İzmir Karşıyaka Yamanlar Dağı Karagöl Bisiklet Gezisi (16 Mayıs 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Musty35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,574

Musty35

Kamp I
Yer
izmir
Web
www.ottomanracers.com
::smiley: pek solo bir yuruyus olmadı cıkısta bana eslık eden emektar bisikletimde yanımdaydı.. ;D gidilecek mesafe uzun olduğu için inişte bana yardımı olmasıyla amacıyla yanıma aldığım bisikletim , yapacağı kıyağın karşılığını peşin peşin aldı ve cıkana kadar beni biraz yordu diyebilirim...google earth araştırması sonucunda, karagole bulundugum mevkıden (bornova) bisikletimle beraber en kısa cıkabileceğim yol bayraklı tunellerın ustundekı orman yolları ile AGM yazısı yakınlarından geçip , vericilere varmadan soldaki yoldan gidip karagol yoluna kestirme yapmaktı 8), ne kadar kestirme olsada karagol e varana kadar katettğim mesafe 24 km idi... (15 kilometresi yaya), karagol yoluna bağlanan yola girdikten sonra doğa bir anda değişiyor , hava serinliyor ve inanlmaz guzel bir orman, izmir cevresindeki en guzel doğa burda diyebilirim... ve en zevklı kısım ınıstı ancak inişe gecene kadar yaklasık 10 km hafıf inişli ve cıkıslı rampalarla devam etti... ondan sonraki 15-16 km tadına doyulmaz bir iniş yaklasık 40 dakika sonra ornekkoydeydim...burdan bornovayada yaklasık 8 km yolum vardı... sabah 5.5 başladığım yolculuk saat 10 da karagol e varmam 2 saat dinlenme 2.5 saat iniş yoluyla saat 2.5 da evimde idim...

bu pazar herhangi bi şekilde boyle bi programım yokktu..aksam murat abimin (namı değer TezzMertek) bana mj atıp catalkaya yuruyusune davet etmesi ve catalkaya yerine karagol u onermem ve kabul etmemesi üzerine yapılmıs , kordinatlarıma en yakın olan ama hiç gormedğim krater golunu gormek ıcın yapılmıs ınadına bir yuruyus oldu.. ama her adımıma deydi diyebilirim...
murat abi ektiğim için beni affet :p
ali abiyle yaptığınız yuruyuste cok guzel bir parkur ve cok guzel fotoğraflar gordum..

yazımdaki anlatım bozukluğu varsa affalo :smiley: lafı fazla uzatmadan resimlere geçelim ::smiley:

Etiketler
Ynt: İzmir Karşıyaka Yamanlar Dağı Karagöl Bisiklet Gezisi (16 Mayıs 2010)

ilk fotoğraf , bayraklı ustundeki otoban bağlantı yolundan, buraya kadar gelinen mesafe 6 km, arka tarafta borsa okulunu gorebilirsiniz...
IMG 1718

saat 5.45 gunes doğmak uzere :smiley: serin olması sebebiyle bu vakti tercih ettim..
IMG 1719

yükselmeye başlıyoruz...
IMG 1735

yükselll...
IMG 1745

bu yukseklıkten (yaklasık 400 mt) izmir manzarası..
IMG 1747

bu civarda sıkca hatıra ormanı gorebiliyorsunuz , ancak bu yamac ta bu ağaçları buyumesı muamma ?? ???
IMG 1752

fotoğraflarda bol bol izmir gorucez :smiley:
IMG 1755

izmir demişken bana ait olmayan 2-3 izmir fotosunu paylaşmak isterim :smiley:
31108677.jpg

14607906.jpg

hatıra ormanları için guvenlık bınası.. ama bu aralar biraz yalnız... izmiri seyrediyor..
IMG 1758

cinsini bilmediğim bir örümcek türü , emin olun binlercesi var ???
IMG 1763

malum öümcek iş başında.. cinsini bilen varsa soylesın bu arada.. merak ettim ???
IMG 1774

10.km ve 600 metrelerdeyiz haliyle terledik biraz :smiley:
IMG 1771

yemek kavgası yapan karafatmalar ;D ???
IMG 1782

bu guzel kaplumbağanın başını sadece bu resimde gosteriyor.
IMG 1783

malum kafa içerde fazla rahatsız etmeden yoluma devam gidecek cok yol var...
IMG 1788

tekrar izmirim
IMG 1792

izmir...
IMG 1795

sonunda agm damgalı tepeyi aştık vericilerin olduğu 1080 metrelık zirve birden kendini gosteriyor 800 metrelerdeyiz..
IMG 1796

bisiklettin yardımıyla 2 km kadar hafif rampa inip ve tekrar cıktıktan sonra ornekkoy tarafına bakan yamactayım
IMG 1805

emektar ::smiley:
IMG 1809

ormanın başladığı malum yol...
IMG 1811

farklı acıdan vericiler... onlar olmasa naparız.. :p
IMG 1818

atmaca yada kerkenez tam bilemiyorum..ancak manzarası guzel
IMG 1825

cok tatlı bir rampadan yaklasık 1.5 km inerek karagol yoluna bağlanıyorum...
IMG 1828

arka taraftan TRT vericisi yaklasık (128mt) ole duyduğum için sallama değil..
IMG 1835

makinanın bu özellğini cok seviyorum... ;D
IMG 1838

karagol yolundaki malum ünlü çeşme... çeşme etrafı cınar ağaçları bakımından oldukça zengin..
IMG 1847

sabah guneşi...guzel..cınarların rengi bir başka guzel
IMG 1850

KARAGÖLLLLLL.... :eek:
IMG 1853

cok da kara sayılmaz , koyu kavruk bir yeşil diyebiliriz..
IMG 1859

göl güzel manzaralar sunuyor misafirler...
IMG 1860

kazlar beni gorunce arkalarını dönüp pozlarının veriyorlar :smiley:
IMG 1863

beni çekebiliecek birini buldum :smiley:
IMG 1864

karagol
IMG 1865

su kaplumbagası..yasam var bu golde balık tutanlarda var ama tutulan balık yok :smiley:
IMG 1871

kurbaaa
IMG 1872

karagol
IMG 1873

golde yaklasık 1000 kişilik bir grup gelmıs... karşı taraf sehır merkezınden bir farkı yok :smiley: pek fazla yaklaşmıyorum oraya..
IMG 1878

Musty35
IMG 1882

musty35
IMG 1883

bben
IMG 1884

öğleye doğru aynı yerden bir foto daha...
IMG 1886

bir göl manazarası daha...
IMG 1896

...
IMG 1898

gezi alanı... gol biraz kabarık. cevreliyen yollar kısmen su altında...
IMG 1901

dönüş yolu başlıyor...
IMG 1906

bu yollarda bisiklete binmek cok keyıflı..arabayla gecenlerın imrenen bakışları karşılıyor beni...
IMG 1918

murat ve omer abimle yakından inceledğimiz verciler...
IMG 1920

cınar yaprakları guneş ısıgında bi başka guzel...
IMG 1934

...
IMG 1937

...
IMG 1943

su başındaki bu arkadas cok guzel pozlar verdi bana,haliyle cekmek kaldı banada... bay KERTENkele
IMG 1949

...
IMG 1951

cok asıl bir hayvan, bir ailenın kucuk bir ferdi,daha buyuklerıde var ancak daha utangaclar...
IMG 1952

yok artık messi :p biraz daha yaklaşabilseydim makro olucaktı :eek:
IMG 1954

kertenkele sevmıyenler için biraz fazla oldu , bu son resim :smiley:
IMG 1956

virajlı yolların arasından 10 km kadar sonra kendini gostermeye başlıyor tekrar.. izmirim..
IMG 1964

ahbir telelens olcaktıki... :smiley:
IMG 1965

neyin nesi oldugunu anlamadım bir direk..
IMG 1969

izmir...
IMG 1973

akıllı zoom dedikleri telezoom u tutmuyor..
IMG 1975

emektar...inişte cok yardımcı oldu saolsun...inanılmaz bir iniş deneyimiydi... bornovadan bu rotayı denemek isteyen arkadaslar olursa memnuniyetle eşlik ederim...
IMG 1977

yol üzerindeki eski veremle savaş kampı... butun camlar yerde bir harabe gorunumu hakım , savas oldugu kesın :p
IMG 1980

buralarda da yapılaşmanın başlamış olması beni üzdü...
IMG 1992

uzun virajlı ve tekrar soyluyorum inanılmaz keyifli full izmir manzaralı... yaklasık 12 km hiç durmadan örnekkoye kadar bir iniş
IMG 1994

başlama saati : 5.30
cıkarken katedilen mesafe : 24.5 km
cıkarken ortalama hız : 4.9 km
karagöle varış :10.30

karagolden inişe başlama saati : 12.30
inerken katedilen mesafe : 37.8 km
inerkendi ortalama hız : 24.9 km
eve varış : 2.25

toplam katedilen yol : 62.7 km
toplamda ortalama hız : 14.6

bu arada karagöle giriş ücreti olarak yayalarda 4.tl talep ediliyor.. bu ucret bir taksi için 20 yada 30 tl ye(tam hatırlayamadım) kadar cıkıyor... ayrıca kalabalık organizasyonlarınızda kiralanabilen bölümleride mevcut göl içinde tuvalet, içilebilir su , ve kafeterya mevcut, ayrıca piknik masalarının yanında hazır mangallar olması da bir artı... gol cevresinde yuruyus yolları mevcut..
karagole gelmek için 2 alternatif yol mevcut benim geldiğim yolla beraber 3 :smiley: manisa yoluna bağlı olan yoldan gelmek cok yol ayrımı olmasıyla ormanda kaybolmanız olası o sebeple cok tercih edilen bir yol değil , o yoldan bornovaya uzaklık 23 km civarında...
2. yol 27 km lik manzaralı örnekköy yolu ornekkoyden cıkarken 10.km ye kadar gayet guzel bir yol kaplaması mevcut, ancak ondan sonraki 17 km yer yer cok vahim yol manzaralı gormek mumkun hatta bir mercedes fen biçimde alttakımları dağıttı... bu yoldan 1 saatten once karagole gelmenız zor... ama iyikide yapılmıyor bu yol... bozuk olmasına ragmen bu denlı kalabalık olan gol yol yapımından sonra... daha fazla insan gelecektir ki , ne kadar insan eli okadar doğaya zarar.. şimdilik bu yonuyle bile gayet cekici bir rota mutlaka gidip gormenız dileğiyle...

bana katlandığınız için teşekkürler...
sürçü lisan ettiysek affola...

Resimlere bakması bile çok keyifliydi. O anları yaşamak kimbilir nasıldı? Paylaşım için teşekkürler.

Süpper Fotoğraflar,
Süpper anlatım tarzı Mustafa.

Teşekkürler Paylaşım için.
Bisikleti sırına mı aldın bazı rotalarda .??
;D

Muhteşem Fotoğraflar,
Harika bir gezi yapmışsınız.
Güzel İzmir resimlerini paylaştığınız için teşekkürler.
Mutlu geziler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR