İran

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan shary Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,130
Ynt: İran

yengec63' Alıntı:
merhabalar,,,
iranı herzaman gormek istemişimdir...fakat bir cekincem pasaportumda iran muhurunun bulunması ,vizeli ulkelere gitmek istedigimde problem cıkmasına neden olabilirmi acaba??

Pasaportumda birçok İran giriş çıkışı var ve avrupa ülkeleri için giriş çıkışta problem yaşamadım. Ama bildiğim kadarı ile İsrail'e zaten gidemiyorsunuz ayrıca ABD pasaportunda iran giriş çıkışı olan Türk vatandaşına vize vermiyor

Etiketler

Pasaportumda birçok İran giriş çıkışı var ve avrupa ülkeleri için giriş çıkışta problem yaşamadım. Ama bildiğim kadarı ile İsrail'e zaten gidemiyorsunuz ayrıca ABD pasaportunda iran giriş çıkışı olan Türk vatandaşına vize vermiyor
Aslinda benim bildigim kadariyla ABD`de de bir sorun yasamiyorlar. Sadece Israiil`de sorun olabilir, Akside gecerli, Israiil damgasi varsa Irana giremezsiniz.

Ynt: İran'daki güzellikler

Bu yazınızla İran'ın birçok yerini tanıtmış ve anlatmışsınız. Bizde 11- 22 Aralık tarihlerinde İran'a geziye gittik. Tahran, Kişh adası, Tebriz, Salmas, Urmiye gezdiğimiz yerlerden. Ancak İran çok büyük bir ülke ve her yeri çok kısa sürede görmek mümkün değil. Fakat bu gittiğimiz yerlerde çok güzel görüntüler sundu bize. İnsanlar gerçekten samimi, sıcak kanlı ve içtenler. Tabi yakından görünce önyargılar biraz daha değişiyor. Zaten güzel ve ilginç yerler bizi çok mutlu etti.

Ynt: İran'daki güzellikler

NedimAkkav' Alıntı:
Bu yazınızla İran'ın birçok yerini tanıtmış ve anlatmışsınız. Bizde 11- 22 Aralık tarihlerinde İran'a geziye gittik. Tahran, Kişh adası, Tebriz, Salmas, Urmiye gezdiğimiz yerlerden. Ancak İran çok büyük bir ülke ve her yeri çok kısa sürede görmek mümkün değil. Fakat bu gittiğimiz yerlerde çok güzel görüntüler sundu bize. İnsanlar gerçekten samimi, sıcak kanlı ve içtenler. Tabi yakından görünce önyargılar biraz daha değişiyor. Zaten güzel ve ilginç yerler bizi çok mutlu etti.
Gec yanitladigim icin ozur dilerim. Ozel hayatin temposu malesef beni briaz zora soktu.
Iran`a geldiginize cok memnun oldum gordugum gibi de zaten sizde memnun kalmissiniz. Gezi yazilarinizi da okuyup onlar hakkinda gorus belirtecegim insallah.

Merhaba shary
Yazılarınızın bir bölümünü okudum teşekkürler aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz, şu anda Tebrizdeyim bu seyahat için türkiyeden iki arkadaş karavanla çıktık iranda uzun süre Seyahat etmeyi düşünüyorum,bugün iranda dördüncü günümüz gümrük hariç hiç bir sorunla Karşılaşmadık yarın tebrizden ayrılmayı düşünüyoruz.
Bu seyahat rotası konusunda sizin önerilerinizi bekliyorum,bizim düşündüğümüz rota Erdebil üzeri hazar denizi sahilinden tahran esfehan shiraz umman körfezine inip Bandar Abbasdan ummana geçmek ,cevabınızı bekliyeceğim saygılar.
Ferhat yılmaz

windyhill' Alıntı:
Merhaba shary
Yazılarınızın bir bölümünü okudum teşekkürler aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz, şu anda Tebrizdeyim bu seyahat için türkiyeden iki arkadaş karavanla çıktık iranda uzun süre Seyahat etmeyi düşünüyorum,bugün iranda dördüncü günümüz gümrük hariç hiç bir sorunla Karşılaşmadık yarın tebrizden ayrılmayı düşünüyoruz.
Bu seyahat rotası konusunda sizin önerilerinizi bekliyorum,bizim düşündüğümüz rota Erdebil üzeri hazar denizi sahilinden tahran esfehan shiraz umman körfezine inip Bandar Abbasdan ummana geçmek ,cevabınızı bekliyeceğim saygılar.
Ferhat yılmaz
Merhaba

Oncelikle umarim seyahatiniz iyi gecer ve daha once haber verseydiniz Tebriz`de gorusurduk.

Aslinda rotaniz iyi, yani hem Tebiz - Sarab - Erdebil - Astara ve... kullanabilirsiniz ki kuzeyin kusursuz dogasini gorursunuz hemde mesela Qazvin - Rahst Rotasini kullanabilirsiniz. Ben sahsen 1. oneriyorum.

Gittiginizde de Erdebil eyaletinde Asalem - Khalkhal diye bir cadde var, dogasi muthis olmasina ragmen gecis ozellikle kis aylarinda cok zor ve genellikle kisda bagli olur. onun icin durumunu net olarak bilmiyorsaniz ana jadde yani Sareein jaddesini kullanin.

Tabi yine Kuzeyden Tahrana 2-3 yol var, hava durumlarini sorarak yola cikin ki hava iyi olursa Haraz jaddesini kullanmanizi tavsiye ederim cunku dunyanin en guzel yollarindandir.

Ondan sonra da tabi kendinize bagli mesela Kashan - Kerman - Yazd gibi yerleri programa dahil edip yada cikarabilirsiniz veya kurt bolgeleri ve Khuzistan bolgesi de cok iyi gezilmeli ve gormeli yerlere sahiptir.

Merhaba Shary
Cevabınız için çok teşekkür ederim yarın buradan ayrılmayı düşünüyorduk fakat sizinle Görüşmek için yarında burada kalabiliriz tabiiki müsait olursanız,internet ağır olduğu için Bu yazımın size ulaşmadığını düşünerek özel ileti bölümünden size tekrar mesaj gönderdim İran numaramı yazmıştım sizden tel bekliyeceğim selamlar.
ferhat yılmaz

merhaba , biz 5 gün sonra iran a yola çıkmayı düşünüyoruz, kafama takılan bazı sorular var, yardımcı olursanız çok sevinirim,
1.biz çocuklarımız çok küçük olduğu için uçakla iç hatları kullanmayı düşünüyoruz, 2 -3 gün önce bilet bulabilir miyiz ve fiyat nedir
2. araba kiralarsak şoförüyle mi olmak zorunda 1 günlük masraf ne olur? şehir içi yada şehirler arası ulaşımda bunu tavsiye edermisiniz
3.sıcaklık nasıl, ne tür giysiler getirelim ,malum çocuklar hastalanmasın
şimdiden çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR