezi yazınla karşılaştım. 3. koy çok meşhur olmuş, isim babası olarak gururlanma hakkın büyüktür ;)
Yazını ilgiyle takip edeceğim, selamlar :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.