Ilk Kez Gerceklestirecegimiz Karavanla Seyahatimiz Icin Yardim Ve Onerilerinizi Rica Ediyoruz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgrbskvk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,641

ozgrbskvk

Yeni Üye
Yer
Ankara
Merhabalar,
Uzun zamandir karavan dunyasini inceliyorum ancak teoride edinilen bilgileri henuz uygulamaya dokemedigim icin kafam biraz karisik. O yuzden oneri ve yardimlariniz benim icin cok onemli olacaktir;)

Biz 5 yetiskin ve 3 yasindaki kizimla beraber, Casavan' dan kiraladigimiz Alkovenli bir karavan ile bu yaz 14 gunluk Karadeniz turu planliyoruz.
Arac 6 kisilik olarak dizayn edilmis ancak daha once karavan deneyimim olmadigi ve sadece karavanlari disaridan gorebildigim icin 6 kisinin boyle bir aracta seyahat etmesi ve konaklamasi beni biraz dusunduruyor acikcasi. Bu yuzden yanima bir de cadir almayi dusunuyorum, belki karavandan kacip cadirda kalmak isteyenler olacaktir:D

Casavan' dan aldigim bilgiye gore aracta gerekli olan butun ekipmanlar bulunuyormus.

Internetten bir cok yazi okudum, yapilmasi ve yapilmamasi gereken seyler. Yola cikmadan once alinmasi gereken seyler...Liste uzayip gidiyor ancak,

Sizlerden, gerceklestirmeyi planladigimiz bu seyahatimiz icin yardim ve onerilerinizi rica ediyorum.

Simdiden tesekkurler,

Etiketler
karavan fikri süper ama ilk deneyimi kendi başınıza ya da daha ufak bir grupla hafta sonu yaşayın. ilk seferde deneyimsizlik ve karavan kültürünün oturmamış olmasından tatilin kabusa dönme ihtimali çok yüksek. önce bir iki kez hafta sonu, sonra 4 ya da 5 gün karavanda yaşayın sonra tekrar buradan konuşalım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaşar ERGUN Gezginim biraz evvelki haberlerde Rusya devletinin bütün Türk pasaportlarına vize uygulamasına başladığını söylediler.Yani Yeşil pasaporta da vize uygulaması gerekiyormuş.
Hala Rusya ya gezmeye gitmeye kararlımısınız?

yeşil pasaporta vize yok diye biliyorum. öğrenmek çok kolay. dışişleri bakanlığı çağrı merkezi aranarak öğrenilebilir. rusyaya vakit bulursam evet giderim. şu an yaşadığım hataydan, babamın memleketi antep ve anamın memleketi kilisten daha güvenlidir kesin.

haberler yanıltıcıdır. o haber doğru olsa da yanlış olsa da ben gidecek olduğumda ya dışışleri bakanlığı ya da o ülkedeki büyükelçilik telefonunu arayarak öğreniyorum. size bu yaz rusya yerine edirne-helsinki öneririm rusyaya giriş yapmadan. çok ucuz yakıt ve masrafla gider gelirsiniz.

Benim amacımda Rusyayı kendi aracımla ve kendim kullanarak gezmek ama bende vize derdi ile uğraşmak istemiyorum,şartlar değişene kadar Rusya beni bekliyebilir.
Gürcü kapısından çıkıp,Rus kapısından girip Vladikafkasa ulaşmam 11 saatime mal olmuştu.

karavan fikri süper ama ilk deneyimi kendi başınıza ya da daha ufak bir grupla hafta sonu yaşayın. ilk seferde deneyimsizlik ve karavan kültürünün oturmamış olmasından tatilin kabusa dönme ihtimali çok yüksek. önce bir iki kez hafta sonu, sonra 4 ya da 5 gün karavanda yaşayın sonra tekrar buradan konuşalım.

Bu konuda cok dusundum ve evet kesinlikle katiliyorum soylediklerinize.
Ancak yasadigimiz yer ve vakit sorununu gozonune aldigimizda karsilasacagimiz sorunlari goze alabiliyorum acikcasi ve bu seyahati tamamlamak istiyorum.
Dedigim gibi karavan deneyimi ilk olacak ama ( gidecegimiz tum grupla olmasa bile )cadir deneyimimiz fazlasiyla oldu.
Bana soyleyebilir misiniz, karavanla seyahatin can alici noktalari nelerdir, olmazsa olmazi, suna kesinlikle dikkat etmelisiniz, yada yaninizda kesinlikle bu olmali gibi.

Bu konuda cok dusundum ve evet kesinlikle katiliyorum soylediklerinize.
Ancak yasadigimiz yer ve vakit sorununu gozonune aldigimizda karsilasacagimiz sorunlari goze alabiliyorum acikcasi ve bu seyahati tamamlamak istiyorum.
Dedigim gibi karavan deneyimi ilk olacak ama ( gidecegimiz tum grupla olmasa bile )cadir deneyimimiz fazlasiyla oldu.
Bana soyleyebilir misiniz, karavanla seyahatin can alici noktalari nelerdir, olmazsa olmazi, suna kesinlikle dikkat etmelisiniz, yada yaninizda kesinlikle bu olmali gibi.
bununla ilgili gezenbilir karavan grubu size yardımcı olabilir. çadır kampı, araçla expedisyon işinde tecrübeliyim ancak karavan işinde üstadlar konuşsun ben dinleyeyim.

Karavanda grup olarak kalmak -aile değilseniz- aynı otel odasını akraba/yakın arkadaşlarla paylaşmak demek... Oradan başlayın bence.
Eğer tüm sistemler sorunsuz çalışıyorsa tekerlekli bir otelde kaldığınızı farzedin... :smiley:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Bazen 6 kişiyle yolculuk bile çok sıkıcı olabiliyor .(kafalar uyuşmazsa) Birde 14 gün hem yolculuk hem karavanda (kafalar uysa bile ) kalmak zor olur. Bence iki araç ve çadırla daha rahat olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri