Iveco M23 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omerfaruk.k Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,651

omerfaruk.k

Yeni Üye
Herkese Merhaba,

Iveco M23 ile ilgili kısa bir sorum olacak. Alan açısında vs karavan için en uygun aracı M23 olarak görüüyorum ancak yakıt konusu benim için bir soru işareti. Karavan benim için bir gezme aracı değil de içinde yaşayacağım bir araç olacağı için çok fazla gezmeyeceğim ama yine de gerekli ihtiyaçların temini için hareket ettirmem gerekecek.

İnternette net bir bilgi bulamadım M23'ün yakıt tüketimi ile ilgili.
Sizin kullanım bilgilerinizden ya da araştırıp bulduğunuz bir değer var mı yakıt tüketimi ile ilgili?? (1994 model bir araçtan bahsediyorum)

Etiketler

boş ağırlığı 5 ton civarında ,yüksek geniş ve aerodinamik olarak tamamen negatif olan eski teknoloji 90 bg düz dizel motor bir aracın 10-12 litre yakıt yaktığına inanmamızı mı bekliyor bu satıcı. kamyon modelinde bir üst versiyonu olan turbo motor olmasına ve daha hafif , aerodinamik olarak daha avantajlı olan kamyomda bile 17-18 litrenin altına düşmüyor yakıt

Herkese merhaba; bu aracı karavantan karavan dönüşümü yapmak isteyen arkadaşlar için yazıyorum
Araçla 1200km yol yaptım 800 lira mazot almışım kmde yaklaşık 65 kuruş yapıyor. Biraz düzgün kullanımla 60 kuruşa kadar inebilir diye düşünüyorum.
Bu arada araç 1996 model iveco m23 turbo

Litre olarak yazarsanız daha iyi olmaz mı? Zamanla mazot fiyatı değişiyor kuruş hesabı bir işe yaramıyor. Bir de yolda kimi yerler ucuz mazot satıyor oralardan da yakıt alınıyorsa kuruş hesabı aldatıcı olabiliyor.
Aracınız hayırlı olsun, Karavan dönüşüm evrelerini de paylaşırsınız bizimle.

Litre olarak yazarsanız daha iyi olmaz mı? Zamanla mazot fiyatı değişiyor kuruş hesabı bir işe yaramıyor. Bir de yolda kimi yerler ucuz mazot satıyor oralardan da yakıt alınıyorsa kuruş hesabı aldatıcı olabiliyor.
Aracınız hayırlı olsun, Karavan dönüşüm evrelerini de paylaşırsınız bizimle.
Haklısınız litre hesabı daha doğru olurdu ama kaç litre aldığımı not almadım. Bi dahaki sefere artık.

Tabi karavan dönüşümü için ayrı bi başlık açıp orada paylaşımları yapacam, önce yürüründe vs düzeltmem gereken şeyler var ama

o gunun fiyati uzerinden kaba hesapla 15lt/100km ye denk bu rakam.
hayalini kurdugum m29 biraz daha fazla yakacaktir muhtemelen ama degermi? bence deger

Son düzenleme:

Biz
Herkese Merhaba,

Iveco M23 ile ilgili kısa bir sorum olacak. Alan açısında vs karavan için en uygun aracı M23 olarak görüüyorum ancak yakıt konusu benim için bir soru işareti. Karavan benim için bir gezme aracı değil de içinde yaşayacağım bir araç olacağı için çok fazla gezmeyeceğim ama yine de gerekli ihtiyaçların temini için hareket ettirmem gerekecek.

İnternette net bir bilgi bulamadım M23'ün yakıt tüketimi ile ilgili.
Sizin kullanım bilgilerinizden ya da araştırıp bulduğunuz bir değer var mı yakıt tüketimi ile ilgili?? (1994 model bir araçtan bahsediyorum)
Bizde yaşoyoruz karavan da

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR