inanılmaz lezzet ve sıcak aile ortamı Şehzadeler şehri Çakır Dede Kasr-ı MANİSA

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan skyline Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,653

skyline

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ;
Manisa-Bursa sürat yoluna istikameten Akhisar yolu üzeri 9.km ÇAKIR DEDE KASR-I
Hafta sonumuzu değerlendirmek ve ayrıca yol yapan arkadaşlarım için araştırdığım nezih, sıcakkanlı personel ve nefis yemeklerine hayran kaldığım ÇAKIR DEDE KASR-I ' dan biraz bahsetmek istiyorum.

Girişte ilk bizi karşılayan kocaman bir otopark (muhtemelen 20*25 araçlık+motorsiklet park yeri 50*60 araçlık) Yeşil çatılı restorantın ahşap çitle çevrili ve otoparkın ortasında minik sevimli bir kuyu bizi karşılıyor.Sağımızda oyun parkı ve kamelya.

İçeriye yöneldiğimizde patron ve çalışanın olmadığını farkediyorum.
Scak bir aile Baba, anne ve oğul bizi karşılıyor, masamıza geçiyoruz ve etrafı incelemeye koyuluyorum.
Minik tuğlalı restorantın tam ortasında kuzine sobası etrafı şark köşeli (inanılmaz ama tüm restorant sıcacık) katlanır camlı,ahşap masa ve sandalyeli, büyük bir akvaryum,nargile-şark köşeli özel bir bölüm.
Mufağa gelince :smiley:
Mutfak o kadar düzenli ki boy boy bardaklar et ve tavuk şişler, düzenlice sıralanmış tezgah aksesuarları.
Bu arada kahvaltımız geliyor toprak tabaklarda fevkulade bir köy kahvaltısı...ekmeklerimiz Trabzon ekmeği, dilerseniz kepekli ekmek, çıtır simit, sınırsız çayımız termosta geliyor,aile o kadar duruma hakim ki bir bakışınızdan ne istediğinizi anlayabiliyor. :smiley:
Eşim ve ben dünyaları yiyiyoruz sınırsız çayı atlamamak lazım...:smiley: 20.00 tl

Baba Kamil beyle sohbete dalıyoruz.Annemiz Deniz hanım bize süpriz bir türk kahvesi yapıyor.fincanın kulbuna iliştirilmiş minik bir zarf ve içinde şeker sözler. Kamil beyin oğlu Ömer Emrah beyde bize katılıyor, sıcak kuzunemizin önünde kahvelerimizi yudumlarken Türkiye' nin her yerinden motorcu arkadaşlarım olduğunu ve böyle sıcak ortamlara ihtiyacımız olacağından bahsediyorum.

* Doğal ortam
* Hakiki köy kahvaltısı
* Izgara çeşitleri ve Meşur Manisa kebabı
* Nargile keyfi
* Soğuk sıcak içecekler
* Çocuklar için oyun parkı
* ÇAKIR DEDE ' ye özel kaymaklı ekmek kadayıfı

Fiyatlar oldukça makul ;
20.00 tl (iki kişi) köy kahvaltısı.
35.00 tl (bir kg) et.Kilo ile yemek istediğinizde.

Kamil BALKANLI ve Ömer Emrah BALKANLI

Rezarzasyon tel : 0532.262 96 43
- Kalabalık olarak geliyorsanız rezarvasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.
: 0555.840 44 97

Fotoraf0027

Fotoraf0009

Fotoraf0008

Fotoraf0013

Fotoraf0011

Etiketler
Ynt: inanılmaz lezzet ve sıcak aile ortamı Şehzadeler şehri Çakır Dede Kasr-ı MANİSA

resimler devam...

Fotoraf0014

Fotoraf0015

Fotoraf0016

Fotoraf0019

Fotoraf0017

Ynt: inanılmaz lezzet ve sıcak aile ortamı Şehzadeler şehri Çakır Dede Kasr-ı MANİSA

resimler devam...

Fotoraf0022

Fotoraf0024

Fotoraf0025

Fotoraf0026

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri