İnvertör İle 220 Volt Buzdolabı Kullanım Tecrübeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dogan124 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 390
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 343,426
Ynt: İnvertör İle 220 Volt Buzdolabı Kullanım Tecrübeleri

insel' Alıntı:
Sevgili İlker cok tesekkurler. İstanbula donunce seni arayacagim. Bu arada max 42 cm genislikte bir buzdolabi bilen var mi?

İnsel abi 42 cm genişlik, 42 cm derinlik, 75 cm yükseklikte olan daha çok ticari amaçlı kullanılan buzdolapları var. Camlı kola dolaplarının minyatürü şeklinde, yanlız bu dolapların ayrı bir buzluğu yok. Fakat soğutma randımanları çok güzel. Ama bir de dez avantajı var. İki tane fan motoru olduğu için enerji tüketimi biraz artar.

Etiketler

Sevgili İlker bunlarin linki var mi? Bir türlü bulamadim ben. Ayrica bunlarinda enerji tuketimini yuzde 30 dusurmek mumkun mu? Buzluk cok problem degil. Yeterki yeteri kadar sogutsun. Hatta bir derin dondurucu bile dusunuyordum bir ara.

insel' Alıntı:
Sevgili İlker bunlarin linki var mi? Bir türlü bulamadim ben. Ayrica bunlarinda enerji tuketimini yuzde 30 dusurmek mumkun mu? Buzluk cok problem degil. Yeterki yeteri kadar sogutsun. Hatta bir derin dondurucu bile dusunuyordum bir ara.

Abi link göndermeyi beceremedim SFA COOL , UĞUR ve ŞENOCAK firmalarının nette ürünler bölümünde mini soğutucular var 15 lt den
84 lt reye kadar çeşit var bu yıl firmalar enerji tasarrufuna çok ağırlık verdiler roleye takılı parçaları görmeden enerji tüketimini düşürmek konusunda birşey diyemem çünkü üzerlerinde kondansatör takılı da olabilir gerçi küçük dolaplarda ben pek rastlamadım.Hoşçakalın

bahcecim' Alıntı:
Bu konu ile ilgili olarak hala elle tutulur bir bilgi yok galiba.

Korkarım herhangi bir çizim, yada tarif yer almayacak. Haydi İlker Bey....
Metin bey akşam denedim foto yuklemeyi ama beceremedim Yusuf bi ara gelicek işleri yoğun herhalde malzemeler elinizdeyken tarif etmek daha kolay olur. Bu topikte tarif ettim ama pek anlaşılmadı galiba inşallah en kısa zamanda halladicez.

Bugun Ilker'e gittim. Buradan ona cok tesekkur etmek istiyorum. Buzdolabima gerekli zimbirtiyi takti. Simdilik fena degil. Waeco'ya gore fazla elektrik tuketiyor evet ama hic olmazsa daha buyuk bir dolap kullanabilecegim. İlker cok isinin ehli ve kibar bir dost. Tekrar tesekkurler.

İlker kardeşe bende teşekkür ederim sağolsun bu anlamda önemli bir boşluğu doldurdu her tamircinin bilmediği işler bunlar,İlkerin avantajı bobinajcılıktan gelmiş olması bence hiçbir dolap elinden kurtulmaz ellerine sağlık en kısa zamanda bende ziyaret edeceğim.

insel' Alıntı:
Bugun Ilker'e gittim. Buradan ona cok tesekkur etmek istiyorum. Buzdolabima gerekli zimbirtiyi takti. Simdilik fena degil. Waeco'ya gore fazla elektrik tuketiyor evet ama hic olmazsa daha buyuk bir dolap kullanabilecegim. İlker cok isinin ehli ve kibar bir dost. Tekrar tesekkurler.

İnsel abi rica ederim faydam olduysa ne mutlu bana sizinle tanışmak benim için zevkti.
Bu tarafa yolun düşerse her zaman beklerim. Hoşçakalın.

yaybek' Alıntı:
İlker kardeşe bende teşekkür ederim sağolsun bu anlamda önemli bir boşluğu doldurdu her tamircinin bilmediği işler bunlar,İlkerin avantajı bobinajcılıktan gelmiş olması bence hiçbir dolap elinden kurtulmaz ellerine sağlık en kısa zamanda bende ziyaret edeceğim.

Yusuf çum her zaman beklerim görüşmeyeli çok oldu. Hoşçakal.

Dün Ahmet abi (Yasiko) ile İlker'in dükkanına gittik buzdolabına kapasitör taktırmak için İlker sağolsun halletti ama bizim cep telefonu ile kaydettiğimiz görüntüden bir şeyler çıkarabilirseniz ne mutlu biraz karışık ve komik bir çekim oldu umarım beğenirsiniz.

Ellerinize sağlık İlker beyin sayesinde bu yaz buz gibi su içtik gezimizde .

Dün orda sisteme kapasitörleri takarken ne kadar farkettiğini gözlerimizle gördük en az %30 gibi bir enerji tasarrufu sağlıyor,ha şunuda gördüm başta ben herkesin kolay kolay bu işi kendisi yapabileceğini sanmıyorum çünkü her dolabın rölesi farklı yapıda ve bağlantılarıda farklılık gösteriyor bu sebeple mümkün mertebe sistemin sağlığı açısından İlker Kardeşimizin dükkanına gidip orada kendisine taktırmak yoksa dolapda tamir olunmaz hasar bırakabilirde,uzak illerde olan arkadaşlarda dolabın motor kısmını ve rölesini yakın fotoğraf çekerek buraya eklerse ona göre İlker bağlantılarını ayarlar röleyi ayarlar ve sadece hangi renk ucu nereye bağlamanız gerektiğini tarif edip kargo ile gönderir bu şekilde çözülmüş olur.
Bu arada bu video hiç ilgi çekmedimi yoksa arkadaşlar sadece izleyip geçiyormu,tamam video olarak kötü bir çalışma ;D ama en azından kapasitör takılmadan ve sonrasında dolabın enerji sarfiyeti az çok anlaşılıyor.

Yusuf bey İlker ustaya da sana da teşekkürler.Buralarda ki ustalara anlatmakta zorluk çekiyorduk.Şimdi bu videoyu gösterip işte böyle yap diyebiliriz. :D

Sami abinin de belirttiği gibi bu işlemi bulundğu yerde yapmak isteyen arkadaşlar için gerekli malzemeleri tekrar yazıyorum .
Öncelikle dolabın kompresörüne uygun üzerinde bakır sargı olan role alınması gerekir bu tip küçük dolaplarda çoğunlukla
1/8 veya 1/10 kompresör kullanıldğı için buna uygun role ilk hareket kondansatörü takılacağı için her iki rolede birbirinin işini görür
kısaca toparlamak gerekirse.

1/8 role (bakır sargılı olan)
64-77 mf ilk hareket kondansatarü.
2,5 mf yada 3mf daimi kondansatör.

Ellerinize sağlık, süper bir çalışma, Yusuf ve İlker ustaların vakitleri uygun olursa bu işlemi bulundğu yerde yapmak isterim.

berkcantp' Alıntı:
Ellerinize sağlık, süper bir çalışma, Yusuf ve İlker ustaların vakitleri uygun olursa bu işlemi bulundğu yerde yapmak isterim.

Tabiki ilhan abi ne zaman istersen buyur gel.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR