Istanbul Dan Likya Ya Yol Arkadaşı Tavsıyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan possession Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,187

possession

Ana Kamp
istanbuldan aracımla 6 eylulde tek başıma çıkmayı tasarladıgım Dalış,yürüyüş,hafif offroad ,doğa keşif ,kamp dürtüsüyle hareket edecegim yolculuğuma yol arkadaşlarıyla çıkma kararı aldım.7,8 gunluk kesıntısız yuruyuşler değilde ana aks ı kaş patara olimpos cıvarlarında yapıp buralarda konaklayıp belırleyecegımız ıstıkametlere 1,2 gunluk trekking yolculuklar yapmak daha efektıf geldı.Yanıma daha fazla yuk almamak ve duş ve şarz sıkıntısı çekmemek için...Treking tecrubem yok, kondısyonum (gunde 15,000 adım) ve offroad ve dalış tecrubem var. Eşlik etmek isteyen ve Rota ve diğer dikkat etmem gereken husullarla ilgi bilgilendiriseniz memnun olurum

Etiketler
6 Eylül değil de, 11 Eylül den itibaren bayrama kadar müsaitim. Dalış, yürüyüş konusunda sıkıntı yok ama hafif de olsa offroad tecrübem hiç yok. Bölgeyi temel olarak bilirim. Genelde günübirlik yürüyüşler yapıyorum. Geçen sene Çamyuva Adrasan arasını yürümüştüm. Yürüyüşle ilgili tecrübelerimi sitede bulabilirsiniz. Kondisyon olarak günde karışık zorlukta ki rotalarda 15-16 km. arası . Bursa da ikamet ediyorum. Öğretmenim, yaşım 48. İlgilenirseniz telefonla görüşebiliriz.

6 Eylül değil de, 11 Eylül den itibaren bayrama kadar müsaitim. Dalış, yürüyüş konusunda sıkıntı yok ama hafif de olsa offroad tecrübem hiç yok. Bölgeyi temel olarak bilirim. Genelde günübirlik yürüyüşler yapıyorum. Geçen sene Çamyuva Adrasan arasını yürümüştüm. Yürüyüşle ilgili tecrübelerimi sitede bulabilirsiniz. Kondisyon olarak günde karışık zorlukta ki rotalarda 15-16 km. arası . Bursa da ikamet ediyorum. Öğretmenim, yaşım 48. İlgilenirseniz telefonla görüşebiliriz.

çok memnunıyet duyarım iştirakinize yanlız benım fazla zamanım olmadıgı için 6 eylulde yola koyulmam gereklı
arzu edersenız haberleşir daha sonra iştirak edersınız o tarıhler sıze uygun olmuyor ise

benım gıbı deneyımsız bırı için onerecegınız 4,5 gunluk guzergah ne olmalı kaş-olımpos -patara ya bayılıyorum onu belırtıp tavsıyelerınızı beklıyorum.

Eğer bu işi parça parça da olsa başından sonuna kadar yapacağım deseniz bence Fethiye yada Antalya'dan başlayın, her sene üzerine koyup bir kaç seferde tüm yolu yürümüş olursunuz. Tavsiye konusunda burada çok daha tecrübeliler var çok haddim olmaz ama bildiğim kadarıyla birşeyler söyleyeyim. Ben Antalya, Karaöz (Kumluca) arasını biliyorum. Antalya başlangıcı yüksek irtifadan başlayıp, Çıralıda sıfıra kadar iniyor. Bu rotada Tahtalı Dağı da rotanıza dahil edebilirsiniz. Çamyuva, Tekirova arası güzel görüntüler veren bir parkur ayrıca zorlayıcı da değil. Tahtalı Dağ keza muazzam bir manzarası var. Tekirova Çıralı arasını ben beğenmedim. Nedeni de buradaki patika bozularak bir orman yolu açılmış. Yolda da yürüyeceksem ne işim var burada. :smiley: Olimpos Adrasan arasını özellikle çıkış parkuru benim hoşuma gitti. Zorlayıcı bir çıkış . Adrasan Karaöz sıkıntılı ayrıca su sıkıntısı da olacaktır, uzun olduğu için 2 ye bölmek de gerekir en azından kendi kondisyonuma göre. Ama görsellik ve doğa anlamında güzel bir yürüyüş olacaktır. Ben baştan başlamak adına ve belirttiğiniz zamanıda (4-5 gün) dikkate alarak Çıralıya kadar olan kısmı tavsiye ederim. Adrasan Karaöz arası su sıkıntısı olacaktır. Onun dışında ki rotalarda sıcakta olsa bir akar çeşme veya pınar var.
Ben öğretmen olduğum için 1-11 Eylül arası doluyum. Bu sene ekstra bir 2 haftalık tatilimiz olduğu için söylediğim tarih bana uygun. Olmaz ise size iyi yürüyüşler.

Az bir sure kaldı çıkış tarıhıme sanırım kımseye uymuyor tek başına yapacagım bu yolculuğu kaştan aracımı bırakıp likya yoluna girecegim.tek başına olmam heyecan verıcı oldugu kadarda tedırgın edıcı.gunduz problem yaşayacagımı sanmıyorum ama gece konaklamalarında kamping yerı olmayan ıssız bıryere cadırımı kurabılırmıyım.Şu an ofisimde otururken gozum pek oldugunu hıssedıyorum ama o çadırda sabah oluyormu onu bılemıyorum? Telefonun çekmedıgı yerler çokmu ?kaybolma ıhtımalım varmı?yuksek rakımlı rotaları nerelerdır ?
olası bır bılek burkulma ıncılmede ne yapmalıyım? su sıkıntılı dıye bılıyorum pekı zarurı durumda yoreye ozgu bıtkı ortusunde açlıgımı tolere edecek unsurlar nelerdır?

solo olarak Yolculuğumu tamamlayıp gerı dondum.Muthiş bir deneyim oldu benım için zaman buldukça resımlerı yukleyip tecrubelerimi ve yaşadıklarımı aktaracagım.kendımı buldugum ve memnun kaldıgım için hemen bır program daha yaptım bayramın 2, gunu kaçkar zırve denemesı yapacagım.

solo olarak Yolculuğumu tamamlayıp gerı dondum.Muthiş bir deneyim oldu benım için zaman buldukça resımlerı yukleyip tecrubelerimi ve yaşadıklarımı aktaracagım.kendımı buldugum ve memnun kaldıgım için hemen bır program daha yaptım bayramın 2, gunu kaçkar zırve denemesı yapacagım.

Fotodan çok detaylı olarak deneyim ve gözlemlerinizi bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri