ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burak55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 203
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,898
Ynt: ilkbahar 2012 de gürcistan gezisine katılmak isteyenler.

arkadaşlar benim işim icabı galiba ben eşimle atılamıyacam mutlaka birimizin işin başında olmamız lazım bundan dolayı zanediyorum yanlız gelebilirim mahsuru varsa lütfen mesaj atın birdahaki geziye katlırım inşallah hemen şunuda belirteyim yaşım kemalini buldu yaş.58. iyi çalışmalar

Etiketler

burak55' Alıntı:
- Gurcistan da gidilecek yol icin harita bilgisi verebilirsen(cok onemli)
harita bilgisini yarın vereyim ama earth den rotaya yollara göre bakabilirsiniz. sırasıyla SARP SINIR - BATUM - POTİ - KUTAİSİ - GORİ - TİFLİS - KAHETİ (Bölgesi) ve geri dönüş

selamlar. döndük memlekete. harita çalışması yapayım dedim ancak google map ve google earth Sarp Sınır Kapısı ile Batum Sahil arasına 2 ülkeden geçerek yol çıkarıyor bu da toplamda 1 günden fazla eder ;D

neyse o arayı atlayıp devam edeceğim bende biraz birşeyler eklemiş olurum sonunda. Gün içinde paylaşmış olurum diye tahmin ediyorum.

AİLE OLARAK GELECEKLER İÇİN ÖNEMLİ

Konaklama yerleri ile ilgili olarak önceden rezervasyon elbetteki olası ancak pek de mümkün değil. İnşallah gittiğimizde göreceksiniz adamlar İngilizce bile bilmiyorlar. Dolayısı ile gitmeden önce konaklanacak bölge için ön araştırma ve sonrasında vardığımızda en fazla 30dk. mızı alır buraları gezerek karar vermek. Mayıs - Haziran arası da bölge rezervasyonsuz gitmeye müsait olduğundan çok da sorun olacağını sanmıyorum. Kaldıki bir de Karavan olacak (kısmetse) sürümüzde ;D

Biz Aile olarak katılmayı planladığımız gezimizde biz genellikle çadır konaklaması tercih edeceğiz ancak grubu ve ortamı da bozmayız elbette.

Tekrar Merhaba,

Dayanamadım önce bu işi halledeyim diyorum yoksa biliyorum zaten çalışamayacağım :D

Sevgilil burak55'in planına göre yapılan harita google'da böyle gözüküyor. Buna göre de Gürcistan içinde tahmini olarak toplamda 512km ve Sürüş Süresi de 06:32 olarak hesaplanıyor. Yani çok zorlamayacak ve yormayacak bir plan gayet güzel.

Bizim için işin zor kısmı Sarp Sınır Kapısına ulaşmak.

20090930005.jpg

Çünkü Antalya-Sarp Sınır Kapısı arası minumum 1391km ve 21:46 sürüş süresi ile maximum 1494km ve 21:22 sürüş süresi çıkıyor. Yani bizim sizden en az 1 gün önce seyahate başlamamız gerekiyor.

Çıkış noktamız Antalya olduğu için giderken yolda buluşup gidebileceğiz grup üyelerinin teklifine açığız. (çok da yol değiştirmeden)

Sarp Sınır Kapısına vardıktan sonra hala karar vermediğim ama mutlaka uğrayacağım yer;
Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu
A R T V İ N - S A R P

Tel: (0466) 371 52 24
Fax: (0466) 371 52 25
Gsm: (0 530) 967 31 62
E-posta: sarp@turing.org.tr
Adres: Sarp Sınır Kapısı, Hopa – A R T V İ N
Çalışma Saatleri: Haftanın Her Günü 08:30-18:00
Belgeler ile ilgili daha sonra tekrar bir cevap yazacağım.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=U...0.038409&t=h&z=15&iwloc=000474edacc9faaf64c4c
Birkaç referans blog, site, v.s.
http://www.kirmizibaykus.com/tag/sarp-sinir-kapisi/

http://caucasus-2009.blogspot.com/2009/10/batumi.html

Sonra devam. Şimdi biraz iş 8)

Grcistan i

AYT SARP Kaps

Araç ile Yurt Dışı Seyahatleri için Belgeler[/color] (Gerekli ya da Gereksiz)1- Gümrük Geçiş Karnesi

Nedir?Türkiye’ye kayıtlı taşıtların, yabancı gümrüklerden herhangi bir teminat bırakmaksızın geçişini sağlama ve aynı zamanda Türk Gümrükleri tarafından, çıkan taşıtların dönüşünün sorunsuz takip edilebilmesi için kullanılan, Türkiye’de Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu tarafından düzenlenen uluslararası nitelikte bir gümrüklerden geçiş belgesidir.

Kaç Paradır?Herşey dahil 90TL ve sadece NAKİT ödeyebilirsiniz.
a)

Kullanıcı taşıt sahibiyse;Ruhsat aslı,TC kimlik numarası,Başvuru Belgesi aşağıda ek'li.
b) Kullanıcı taşıt sahibinden baskasıysa;
Ruhsat aslı,
Noter tasdikli vekaletname,
Vekilin TC kimlik numarası

c) Taşıt tüzel kişi adına tescilli ise;
Ruhsat aslı,
Yetki Belgesi
Kullanıcı yetkilinin dışında biriyse
beraberinde noter vekaletnamesi
2- Uluslararası Ehliyet
Nedir?
Vatandaşların ikamet ettikleri ülke dışında sorunsuz taşıt kullanabilmelerini sağlayan belgedir.

Kaç Paradır?
İlk defa alanlar için toplamda 320,20TL ve yenileyenler için harç indirimli 175,15TL. Harç indirimi için eskisini iade etmeniz şart. Fiyatlara Ehliyet Bedeli, Harç ve Kdv dahildir.
Nasıl Alınır?
Belge için gerekli evrak;
T.C.Vatandaşları İçin
-Sürücü Belgesi aslı,

-TC kimlik numarası, (Ehliyetinde T.C. Kimlik numarası yazmayan müracaat sahiplerinin kimlik aslı veya fotokopisini ibraz etmeleri gerekmektedir)

-2 Fotoğraf

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar İçin
-Sürücü Belgesi aslı,

-2 Fotoğraf,

-Sürücü Belgesinin Diplomatik Temsilcilik (Konsolosluk veya Büyükelçilik) Onaylı Tercüme
3 - Uluslararası Taşıt Belgesi
Nedir?
Taşıtları ile yurtdışına çıkış yapan vatandaşlarımızın, sahiplik belgelerinin(ruhsat) yabancı ülkelerde anlaşılabilmesi ve tanınabilmesini sağlar.
Kaç Paradır?
Herşey dahil 100TL dir.
Nasıl Alınır?
Sarp Sınır Kapısından alabiliyormuyuz öğreneceğim.

Sigorta veya Kaskonuzu genişletmek isterseniz size kalmış. Maliyetleri de ona göre değişir.

Ekli dosyalar

• Araç Gümrük Geçiş Karnesi
    858 KB · Görüntüleme: 279

"Gerekli ya da gereksiz" ne anlama geliyor ?

fanatik59' Alıntı:
"Gerekli ya da gereksiz" ne anlama geliyor ?

Yukarıda belirttiğim belgeler Turing tarafından "zorunlu" olarak gösterilse de yurt dışında yıllardır araç kullanıyorum hiçbir zaman ihtiyaç duymadım. Yani olsa ne olur olmasa ne olur sorusuna henüz yanıt veremedim. dolayısı ile kişilerin kendi yorumlarına bırakıyorum.

bence pek gerekli olmaz diye düşünüyorum. zaten grup halinde geçeceğiz sınırdan gürcü polisi o kadar aracı durduracak değil ya :smiley:

O zaman hafiften bir liste oluşturmaya başlamakta fayda var. Gelecekler kendilerini de ekleyerek devam ettirsinler.

mrdnmz (2+1) Antalya

İyi günler
Burak bey
Programınız çok ilgi çekti,yapacağınız gezi programını bekliyoruz.
Saygılar
Batuhan Tütan
Ankara

Arkadaşlar benim önerim şudur.
----
samsundan beraber çıkalım yola. Sınırda tekrar toparlanalım ve BATUM - KUTAİSİ - GORİ - TİFLİS gibi şehir merkezlerine beraber gidelim.yani gezilecek ve konaklayacağımız şehirlere açılan yolları konvoy şeklinde alalım şehir merkezlerinde dağılalım.yani şehir merkezlerinde herkes kendi çaresine baksın. her seferinde şehirden çıkacağımız yeri ve saati belirleyip beraber çıkalım yine konvoya. neden derseniz şimdi toplu halde yer ayırtması da yer bulması da yemek yemesi de sorun olur diye düşünüyorum.yani keşfetmek açısından da güzel olur diyorum. yine bazı kişiler kafa dengi olup ta anlaşır beraber takılırlarsa takılsınlar.
----
ayrıca triptik belgesini veren otomobilciler derneğinden triptik almaya ne gerek var ki. ben elimi kolumu sallaya sallaya araba ile geçmiştim. polisin böyle bir evrak istediğini zannetmem.zaten bildiğim kadarıyla zorunlu değil gürcistanda.
------
Aile olarak gelenler de bireysel olarak gelecekler de mayıs ayında rezervasyona gerek yok ama dedikleri o ki yaz ayında yani haziran ağustos arasında kalabalık oluyormuş. ben nisan da ve mayısta gitmiştim yer sorunu yoktu o zamanlar. ama dışarda da kimse kalmaz diye düşünüyorum. kalırsa da ben de otelde kalmam gerekirse güvenli kamp yerleri tespit edip oralarda kalırız.ben uyarım yani.

burak55' Alıntı:
Arkadaşlar benim önerim şudur.
----
samsundan beraber çıkalım yola. Sınırda tekrar toparlanalım ve BATUM - KUTAİSİ - GORİ - TİFLİS gibi şehir merkezlerine beraber gidelim.yani gezilecek ve konaklayacağımız şehirlere açılan yolları konvoy şeklinde alalım şehir merkezlerinde dağılalım.yani şehir merkezlerinde herkes kendi çaresine baksın. her seferinde şehirden çıkacağımız yeri ve saati belirleyip beraber çıkalım yine konvoya. neden derseniz şimdi toplu halde yer ayırtması da yer bulması da yemek yemesi de sorun olur diye düşünüyorum.yani keşfetmek açısından da güzel olur diyorum. yine bazı kişiler kafa dengi olup ta anlaşır beraber takılırlarsa takılsınlar.
----
ayrıca triptik belgesini veren otomobilciler derneğinden triptik almaya ne gerek var ki. ben elimi kolumu sallaya sallaya araba ile geçmiştim. polisin böyle bir evrak istediğini zannetmem.zaten bildiğim kadarıyla zorunlu değil gürcistanda.
------
Aile olarak gelenler de bireysel olarak gelecekler de mayıs ayında rezervasyona gerek yok ama dedikleri o ki yaz ayında yani haziran ağustos arasında kalabalık oluyormuş. ben nisan da ve mayısta gitmiştim yer sorunu yoktu o zamanlar. ama dışarda da kimse kalmaz diye düşünüyorum. kalırsa da ben de otelde kalmam gerekirse güvenli kamp yerleri tespit edip oralarda kalırız.ben uyarım yani.

yani diyorsun ki ben gidiyorum kafama göre takılacağım isteyenle yolda konvoy yaparım ama gerisine karışmam herkesin kendi bileceği iş.

Hayırdır birileri birşey mi dedi?

çok kalabalık olmaz
herkesi memnun edemezsin
kötü gider üstüne kalır
bir ton aksilik var çok uğraşırsın

gibi şeyleri duymuş olman doğal da vazgeçmiş gibi yazman hoş olmamış bence.

Bak bu tarz geziler yapılabiliyor ve en güzel örneği de http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=57960.0

Fakat topik senin sen bilirsin.

mrdnmz' Alıntı:
O zaman hafiften bir liste oluşturmaya başlamakta fayda var. Gelecekler kendilerini de ekleyerek devam ettirsinler.

1. mrdnmz (2+1) Antalya
2. Can Turgay (+1, belki +2 daha) Ford Ranger, İstanbul

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR