İtalya Tatili

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan recepdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,140

recepdr

Yeni Üye
Merhaba;
Ağustos ayı içerisinde eşimle birlikte İtalya'ya gitmeyi planlıyoruz. İlk kez yurtdışına çıkacağız. Pasaport başvurusunda bulunduk. 1 yıllık pasaportumuz haftaya geliyor İnşallah. Aslında kendimiz uçak bileti almak istiyoruz. Ama ilk kez çıktığımız için yurtdışına çekiniyoruz. Gidip bir yerleri ararken günümüzü heba etmekten korkuyoruz. Herhangi bir tura da karar veremedik.
Turla gidenler varsa acenta konusunda tavsiyeniz var mı? Ayrıca turla gidip ekstra turlara katılmasak kendimiz keşfetmeye çalışsak sıkıntı olur mu? Yani otellerden istediğimiz yerlere ulaşım zor oluyor mu? Bu şekilde gezmeyi deneyen oldu mu?
Bir de asıl merak ettiğim, uçakla kendisi giden gezen varsa oraları bir cevap verse ulaşsak da planlama hakkında konuşsak olur mu? Nerelere nasıl gitmiş? Toplamda ne kadara mal olmuş?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bir de erken rezervasyon otel, tur ve uçak bileti fiyatlarında fark ettiğinden hemen karar vermeye çalışıyorum. Görenlerin cevap yazmalarını dört gözle bekliyorum.
Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: İtalya Tatili

Yurt dışına turla,kendi aracımla,uçakla ve karavanla gittim. Her biri kişinin beklentisine, yaşına,ekonomik durumuna, yabancı dil bilgisine ve partnerine gibi birçok nedenlerden dolayı uygun olabilir. Sizinde yaşınız,kalacağınız süre ve gitmek istediğiniz şehirlerin sayısı önemli burda yazarsanız elimden geldiğince cevaplarım isterseniz mesajda atabilirsiniz.ucuz olan turların gidiş geliş saatleri pek uygun olmaz ve genellikle şehir merkezinden uzaktaki otellerde konaklarsınız eğer ekstra turlara katılmazsanız sizi o uzak otellerde kendi başınıza bırakırlar. Şehire kendi imkanlarınızla gidersiniz.setur gibi kaliteli turizm şirketlerini tercih ederseniz bu olumsuzlukları yaşamazsının ancak bedelinide euro olarak ödersiniz.kendiniz giderseniz uçak biletinizi çoklu uçuş olarak alırsanız milano gidiş roma dönüş gibi aynı şehire geri dönmek zorunda kalmazsınız. İtalyada trenler çok iyi bir şehirden diğerine gidişte treni tercih edebilirsiniz.tren biletide uçak bileti gibi önceden alındığında daha uygun fiyatlı olur.

Eşimle ikimizin de yaşı 27. İkimiz de İngilizce öğretmeniyiz. Ben şimdiden italyancaya da duolingo'dan başladım. İki aya çok basit seviyede anlayacak kadar ilerlerim zannediyorum. Dil konusu problem olmaz diye düşünüyorum yani.
7 gece kalmayı düşünüyoruz. Gideceğimiz yerler çok fazla olmasın 3 şehir yani roma+venedik+floransa diyoruz ki bu sürede en azından tam olarak buraları gezelim ve zamanın çoğu yolda geçmesin.
Ekonomik olarak da öğretmeniz dediğim gibi. Olabildiğince ucuza getirmek istiyoruz. Önceden para biriktirme imkanımız olmadı. O yüzden 5000 tlyi aşmasak, aşsak da çok az aşsak :smiley: süper olur.
Siz eğer İtalya'ya gittiyseniz tur ya da kendimiz uçakla hangisini tavsiye edersiniz?

şado' Alıntı:
Yurt dışına turla,kendi aracımla,uçakla ve karavanla gittim. Her biri kişinin beklentisine, yaşına,ekonomik durumuna, yabancı dil bilgisine ve partnerine gibi birçok nedenlerden dolayı uygun olabilir. Sizinde yaşınız,kalacağınız süre ve gitmek istediğiniz şehirlerin sayısı önemli burda yazarsanız elimden geldiğince cevaplarım isterseniz mesajda atabilirsiniz.ucuz olan turların gidiş geliş saatleri pek uygun olmaz ve genellikle şehir merkezinden uzaktaki otellerde konaklarsınız eğer ekstra turlara katılmazsanız sizi o uzak otellerde kendi başınıza bırakırlar. Şehire kendi imkanlarınızla gidersiniz.setur gibi kaliteli turizm şirketlerini tercih ederseniz bu olumsuzlukları yaşamazsının ancak bedelinide euro olarak ödersiniz.kendiniz giderseniz uçak biletinizi çoklu uçuş olarak alırsanız milano gidiş roma dönüş gibi aynı şehire geri dönmek zorunda kalmazsınız. İtalyada trenler çok iyi bir şehirden diğerine gidişte treni tercih edebilirsiniz.tren biletide uçak bileti gibi önceden alındığında daha uygun fiyatlı olur.

peki o ucuz turlar arasından da önerebileceğiniz bir tur var mıdır acaba?
Bir de kendi imkanlarımızla gidersek 5000 tl civarına 3 şehir gezisi yapabilmemiz mümkün olur mu sizce?

İngilizce öğretmeni olmanız bireysel seyehat etmeniz için büyük avantaj.thy'nın ekimden sonra promosyon uçuşları oluyor ancak öğretmen olduğunuz için tarihler size uymayabilir,italya'ya üç kez gittim ikisinde kendi arabamla birinde de uçakla milano'ya gidip oradan kiraladığım araçla dolaştım.kısmetse ekimde bu sefer eşimle uçakla napoliye gidip amalfi kıyılarını gezeceğiz daha sonra roma'dan döneceğiz.temmuz ağustos aylarında turist yoğunluğunu ve sıcaklılarıda gözardı etmemek gerekiyor. Eğer cesaretiniz toplayıp orada araç kiralarsanız oldukça özgür seyehat edersiniz ve bir çok yerleride görme şansınız olur italyada bilinen şehirlerden çok daha fazlası var.bavul com da uygun fiyatlı turlar bulabilirsiniz. İtalya turlarında pronta tur da alternatif çok

şado' Alıntı:
İngilizce öğretmeni olmanız bireysel seyehat etmeniz için büyük avantaj.thy'nın ekimden sonra promosyon uçuşları oluyor ancak öğretmen olduğunuz için tarihler size uymayabilir,italya'ya üç kez gittim ikisinde kendi arabamla birinde de uçakla milano'ya gidip oradan kiraladığım araçla dolaştım.kısmetse ekimde bu sefer eşimle uçakla napoliye gidip amalfi kıyılarını gezeceğiz daha sonra roma'dan döneceğiz.temmuz ağustos aylarında turist yoğunluğunu ve sıcaklılarıda gözardı etmemek gerekiyor. Eğer cesaretiniz toplayıp orada araç kiralarsanız oldukça özgür seyehat edersiniz ve bir çok yerleride görme şansınız olur italyada bilinen şehirlerden çok daha fazlası var.bavul com da uygun fiyatlı turlar bulabilirsiniz. İtalya turlarında pronta tur da alternatif çok
Merhaba Şadan bey. Turistik şehirlerin dişinda tasiyeleriniz nedir. Nereyi görmeden gelmeyelim

recepdr' Alıntı:
Eşimle ikimizin de yaşı 27. İkimiz de İngilizce öğretmeniyiz. Ben şimdiden italyancaya da duolingo'dan başladım. İki aya çok basit seviyede anlayacak kadar ilerlerim zannediyorum. Dil konusu problem olmaz diye düşünüyorum yani.
7 gece kalmayı düşünüyoruz. Gideceğimiz yerler çok fazla olmasın 3 şehir yani roma+venedik+floransa diyoruz ki bu sürede en azından tam olarak buraları gezelim ve zamanın çoğu yolda geçmesin.
Ekonomik olarak da öğretmeniz dediğim gibi. Olabildiğince ucuza getirmek istiyoruz. Önceden para biriktirme imkanımız olmadı. O yüzden 5000 tlyi aşmasak, aşsak da çok az aşsak :smiley: süper olur.
Siz eğer İtalya'ya gittiyseniz tur ya da kendimiz uçakla hangisini tavsiye edersiniz?
Merhaba biz yeşil pasaportu alinca ilk önce kendimiz kuzey avrupa ya gittik. Kalacak yer sorun olmadı. Akraba ve arkadaşlardan kaldik. Gecen sene turla ciktik ve bir daha asla turla cikmam. Her ne kadar ekonomik gibi görünse de ödenen para karsiligini bulmuyor. Kalinan otelleri şehir dişinda olması, extra turlara zorlamalar vs. Üstelik extra lar için ödenen ücretin içinde giriş ücreti de yok. Adamlar rehberlik değil hanut culuk yapıyor. Zaten dil probleminiz yok hic düşünmeden alitalia dan uçak bakin, otel daire booking den yapin bence. Turlarin otellerinde bile insanin sinirleri harap oluyor. Turculara karavana gibi kahvaltı, normal otel müşterilerini ayri bir salonda adam gibi hizmet, kaliteli ürünler sunuyorlar. tüm bunlardan sonra bu sene kendi aracimla İtalyaya gitmeye karar verdim. Benimde Esim İngilizce öğretmeni. Benimde fena sayılmaz İngilizcem. Zaten bir hafta gideceksiniz 5000 TL / 1700 € her turlu yeter. Tek yapmaniz gereken hangi şehirlere giedecekseniz o şehri calisip, tablet telefon veya ciktialip bilgili olarak gitmeniz. İhtiyaç duyarsaniz ben hala hazirlik yapıyorum bitince gönderirdim sizede.

Toscana bölgesi gerçekten çok güzel,siena sıra dışı bir şehir ,lucca ona keza .milano ile venedik arasında kalan verona,venedikten floransa'ya giderken bologna şehri görülebilr.ayrıca cınque terre dedikleri beş köy,güneyde limon kokulu amalfi kıyıları görülecek yerler. milanoda alış veriş dışında pek bir şey yok ancak göller bölgesi buraya yakın.tabi buraların hepsini bir seyehatte görmek biraz zor kendinize bir rota hazırlayıp bir araç kiralarsanız roma ve kuzey italya'yı gezebilirsiniz.aracınız olunca şehir merkezinden biraz uzak otellerde uygun fiyata kalabilirsiniz

Selamlar,

Prontotur ile cebelitarık iki yakası turuna gidecektik bayram çıkışlı, 1 hafta önce almıştım, 1 hafta içine iptal diye döndüler... hiç tur ile gitmek istemediğim halde eşimin dil sorunu ilk kez gideceğim ülke(fas) oldugundan dedimki tur yapalım. Yapmaz olaydım dedim 7 günlük tura 5000 lira istemişlerdi zaten... Benim aklımda hep sicilya vardı... Neyse iptal olunca dedimki eşime güveniyormusun programıma.... ikinci hafta tatilini yurticinde ayarlamıştım o yüzden günleri pek oynayamıyordum. +/- 1 gün imkanım vardı.... başladım bir gün gece 3 e kadar program yapmaya....

sonuç:
tüm biletleri (ucak-tren-otel) planladım aldım. 9 gece 10 gün, 2 gece venedik 2 gece floransa ( bir günü pisa) 2 gün roma 2 gün amalfi kıyısı 1 gün de pompei
toplamda 5000 lirayı bulmadı bile.... bu planı 3 hafta öncesinden yapmış oldugum halde seyahat tarihinden turdan daha ucuza cıktı ve istediğimiz gibi dolaşabileceğiz sehirlerde...

bir daha da tur işine girmem dedim...

Sorularınız olursa yardımcı olurum...

Not: 15 temmuz 24 temmuz arası orada olacagız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri