Izmir Kamp Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dervish Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,778

dervish

Evde oturan erken ölür...
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 5 senedir İzmir'deki çeşitli kulüplerle yürüyüş ve dağcılık faaliyetlerine katılıyorum. Kulüplerin irtifa haricinde kışın kamp organize etmemeleri sebebi ile bireysel faaliyetler yapmaya karar verdim.

Günübirlik yürüyüş rotaları üzerinde kamp kurmaya müsait yüzlerce yer var ve ne yazık ki kulüpler düzenli kamp grupları/kolları oluşturmak, ya da kamp faaliyetleri düzenlemek konusunda bir çaba sarf etmiyor veya enerjilerini bu yönde harcamak istemiyor.

Kalabalık bir grupla günübirlik, deyim yerindeyse tadımlık bir doğa gezintisi insanın doğayla bütünleşebilmesi için yeterli gelmiyor bana çünkü günün sonunda yine o alıştığımız betonarme dünyalarımıza geri dönüyoruz.Pazar günü araziye çıkıp 50-60 kişiyle sürü gibi yürümektense cumartesi günü kampımı kurup, hazırlıklarımı tamamladıktan sonra çevreyi dolaşmayı ve geceyi DOĞADA geçirmeyi tercih ederim.

İzmir ve çevresinde benim gibi düşünen insanlar ile bir araya gelip, kamp faaliyetleri düzenleyebileceğimize inanıyorum.
Konu hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Etiketler

Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 5 senedir İzmir'deki çeşitli kulüplerle yürüyüş ve dağcılık faaliyetlerine katılıyorum. Kulüplerin irtifa haricinde kışın kamp organize etmemeleri sebebi ile bireysel faaliyetler yapmaya karar verdim.

Günübirlik yürüyüş rotaları üzerinde kamp kurmaya müsait yüzlerce yer var ve ne yazık ki kulüpler düzenli kamp grupları/kolları oluşturmak, ya da kamp faaliyetleri düzenlemek konusunda bir çaba sarf etmiyor veya enerjilerini bu yönde harcamak istemiyor.

Kalabalık bir grupla günübirlik, deyim yerindeyse tadımlık bir doğa gezintisi insanın doğayla bütünleşebilmesi için yeterli gelmiyor bana çünkü günün sonunda yine o alıştığımız betonarme dünyalarımıza geri dönüyoruz.Pazar günü araziye çıkıp 50-60 kişiyle sürü gibi yürümektense cumartesi günü kampımı kurup, hazırlıklarımı tamamladıktan sonra çevreyi dolaşmayı ve geceyi DOĞADA geçirmeyi tercih ederim.

İzmir ve çevresinde benim gibi düşünen insanlar ile bir araya gelip, kamp faaliyetleri düzenleyebileceğimize inanıyorum.

Kesinlikle sana katılıyorum. Bende 23 senedir KUŞADASI'ndayım bir çok kereler dediğiniz dağ ve doğa yürüyüşlerine katıldım, ancak sizinde ifade ettiğiniz gibi banada "-Kalabalık bir grupla günübirlik, deyim yerindeyse tadımlık bir doğa gezintisi insanın doğayla bütünleşebilmesi için yeterli gelmiyor "- Bu itibarla Kuşadası'na gelmek isterseniz tanışabiliriz. Ancak son Güzelçamlı Samson Dağı yürüyüşünde sol ayak menüsküsüsünü nerdeyse tamamen kullanamaz duruma düştüm sağ ayak ise biraz daha az sıkıntı gördü. Durum böyle olunca yürümede kayda değer sıkıntılar oldu. Bende Kamp olayına ve hafif kamp içi yürüyüş ve gezisini yeğliyorum. Kuşadası'na yolunuz düşerse 0555 355 3551 nolu telden ulaşabilirsiniz. Her türlü yardım ve görüşümü zamanım yettiği müddetçe paylaşabilirım. Saygılar

Son düzenleme:

Kesinlikle sana katılıyorum. Bende 23 senedir KUŞADASI'ndayım bir çok kereler dediğiniz dağ ve doğa yürüyüşlerine katıldım, ancak sizinde ifade ettiğiniz gibi banada "-Kalabalık bir grupla günübirlik, deyim yerindeyse tadımlık bir doğa gezintisi insanın doğayla bütünleşebilmesi için yeterli gelmiyor "- Bu itibarla Kuşadası'na gelmek isterseniz tanışabiliriz. Ancak son Güzelçamlı Samson Dağı yürüyüşünde sol ayak menüsküsüsünü nerdeyse tamamen kullanamaz duruma düştüm sağ ayak ise biraz daha az sıkıntı gördü. Durum böyle olunca yürümede kayda değer sıkıntılar oldu. Bende Kamp olayına ve hafif kamp içi yürüyüş ve gezisini yeğliyorum. Kuşadası'na yolunuz düşerse 0555 355 3551 nolu telden ulaşabilirsiniz. Her türlü yardım ve görüşümü zamanım yettiği müddetçe paylaşabilirım. Saygılar

Arkadaşlar merhaba

Dervish merhaba,
çok güzel bir fikir aslında. bende hafta sonları günibirlik gezilere çıkıyorum. ama kalabalık gruplar hiç bir zaman cazip gelmedi. bu sebeple genel bir iki arkadaş ile spontene geziler yapıyorum. ama seninlede tanışmak ve bu tür bir faaliyet yapabileceğimize inanıyorum.

Evet son durum nedir 10 temmuzdan sonra olabilecek her hangi bir organizasyona eşimle birlikte çadırımızı alır geliriz. Eğer üstüne düşülürse bu konunun güzel şeyler çıkacağına inanıyorum.

Slm, Ege' de kamplı zaman zaman yürüyüşlü, doğayla baş başa bir tatil planlıyorum. Kamp atılacak yerler konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Görüş bildirirseniz sevinirim. Bir etkinliğiniz varsa yer yer kesişme noktalarıda planlayabiliriz. Teşekkürler.

Slm, Ege' de kamplı zaman zaman yürüyüşlü, doğayla baş başa bir tatil planlıyorum. Kamp atılacak yerler konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Görüş bildirirseniz sevinirim. Bir etkinliğiniz varsa yer yer kesişme noktalarıda planlayabiliriz. Teşekkürler.
Fethiye'ye gidin Likya yolunu yürüyün :smiley: Hem kamp yaparsınız, hem yürürsünüz, hem de manzaranın keyfini çıkarırsınız :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR