İzmir Civarında Tren ile Ulaşılabilecek Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmetsinan81 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,113

ahmetsinan81

Ana Kamp
Yer
İzmir
Web
www.facebook.com
herkese selamlar. bir süredir sessizce okuyarak takip ettiğim sitedeki ilk mesajım bu, izmirdeyim. yıllar önce lise sona giderken 3 arkadaş İzmirden trenle Burdur Salda gölüne çadırlı kampa gitmiştik 3 günlüğüne. ( o gezide tuttuğumuz notları yıllar sonra dolabımı temizlerken son anda çöpe gitmekten kurtardıktan sonra yazıyorum bu satırları) 3 gün boyunca başımızdan geçenlerle iki bölümlük bir sit-com çekilirdi heralde :smiley: Sonra iş hayatı-hayat falan derken bir daha tekrarlayamamıştık o güzellikleri. yapılan yolculuklar ne kadar yavaş olursa, çevrenin o kadar fazla farkına varabiliyor insan. o yüzden arabayla gidenler uçakla gidenlerden, motosikletle gidenler arabayla gidenlerden, bisikletle gidenler motosikletle gidenlerden şanslı. benim favorim bisiklet ama ona da uzun bir boş zaman lazım malum çünkü çok yavaş:smiley: son şans tren kalıyor geriye. bir de tren bilinç altımda hep gerçek gezginin seyahat aracı olarak yer etmiş nedense. izmirden yada trenle ulaşabileceğimiz (mesafe farketmez) kamp yapılabilecek alanlar var mıdır? bilenler bilgilerini aktarırlarsa sevinirim. teşekkürler

Etiketler
Merhabalar,

Kimse cevap yazmamış ancak benim de merak ettiğim bir konu. Yazın Ege Bölgesi'nde trenle bir tur atmak gibi bir fikrim var. Konaklama tamamen çadır ile olacak. Çeşitli listeler var ancak belki yeni bir şeyler olabilir. Mesela İzmir'i geldiğimde İzmir merkezi gezmek istiyorum. Ancak çadır için en yakın kamping nerededir? Uzak mıdır yakın mıdır? Bunlar merak ettiğim konular. Manisa, İzmir, Denizli, Aydın, Uşak illerinde şehir merkezlerini gezmek için nerelerde kamp kurulabilir merak ediyorum. Kıyı şeritlerinde zaten kampingler oluyor.

sordugnuz soruyu tam olarak karsılarmı bılemem ama alsancak gardan odemıse gıdıp bozdag eteklerınde karlı bı kamp yapabılırsınız..

Nevremam gibi aynı şekilde bende bir tur yapmak istiyorum inşallah yardımcı olanlar çıkar. Konuyu takipte fayda var:smiley:

bu güzel bir konuymuş ama bu şekilde kalmış. ben de izmirde bir kamp grubu oluşturmaya çalışıyorum, yaz kış etrafta haftasonu kampları kurmak için. hatta yarın bunun için starbucks panolarına falan da ilan bırakacağım. bir süredir doğru insanlara ulaşmaya çalışıyorum ama nedense kamp meraklısı insanlar bulmak düşündüğümden çok daha zor. ilgilenen var mı burada acaba?

Ynt: İzmir Civarında Tren ile Ulaşılabilecek Kamp Alanları

aslında bu konuyu geliştirmek vede araştırarak buraya bilgi aktarmak gerektiğine inanıyorum... interrail gibi tüm avrupa yı tren yolları ile gezen gezginler genelllikle hep campingler de konaklıyorlar .. dolayısı ile bir interrail üyesi olan türkiye içinde konu hem ilginç hemde çok önemli.. ben egede izmirde yaşayan birisi olarak .. tren güzergahlarını düşünüyorumda trenden iner inmez öyle 5 - 10 km araba yolculuğu yapmadan kamp alanı olduğunu pek sanmıyorum.. ama bilen arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.. aklıma sadece söke de tren den inip 15 km mesafedeki kuşadası kampingleri geliyor ... çocukluğu kuşadasında geçen birisi olarak ...

izmirde basmane tren garında inince hemen ordan üçkuyulara varın. üçkuyular meydanda inip.ordan da güzelbahçe den geçen bir otobüse atlayacaksınız .. otobüsler sık... yok otobüs beklemem diyorsanız urla dolmuşları var.. 15 - 20 km sonra oba camping ... izmir merkez e en yakın denize yakın çok güzel ve eski bir aile işletmesi..
http://www.obacamping.com/ isterseniz otel kısmıda var ve fiyatlar çok ekonomik.. şehir merkezinde kalmaktan kat kat iyidir . ilerden de seferihisar kavşağından , sığacık , teos yada urladan sonra çeşme altına yada çeşme ye kadar uzanıp keyifli bir kaç gün geçirmek içten değil..

Oba hotel 255a4b58d0301f9

Oba hotel 935ed5e87e7309d

Oba hotel 39e9d52afbb0695

izmir de kamp icin meraklı bir kişi de benim arkadaslar bu arada bu bnm ilk yorumum sitedeki az masraflı cok eglenceli bir grup la kamp yapmak bana gercekten zevk verir

Ynt: İzmir Civarında Tren İle Ulaşılabilecek Kamp Alanları

arkadaşlar ben de izmir'de olup kamp için kafasına göre birini arayanlardanım.gördüğüme kadarıyla izmir'de böyle bir grup sıkıntısı var, ki bence en az problem yaşanması gereken yer çünkü doğası ve insanları son derece rahat ve müsait, bu soruna ortak bir grup kurarak, ortak bir platformda bir araya gelerek giderelim derim.

Eski foça ile yeni foça arasında kalan bölgede sazlıca kamping var. Yanlış hatırlamıyorsam yazın kişi başı 12.5 tl idi, ancak damsız almayabilirler. İşletmeci değiştiği için böyle bir söylenti var, ben de çift gittiğim için teyit etme durumum olmadı. Gitmeden önce arayıp sorun.
Duş tuvalet vs var gayet temizler, tesis çok güzel, özellikle sahil ve deniz güzel. İsterseniz mangal kiralıyor, elektrik de alabilirsiniz, günlük 5 tl ücreti var. Kamp alanı da güzel masa, sandalye ve 3 çadıra 1 buzdolabı veriyorlar. Ulaşım için izbana binip biçerova'da inebilir, oradan da aktarma otobüs ile yeni foça'ya gidebilirsiniz. Yeni foça'dan kalkan eski foça dolmuşlarına " sazlıca'ya gitmek istiyorum" derseniz sizi götürüyorlar.
Benim bu sene ilk kamp deneyimimdi ve memnun kaldım. Daha detaylı merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.

gozdeucyildiz' Alıntı:
bu güzel bir konuymuş ama bu şekilde kalmış. ben de izmirde bir kamp grubu oluşturmaya çalışıyorum, yaz kış etrafta haftasonu kampları kurmak için. hatta yarın bunun için starbucks panolarına falan da ilan bırakacağım. bir süredir doğru insanlara ulaşmaya çalışıyorum ama nedense kamp meraklısı insanlar bulmak düşündüğümden çok daha zor. ilgilenen var mı burada acaba?

izmir'de kamp grubuna bende varım..hafta içi olamasa da en azından cumartesi varış konaklama pazar akşam dönüşlü kamplara katılabilirim..lütfen iletişim halinde olalım :smiley:

Hafta sonu kapmları için bende varım. Güzel bi İzmir kamp gurubu oluşacak gibi.. İnşallah.. Hadi irtibatta olalım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri